Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecký rockový klub opět ožije festivalem Divadlo v Bunkru

 
úterý, 3. září 2019, 07:34

Už po šesté se v libereckém Bunkru představí amatérští i profesionální umělci. Festival Divadlo v Bunkru představí divadelní inscenace, performance i hudbu.

Festival se poprvé uskutečnil v roce 2014. „Zakladateli festivalu byla skupina divadelníků, kterým již nestačilo vytvářet amatérská představení a jezdit na studentské divadelní přehlídky. Chtěli něco víc, a proto se rozhodli založit divadelní festival, který nabídne produkce amatérské i profesionální. Prvního ročníku se zúčastnilo víc jak sto diváků a návštěvnost každým rokem rostla,“ uvedla za organizátory Monika Tomková.

Festival Divadlo v Bunkru se koná od 13. do 14. září v rockovém klubu Bunkr. Program a bližší info najdete na fb události.

Před dvěma lety se k organizátorům přidal divadelní soubor Frikulíni a základna organizátorů se stále rozrůstá. A stejně tak roste i program, který už pokryje dva dny. „Soubory hrají na dvou scénách - vnitřní a venkovní. Zároveň je pro návštěvníky festivalu připraven off program a stánek s občerstvením. Šestého ročníku se opět zúčastní velké množství divadelních souborů. Někteří jsou již tradičními návštěvníky festivalu, jiní se do Liberce podívají poprvé,“ komentovala Tomková.

Těšit se tak můžete třeba na soubor Bandája, který až z Ostravy přiveze hru Papírová letadla. Toto představení se zabývá třeba problematikou šikany na středních školách. A zlatým hřebem celého festivalu bude představení Pavla Seriše, který uvede svou inscenaci Zo zoo. A nebude chybět ani oblíbená Serišův mix stand-up komedie.

Napsal(a) redakce | Foto Vojtěch Brzek
 


 

Kam dál?

Liberec získal další umělecký originál. Graffiti kontejner poslouží...

neděle, 1. září 2019, 08:10

Společnost ASEKOL zabývající se sběrem vysloužilého elektra se rozhodla spojit osvětu s uměním a pod hlavičkou projektu „Umění...

Nová podlaha, zamítnutá rekonstrukce. Kino Varšava vstupuje do šesté...

sobota, 31. srpna 2019, 17:45

Kino Varšava startuje svoji 6. sezonu po svém znovuotevření v roce 2012 s novou podlahou v sále. Celá podlaha byla přitom...

FOTO: Ve schránce jindřichovického kostela našli i mince ze 17....

středa, 28. srpna 2019, 08:01

I mince ze 17. a 18. století ukrývala časová schránka nalezená ve věži opravovaného barokního kostela Nejsvětější Trojice v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.