Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Křehká krása nabízí tradiční módní přehlídku i nové umělce ve sklářském oboru

 
pátek, 9. srpna 2019, 07:42

Oblíbená akce Křehká krása probíhá právě v těchto dnech v Jablonci nad Nisou. Veřejnost láká nejen na celou řadu stánků, ale i na bohatý doprovodný program, kterému vévodí módní přehlídka.

Tradiční přehlídka Křehká krása v Jablonci nad Nisou představuje čtyři desítky českých výrobců skla a bižuterie, ale také místní odborné školy. Nechybí ani tradiční vánoční ozdoby z foukaného skla a foukaných skleněných perliček. Křehká krása se koná už poosmé, počet vystavovatelů se příliš nemění, objevují se ale noví. Poprvé tak do Jablonce přijel se svou nabídkou třeba největší výrobce vánočních ozdob ze Dvora Králové.

„Nebereme každého, musí to být český výrobce a také musí mít určité renomé,“ řekl při dnešním zahájení Pavel Kopáček, předseda Svazu výrobců skla a bižuterie, který přehlídku pořádá. Cílem akce je představit český bižuterní průmysl, který i v konkurenčním prostředí dokázal obstát a na Jablonecku je stále významným zaměstnavatelem. „V perlích je to o inovacích, neustále je třeba mít něco nového. V bižuterii je to zase o rychlosti, přesnosti a kvalitě. Cena už nehraje takovou roli, protože i konkurence z východu ceny navýšila,“ doplnil Kopáček.

Výstava Křehká krása se v Jablonci poprvé uskutečnila v roce 2012, organizátoři tak chtěli navázat na tradici mezinárodních výstav skla a bižuterie z 60. až 80. let minulého století. Cílem bylo také ukázat, že navzdory recesi, levné asijské konkurenci i rozpadu někdejšího bižuterního uskupení Jablonex, jablonecká bižuterie žije a má budoucnost. Přehlídka oslovuje i turisty, přibývá totiž firem, které jim umožňují nahlédnout i přímo do výroby.

V Jablonci se letos poprvé představilo také 12 finalistek Miss České republiky a návštěvníci mají možnost prostřednictvím korálků hlasovat pro Miss Křehká krása. Dívky po celý den potkávali návštěvníci přehlídky i přímo v areálu jabloneckého Eurocentra. V bílém oblečení se zlatým logem soutěže na tričku nebylo možné je přehlédnout. Poprvé se dnes na výstavišti představila i speciální kolekce designové bižuterie, kterou šestice místních firem vyrobila pro Miss České republiky. Čítá zhruba 120 šperků od náramků a broží až po kabelky.

Program Křehké krásy

9. 8. pátek
12:30 Flastr
14:00 módní přehlídka Made in Jablonec 2019 / 1. část
15:00 Funk Corporation
17:00 módní přehlídka Made in Jablonec 2019 / 2. část

10. 8. sobota
12:30S wing Grass Revival
14:00 módní přehlídka Made in Jablonec 2019 / 1. část
15:00 Big Band Železný Brod
17:00 módní přehlídka Made in Jablonec 2019 / 2. část
17:45 Promenáda finalistek Miss České republiky 2019

11. 8. neděle
11:00 Přehmat
12:30 módní přehlídka Made in Jablonec 2019 / 1. část
13:30 Big'O'Band
15:00 módní přehlídka Made in Jablonec 2019 / 2. část

Napsal(a) ČTK | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Frýdlant ožije jazzovou dílnou. Sjedou se sem milovníci jazzu z...

středa, 7. srpna 2019, 14:40

Do Frýdlantu se opět sjedou milovníci jazzu. Koná se zde další ročník Letní jazzové dílny Karla Velebného. Během týdne proběhne...

Po stopách pavoučího muže. Filmová prohlídka přiblíží natáčení...

středa, 7. srpna 2019, 07:01

Byla to tehdy velká sláva. Do Liberce dorazil hollywoodský filmový štáb, který na měsíc zabral náměstí, aby tu natočil velkolepou...

Do Liberce se příští týden sjedou flašinetáři z více než pěti zemí

úterý, 6. srpna 2019, 14:45

I letos přijedou do Liberce více než tři desítky umělců. Díky organizátorovi Jiřímu Volnému se mezinárodní festival Liberecký...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.