Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zajímá vás filatelie? Příští týden můžete v Kavárně Pošta obdivovat Národní výstavu známek

 
pátek, 20. září 2019, 09:34

Od středy do neděle bude Kavárna Pošta hostit Národní výstavu poštovních známek Liberec 2019. Ta je zároveň největší filatelistickou akcí tohoto roku v Česku.

Kavárna Pošta nabídne více než stovku jedinečných exponátů a to jak z Česka tak zahraničí. „Návštěvníci se mohou těšit na opravdové rarity, například dopis z prvního dne platnosti první známky světa z roku 1840,“ uvedl Josef Chudoba, předseda organizačního výboru.

Na výstavě můžete spatřit také dopisy až z Antarktidy, dokonce i takový odeslaný Roaldem Amundsenem a Robertem Scottem. Dále budou k vidění známky z Polska, Jugoslávie nebo až z Afghánistánu. „Na výstavě můžeme shlédnout perfiny (proražené monogramy firem do známek) z Liberce, poštovní historii okolí Turnova a celého Děčínska,“ komentoval Chudoba. Výstava se koná od 25. do 29. září 2019 od 9 do 18 hodin (v neděli pouze do 12 hodin).

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Sedlák a zapomenutý malíř. Galerie vystavuje dílo Paula Gebauera

čtvrtek, 19. září 2019, 14:54

Díla zapomenutého, ale kdysi uznávaného, malíře a zároveň sedláka Paula Gebauera jsou v hlavním výstavním sále liberecké Oblastní...

Rubeš, Mikulka, Podzimková v Liberci. Představí originální Honest...

úterý, 17. září 2019, 19:55

Jak objevovat města jinak? Jak hledat pozoruhodná místa, kolem kterých neproudí davy? Jak nenaletět podvodníkům a jak o nich...

TIP NA VÍKEND: Na fotbalovém hřišti na Suché pořádají pouť

úterý, 17. září 2019, 14:23

Tradiční pouťové atrakce, jídlo a pití, projížďky na koních a několik hudebních kapel. Taková je nabídka pouti, která se koná o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.