Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do Liberce se vrací čínští filmaři. O víkendu budou točit v budově radnice

 
středa, 9. října 2019, 13:45

V Liberci se bude opět natáčet. Tentokrát se do města vrací filmaři z Číny, kteří tu natáčeli v roce 2015 seriál Poslední vízum. O víkendu tu budou vznikat záběry do seriálu s detektivní zápletkou.

Z tohoto důvodu dojde k přesunutí osmi vyhrazených parkovacích míst pro taxi před budovu divadla v neděli 13. října, kde nebude možné po celý den parkovat. Zároveň bude od šesti do jednadvaceti hodin obsazené parkoviště v ulici Frýdlantská. „V blízkosti radnice jinak nedojde k žádnému omezení pohybu chodců či autodopravy,“ upřesnila mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

Liberec je oblíbeným cílem filmařů z celého světa. Jedna z čínských produkcí tu natáčela v roce 2015 seriál Polední vízum, vznikaly tu záběry do posledního filmu o Spidermanovi nebo seriál Genius o Abertu Einsteinovi. Nedávno se tu natáčel také český seriál z dorgového prostředí.

Napsal(a) redakce | Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Začíná nová sezóna večerů Science Café. Prvním hostem bude...

úterý, 8. října 2019, 17:39

V libereckém knihkupectví Fryč začíná už ve středu nová sezóna populárně-naučných přednášek a debat s názvem Science Café...

Thalie pro libereckou operu po devíti letech. Prestižní cenu získal...

úterý, 8. října 2019, 14:03

Liberecká opera divadla F. X. Šaldy letos zažila nezvyklý úspěch. Po devíti letech má držitele Ceny Thálie, získal ji Ondřej...

Obyčejný večer pro neobyčejné lidi, takový bude další ples Českého...

úterý, 8. října 2019, 07:36

Mezi významné kulturní události se v průběhu let zařadil Benefiční ples Červeného kříže v Jablonci nad Nisou, který se tentokrát...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.