Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rubeš, Mikulka, Podzimková v Liberci. Představí originální Honest Guide a Malého prince

 
úterý, 17. září 2019, 19:55

Jak objevovat města jinak? Jak hledat pozoruhodná místa, kolem kterých neproudí davy? Jak nenaletět podvodníkům a jak o nich mluvit? A tak vznikl Honest Guide, který nejprve pomocí videí a teď i knižně originálně představuje Prahu a Česko. O knize už ve středu do Knihkupectví Fryč dorazí podebatovat její tvůrci.

Večer nad knihami Honest Guide – Praha a Malý princ pořádá Knihkupectví Fryč společně s nakladatelstvím Albatros Media. Vstupné je dobrovolné.

Janek Rubeš 

vlastním jménem Jan Rubeš je český reportér, dokumentarista, režisér, moderátor podle svých slov “kluk, který natáčí videa”. Proslavil se investigativními videi a reportážemi ve kterých odhaluje podvodníky či turistické pasti v Praze či dalších městech. 

Eliška Podzimková 

animátorka, ilustrátorka a fotografka 

K jejím zahraničním pracovním úspěchům patří video a dokreslené ilustrace pro světově známého kuchaře Jamieho Olivera (květen 2014) nebo ilustrace pro americký Vogue magazín (květen 2014). 

Honza (ne Jan) Mikulka 

se tvorbě videí věnoval ode dne, kdy v ruce udržel kameru. V rámci projektu Stream.cz byl spoluautorem desítek projektů, které dohromady měly desítky milionů zhlédnutí. Je autorem nejsledovanějšího průvodce pro turisty Honest Guide.

Napsal(a) redakce | Foto Jaroslav Tomášek
 


 

Kam dál?

TIP NA VÍKEND: Na fotbalovém hřišti na Suché pořádají pouť

úterý, 17. září 2019, 14:23

Tradiční pouťové atrakce, jídlo a pití, projížďky na koních a několik hudebních kapel. Taková je nabídka pouti, která se koná o...

Varhaník z obřadní síně, učitel hudby a zakladatel Experimentálka....

pondělí, 16. září 2019, 08:55

Karel Hájek, Rudolf Mihulka a Petr Vostřák. Tato trojice je od čtvrtka novými držiteli Medaile za zásluhy o rozvoj města v...

Pražská se promění v kinosál. Je tu šestý ročník festivalu KI-NO...

čtvrtek, 12. září 2019, 11:41

Dříve hlavní tepna libereckého života, posledních hodně let ale už především ulice, kterou se jen prochází z horního do dolního...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.