Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na zámku Zahrádky proběhla již jednadvacátá Noc s hvězdami a bylo opět co poslouchat

 
pátek, 9. srpna 2019, 11:10

Na zámku Zahrádky se minulou sobotu konal již 21. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ a bylo opět co poslouchat a na co se koukat. Tento festival pop-rockové muziky se stal takovým rodinným. Na koncert už jezdí fanoušci pravidelně z celé republiky.


Byla postavena opět 2 podia, na prvním z nich, uvnitř nádvoří poničeného zámku ohněm, se konal koncert sólových zpěváků a na venkovním podiu v zámecké zahradě koncert kapel. Během odpoledních zkoušek to chvilku vypadalo na velkou průtrž mračen a jak produkce, tak zpěváci kontrolovali na svých mobilech, jak to s předpovědí počasí vypadá. Produkce nenechala nic náhodě a lavičky na sezení obalila narychlo potravinovou fólií, aby diváci neseděli v mokrém. Ale nakonec se počasí umoudřilo a spadlo jen pár kapek.

Premiéra Evy Borské

V 18.10 koncert začal a jako první přivítal moderátorskou dvojici a ex manžele Slávka Bouru a Markétu Mayerovou. A pak už se střídal interpret za interpretem. Po letech se vrátil sympatický zpěvák s kytarou Jan Vytásek nebo zpěvačka z TV pořadu Máme rádi Česko Markéta Zehrerová. Premiéru si zde odbyla pop – countryová zpěvačka Eva Borská, muzikáloví zpěváci Peter Pecha narozený na Slovensku a nebo stále stoupající hvězda muzikálového nebe Natálie Grossová, která dorazila i se svým přítelem, sestrou a maminkou Šárkou. Jelikož byly na dovolené v Miami a rovnou také na muzikálu Čarodějky v Londýně, v kterém se na pražské scéně už brzy Natálka objeví, přistály v 16.30 na letišti v Praze a jely rovnou na tento benefiční projekt.

Na koncert dorazila i zpěvačka první řady Superstar Martina Balogová se svým synem a novým přítelem, rocková dračice Leona Šenková, které se ten den rozbilo auto, ale na koncert přesto dorazila z jiného koncertu. 

Až ze Slovenska dorazil už poněkolikáté Martin Harich s jeho neodmyslitelnou kytarou a songem Serious Trouble, s kterým začíná bodovat i v zahraničí.


Pro diváky bylo opět představeno překvapení večera a to v podání dudáckého dua Arantis. To Jarek Šimek dorazil v poslední době se svým největší miláčkem psem Benem, pro kterého složil a na koncertě zazpíval dokonce i píseň. Zpěvák a producent koncertu Martin France se svěřil, že zde zpívá už po jednadvacáté a je vlastně pro něj trošku oříšek vymyslet, co zde zpívat, aby se úplně pokaždé neopakoval.

Marcela Březinová dorazila z Kutné Hory, kde v současné době bydlí s dobrou náladou a odzpívala pro diváky své tři hity a po ní už se přišla rozloučit legenda české pop scény a princ ještě z černobílé televizní pohádky Popelka Jiří Štědroň, u kterého diváci vstali a vytleskali si u něj přídavek, který s ním odzpívali v refrénech všichni účinkující.

Pokračovalo se na zahradě

Po hlavním akci se diváci přesídlili na zámeckou zahradu, kde v rámci koncertu kapel zahrály kapely LEWE, GATE 2017, Hurwajs a Hagrid.

Na koncertu, jehož finance budou určeny na obnovu této vyhořelé památky se vybralo necelých 40.000,- Kč a od moderátorů večera bylo přislíbeno, že se všichni mohou těšit na 22. ročník a to v sobotu 1. srpna 2020.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Křehká krása nabízí tradiční módní přehlídku i nové umělce ve...

pátek, 9. srpna 2019, 07:42

Oblíbená akce Křehká krása probíhá právě v těchto dnech v Jablonci nad Nisou. Veřejnost láká nejen na celou řadu stánků, ale i na...

Frýdlant ožije jazzovou dílnou. Sjedou se sem milovníci jazzu z...

středa, 7. srpna 2019, 14:40

Do Frýdlantu se opět sjedou milovníci jazzu. Koná se zde další ročník Letní jazzové dílny Karla Velebného. Během týdne proběhne...

Po stopách pavoučího muže. Filmová prohlídka přiblíží natáčení...

středa, 7. srpna 2019, 07:01

Byla to tehdy velká sláva. Do Liberce dorazil hollywoodský filmový štáb, který na měsíc zabral náměstí, aby tu natočil velkolepou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.