Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Podještědské divadelní slavnosti dorazí Rudolf Hrušínský nebo Jan Čenský

 
pátek, 27. září 2019, 09:01

Podještědí se už příští víkend promění v centrum divadla. V Českém Dubu a Proseči pod Ještědem se v pátek a sobotu konají Podještědské divadelní slavnosti, diváci se mohou během dvou dnů těšit na celkem tři představení.

V pátek odstartují slavnosti v českodubské Besedě. „Diváky od devatenácti hodin pobaví komedie Jiřího Menzela Nebyla to pátá, byla to devátá s Janou Švandovou a Rudolfem Hrušínským,“ zve pořadatel akce Martin Müller.


Sobotní slavnosti se přesunou do Proseče pod Ještědem. Dopoledne v deset hodin vystoupí litvínovské Docela velké divadlo s pohádkovým muzikálem Ferda Mravenec a hned poté bude mít dětské publikum v rámci soutěžního jarmarku možnost získat zajímavé ceny. „Součástí jarmarku je výtvarný koutek i malování na obličej,“ dodal Müller. 

Večer v osmnáct hodin uzavře komedie Polib tetičku aneb nikdo není bez chyby s Janem Čenským v hlavní roli.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Docela velké divadlo
 


 

Kam dál?

Venkovské ochotnické soubory se opět představí ve Vysokém nad Jizerou

středa, 25. září 2019, 09:20

Ve Vysokém nad Jizerou se opět uskuteční Krakonošův divadelní podzim. Letošní 50. ročník proběhne v čase od 11. do 19. října....

První říjnový týden bude patřit knihovnám

úterý, 24. září 2019, 07:50

I letos pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR Týden knihoven. Krajská nemocnice si tak na období od 30. září do 8....

Soubor L’Arpeggiata bude hlavní hvězdou festivalu Lípa Musica příští...

neděle, 22. září 2019, 09:44

Už v polovině listopadu si budete moci zakoupit lístky na koncert souboru L'Arpeggiata. Teto soubor vystoupí příští rok na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?