Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pražská se promění v kinosál. Je tu šestý ročník festivalu KI-NO Liberec

 
čtvrtek, 12. září 2019, 11:41

Dříve hlavní tepna libereckého života, posledních hodně let ale už především ulice, kterou se jen prochází z horního do dolního centra. Do Pražské ulice se vždy alespoň na víkend snaží přilákat život pořadatelé filmového festivalu KI-NO Liberec, který se koná už v pátek a sobotu.

„Mrzí nás, že slavné doby Pražské ulice jsou ty tam a život se přesunul do obchoďáků, takže jsme se rozhodli uspořádat festival, který aspoň na chvíli přitáhne lidi zpět,“ říká za pořadatele festivalu Barbora Jónová.

Přímo v Pražské tak vyrostou tři filmová plátna, na kterých se v pátek a v sobotu promítne celkem sedm filmů včetně Hadů v letadle, Slepičího úletu nebo Before the Flood. Připravený je i doprovodný program s koncerty nebo instalací Richarda Loskota.

„Zveme naše oblíbené kavárny, bistra a bary, aby našim návštěvníkům nic nechybělo a zažili na vlastní kůži Pražskou jako doma v obýváku. Letos připravujeme třeba extrémní sportovní exhibici, extrémně niterný zážitek z koncertu dua Voj & 3ska a jako každý ročník chystáme velice extrémní pohodu,“ dodala Jónová.

Festival je dvoudenní, v pátek začíná v 17, v sobotu v 15 hodin.

PÁTEK na plátně 20:00 - 22:00

HADI V LETADLE ( Ateliér stage )
MLÁDÍ ( Cross Cafe stage )
BEFORE THE FLOOD( Fryč stage )

18:00 zahraje markéta Nikendey
22:00 after party se SILVER SPRINGS ve Vokně

SOBOTA na plátně 20:00 - 22:00

NO WAVE BACK ( Ateliér stage )
SLEPIČÍ ÚLET dab. ( Cross Cafe stage )
3 BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM ( Fryč stage )

18:00 Exhibice Cycology crew
22:00 koncert VOJ & 3SKA

Na festivalu zahraje Dj DaRoot a Mooris

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto KI-NO Liberec
 


 

Kam dál?

Charity bazar by Denisa Pfauserová a Jiří Mádl. Hvězdy otevřely své...

středa, 11. září 2019, 16:28

Už ve čtvrtek 12. září 2019 se koná charity day v Organze. Patronem charitativního bazaru je herec Jiří Mádl a výtěžek bude...

Krátké a úderné divadlo se po deseti letech vrací s premiérou

středa, 11. září 2019, 13:15

Zítra bude hostit Malé divadlo novou hru souboru Krátké a úderné divadlo. S novým představením přichází parta nadšenců po deseti...

Festival Voda Moře Oceány: Zvítězí doba plastová?

úterý, 10. září 2019, 16:24

Stále aktuálnější problém znečištění oceánů bude hlavním tématem 16. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.