Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Už jste byli na mezinárodní výstavě Mystika hygieny? Máte poslední příležitost

 
pondělí, 19. srpna 2019, 12:10

V současné době hostí Oblastní galerie Liberec jedinečnou mezinárodní výstavu současných umělců Mystika hygieny. Pokud jste ji ještě nenavštívili, využijte posledních komentovaných prohlídek, které proběhnou ve čtvrtek a v neděli.

Samozřejmě můžete výstavu zhlédnout do konce prázdnin i sami. S průvodkyní v podobě kurátorky Lenky Sýkorové má ale taková prohlídka úplně jiný náboj. „Instalace je inspirována i jedinečným prostorem, který bývalé lázně nabízejí,“ uvedla za organizátory Anna Habánová.

Spatřit zde můžete díla šesti současných autorů z Česka, Slovenska a Rumunska. „Výstava se zaměřuje jak na oživení a připomenutí původního účelu této budovy, tak i na současnou dobu. Snaží se upozornit na to, jak v neklidné a informačně zaneřáděné době žijeme,“ konstatovala Habánová. 

Vedle samotné výstavy Mystika hygieny - Role těla, zdraví a hygieny v kontextu aktuálních kulturních a sociálních v tvorbě současných umělců, najdete v Lázních i doprovodnou expozici v podobě výstavy Z Lázní do Lázní. Ta je sbírkou grafických listů, které propojuje právě téma lázeňství.

Komentované prohlídky proběhnou ve čtvrtek v 10:30 a v 17 hodin a úplně poslední příležitost máte v neděli v 15 hodin. Mimo to můžete Lázně navštívit denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin. Výjimkou je čtvrtek, kdy je otevřeno až do 19 hodin a navíc je vstup zdarma.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jaroslav Appeltauer
 


 

Kam dál?

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací...

pondělí, 19. srpna 2019, 10:44

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak...

Severočeské muzeum představí v nové expozici vzácnou renesanční...

neděle, 18. srpna 2019, 18:28

Po dokončení rekonstrukce Severočeského muzea uvidí návštěvníci celou řadu nových expozicí. Mezi nově vystavenými objekty bude i...

Před libereckou radnicí se objevily čtyři díry. Od zítřka v nich...

neděle, 18. srpna 2019, 07:00

Po padesáti letech se před libereckou radnici vrátí sochy významného českého umělce Olbrama Zoubka. Od pondělí zaplní čtyři sochy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.