Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V liberecké synagoze zazní známá filmová hudba v podání mladého orchestru

 
úterý, 13. srpna 2019, 08:10

Prostory liberecké synagogy oživí filmová hudba v podání dětského a mládežnického smyčcového orchestru. Koncert proběhne v sobotu od 15 hodin.

„Budova knihovny je sice zavřená z důvodu rozsáhlé rekonstrukce, dovolte však, abychom Vás pozvali na symfonický koncert Dreiklang,“ uvedla za Krajskou vědeckou knihovnu Kateřina Šidlofová. Nevšední koncert v prostorách synagogy představí známou filmovou hudbou pod taktovkou dirigenta Thomase Stapela.

„Koncert pořádá Kultur und Weiterbildungsgesellschaft Löbau ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou a Židovskou obcí v Liberci,“ dodala Šidlofová. Vstup na koncert je volný.

Napsal(a) redakce | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

VIDEO: Poslední aristokratka už má svůj trailer, zachycuje i místa v...

pondělí, 12. srpna 2019, 19:02

Natáčení hvězdně obsazené komedie Poslední aristokratka probíhalo na mnoha místech po celé České republice. Zázemím filmového...

Severočeské muzeum odhalí jedinečnou vitráž z devatenáctého století

pondělí, 12. srpna 2019, 10:46

Mezi novými exponáty, které Severočeské muzeum v Liberci v příštím roce představí veřejnosti, bude i Meltzerova vitráž Madona s...

FOTO: Na Keltský to žilo. Zazářili Visáči, Krucipüsk i Monkey Business

neděle, 11. srpna 2019, 21:03

Další ročník krkonošského open air festivalu Keltská noc je už minulostí. I letos nabídl festival pestrou nabídku kapel i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.