Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Sto let od založení Československého červeného kříže přibližuje nová výstava

 
středa, 9. října 2019, 14:42

Pokud nyní navštívíte Krajský úřad, může se vám ve vestibulu stát, že si budete připadat, jako byste se vrátili v čase. Nová expozice připomíná 100. výročí od založení Československého červeného kříže (ČČK).

Stará nosítka, dobové oblečení i mnoho záchranářských pomůcek, které byste dnes už v lékárničce nenašli. To vše nabízí výstava. „Návštěvníci se zde mohou seznámit s vybavením, jaké používali členové ČČK kdysi a jaké mají k dispozici dnes,“ uvedla náměstkyně Jitka Volfová.

Zároveň si zde lidé mohou prohlédnout i ocenění v podobě plaket Jánského a zlatých křížů, kterými jsou oceňování dárci krve.  „Výstavu připravil Oblastní spolek ČČK v Liberci ve spolupráci se spolky v Jablonci a Semilech,“ komentoval Karel Studený, ředitel oblastního spolku v Liberci.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Do Liberce se vrací čínští filmaři. O víkendu budou točit v budově...

středa, 9. října 2019, 13:45

V Liberci se bude opět natáčet. Tentokrát se do města vrací filmaři z Číny, kteří tu natáčeli v roce 2015 seriál Poslední vízum....

Začíná nová sezóna večerů Science Café. Prvním hostem bude...

úterý, 8. října 2019, 17:39

V libereckém knihkupectví Fryč začíná už ve středu nová sezóna populárně-naučných přednášek a debat s názvem Science Café...

Thalie pro libereckou operu po devíti letech. Prestižní cenu získal...

úterý, 8. října 2019, 14:03

Liberecká opera divadla F. X. Šaldy letos zažila nezvyklý úspěch. Po devíti letech má držitele Ceny Thálie, získal ji Ondřej...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?