Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obyčejný večer pro neobyčejné lidi, takový bude další ples Českého červeného kříže

 
úterý, 8. října 2019, 07:36

Mezi významné kulturní události se v průběhu let zařadil Benefiční ples Červeného kříže v Jablonci nad Nisou, který se tentokrát uskuteční v sobotu 2. listopadu 2019 od 20:00 hodin ve Velkém sále v Eurocentru Jablonec nad Nisou.

Na začátku listopadu se v Jablonci uskuteční již 7. Benefiční ples ČČK. „Výtěžek z plesu bude určen pro udržení činnosti Oblastního spolku ČČK v Jablonci nad Nisou,“ informovala Kateřina Havlová, ředitelka úřadu OS ČČK Jablonec nad Nisou. Činnost oblastního spolku je zaměřena na práci s dětmi (kroužky, soutěže, tábory, výuka první pomoci), dále na hledání nových a oceňování několikanásobných bezpříspěvkových dárců krve.

„Dále se zaměřujeme na výcvik našich členů, kteří jsou zařazeni jako součást integrovaného záchranného systému pro řešení mimořádných událostí (péče o evakuované, podpora zasahujících jednotek, účast na vyhledávání osob v terénu, apod.), realizujeme služby pro seniory (pohotovostní služba tísňové péče a senior doprava ČČK) a spoustu dalšího,“ komentovala Havlová.

Letošní výtěžek plesu bude určen zejména na podporu Kroužku mladého zdravotníka a Sociální a senior dopravy.

Přispět může opravdu kdokoli, možností je hned několik. Buď můžete darovat nějaké výrobky nebo produkty do večerního slosování nebo samozřejmě přímo na ples vyrazit. „Zájemci si mohou vybrat hned z několika druhů vstupenek. Vedle základní je možné přispět dárcovskou vstupenkou,“ dodala ředitelka Oblastního spolku v Jablonci.

Cena vstupenky je 220 korun, dárcovské pak za 1000 korun. Pro bezpříspěvkové dárce krve je vstupenka za 150 korun, stejně tak pro členy Humanitární jednotky. Pro držitele Zlatého kříže (za 80, 120 a 160 odběrů) a Daru života (za 250 odběrů) he vstup zdarma.

Tisková zpráva

Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Křižovatka Vítězné a Masaryčky. Místo, kde se zrodil moderní Liberec

pondělí, 7. října 2019, 07:01

Přízvisko Zlatý kříž nese křižovatka Vítězné ulice a promenádní Masarykovy ulice v Liberci, kde se dnes konala jedna z akcí Dnů...

Začíná nová sezóna pohádek u Fryče. Divadlo Zuzany Frycové uvede...

sobota, 5. října 2019, 09:27

Klasika všech klasik v neděli odstartuje novou sezonu pohádek pro děti v libereckém knihkupectví Fryč. Divadlo Zuzany Frycové...

TIPY NA VÍKEND: Nature Run, den zvířat i den architektury

pátek, 4. října 2019, 14:14

Víkend sice slibuje deštivé počasí, přesto se koná řada zajímavých sportovních a kulturních akcí. Kam se vydat? Liberecká Drbna...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.