Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Nature Run, den zvířat i den architektury

 
pátek, 4. října 2019, 14:14

Víkend sice slibuje deštivé počasí, přesto se koná řada zajímavých sportovních a kulturních akcí. Kam se vydat? Liberecká Drbna vám přináší několik tipů.

Hlavní sobotní sportovní událostí je bezesporu Nature Run – běh kterého se zúčastní téměř 3700 běžců. Ti se vydají z Benešáku do Jizerek a zpět.

Fanoušci architektury si přijdou na své při Dnech architektury. Naplánovány jsou dvě procházky, první v sobotu návštěvníky zavede společně s průvodcem Jaroslavem Zemanem k libereckému bazénu a postupně ke všem stavbám, na kterým spolupracoval právě autor bazénu Pavel Švancer. Druhá procházka je na programu v neděli a historička architektury a památkářka Alena Řičánková představí urbanistický a architektonický vývoj křižovatky Masarykovy a Vítězné, kterou lze symbolicky vnímat také jako místo křížení historické a novodobé architektury.

Také liberecká ZOO si na sobotu přichystala speciální akci – Den zvířat, od 10.00 do 15.00 bude v horní části areálu zoo pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program se zvířecí tématikou a několik tematických tvůrčích, zábavných a vzdělávacích stanovišť.Během dne budou probíhat komentované prohlídky zoo zdarma.

V Dolánkách se na louce u Ábelova mlýna koná další ročník nejen řemeslných trhů. Kromě výrobců z celého kraje bude také zábava pro děti. Jarmark se koná od desíti do osmnácti hodin.

A koná se i mnoho dalších zajímavých akcí. V libereckém Babylonu se po celý víkend utkávají šermíři, v Rádle budou v sobotu závodit populární motorky fichtl a v Křižanech proběhne Svatohubertská mše, když v kostele vystoupí trubači a proběhne ukázka pasování na myslivce po úspěšně vykonaných mysliveckých zkouškách.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Nature Run
 


 

Kam dál?

Jak se stavělo v devadesátkách? Den architektury v Jablonci představí...

čtvrtek, 3. října 2019, 18:56

Den architektury v Jablonci nad Nisou představí v neděli zájemcům zajímavé stavby z 90. let minulého století. Prohlídku povede...

GLOSA: Sympaťák, bavič, a především velký zpěvák... Karel Gott...

středa, 2. října 2019, 17:46

Český Frank Sinatra… To je vždycky první, co mě napadne, když se řekne Karel Gott. Oni k sobě opravdu měli blízko. Byli nesmírně...

Krátce před půlnocí zemřel Karel Gott. Bylo mu 80 let

středa, 2. října 2019, 10:32

Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny, řekla dnes jeho manželka...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.