Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Začíná nová sezóna pohádek u Fryče. Divadlo Zuzany Frycové uvede Perníkovou chaloupku

 
sobota, 5. října 2019, 09:27

Klasika všech klasik v neděli odstartuje novou sezonu pohádek pro děti v libereckém knihkupectví Fryč. Divadlo Zuzany Frycové předvede Perníkovou chaloupku, navíc s krásnými dřevěnými loutkami. Start představení je v 16 hodin.

„Herečka s krásnými dřevěnými loutkami dětem zahraje velmi známou pohádku. Vhodná je pro děti od tří let,“ zve na představení knihkupec Martin Fryč. „Opět je připraven i dětský koutek a hlavně přátelské, neformální prostředí, které je jako stvořené například pro první divadelní zážitky,“ dodal.

Pohádková představení se budou u Fryče hrát každou neděli odpoledne, kromě státních svátků. Už příští neděli to budou Pralesní pohádky divadla Tondy Novotného, o týden později Rudlof Hancvencl a představení Malý, hubený a jednooký.


Pohádky se o nedělních odpoledních v knihkupectví hrají už od devadesátých let. „Přemýšlíme s tátou, kdy se uváděla první pohádka, tehdy ještě v přízemí, v nově rekonstruovaných prostorách knihkupectví. Bylo to nejspíš v roce 1993, začíná tedy zřejmě 27. sezóna,“ uzavřel Fryč.

Perníková chaloupka se hraje v neděli od 16 hodin vstupné je padesát korun.

Nedělní pohádky u Fryče

Perníková chaloupka; Divadlo Zuzany Frycové
neděle 6. 10. od 16:00
Herečka s krásnými dřevěnými loutkami, dětem zahraje velmi známou pohádku. Vhodné pro děti od tří let. 

Pralesní pohádky; Divadlo Tondy Novotného
neděle 13. 10. od 16:00
Loutková pohádka plná zvířátek, která se vydají na cestu za dobrodružstvím. Vhodné pro děti od tří let. 

Malý, hubený a jednooký; Rudolf Hancvencl
neděle 20. 10. od 16:00
Veselý příběh o hledání ženicha, ve kterém se potkáme se známými pohádkovými bytostmi... po letech. Vhodné pro děti od šesti let.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Knihkupectví Fryč
 


 

Kam dál?

TIPY NA VÍKEND: Nature Run, den zvířat i den architektury

pátek, 4. října 2019, 14:14

Víkend sice slibuje deštivé počasí, přesto se koná řada zajímavých sportovních a kulturních akcí. Kam se vydat? Liberecká Drbna...

Jak se stavělo v devadesátkách? Den architektury v Jablonci představí...

čtvrtek, 3. října 2019, 18:56

Den architektury v Jablonci nad Nisou představí v neděli zájemcům zajímavé stavby z 90. let minulého století. Prohlídku povede...

GLOSA: Sympaťák, bavič, a především velký zpěvák... Karel Gott...

středa, 2. října 2019, 17:46

Český Frank Sinatra… To je vždycky první, co mě napadne, když se řekne Karel Gott. Oni k sobě opravdu měli blízko. Byli nesmírně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.