Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zažijte opravdové peklo. Do České Lípy přijedou Krampusáci

 
středa, 9. října 2019, 20:02

Divocí, strašidelní a děsiví alpští čerti dorazí letos do České Lípy. Pokud tak toužíte spatřit tyhle pekelníky, nenechte si ujít pořádnou show.

Krampusáci zaplní náměstí T. G. Masaryka už v sobotu 2. listopadu v 17 hodin. „Můžete se těšit na bandu čertů, zlověstnou hudbu u pyrotechnické efekty,“ uvedla mluvčí České Lípy Kristýna Kňákal Brožová.

Zároveň dodává, že malé děti by měli rodiče raději nechat doma. Stejně tak by kvůli předpokládanému velkému zájmu měli lidé doma nechat i kočárky. Akce si vyžádá i určitá omezení. „Od 9 hodin nebude možné na náměstí parkovat, zůstane však průjezdné,“ komentovala Brožová.

O 15 hodin pak bude místo uzavřené úplně. Vstupné na akci bude 50 korun, děti do 10 let mají vstupné zdarma. „Předprodej vstupenek bude zahájen v úterý 15.10. v Regionálním turistickém informačním centru, které bude umístěno v náhradních prostorách v KD Crystal,“ dodala mluvčí.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Pavel Kacerovský
 


 

Kam dál?

FOTO: Sto let od založení Československého červeného kříže přibližuje...

středa, 9. října 2019, 14:42

Pokud nyní navštívíte Krajský úřad, může se vám ve vestibulu stát, že si budete připadat, jako byste se vrátili v čase. Nová...

Do Liberce se vrací čínští filmaři. O víkendu budou točit v budově...

středa, 9. října 2019, 13:45

V Liberci se bude opět natáčet. Tentokrát se do města vrací filmaři z Číny, kteří tu natáčeli v roce 2015 seriál Poslední vízum....

Začíná nová sezóna večerů Science Café. Prvním hostem bude...

úterý, 8. října 2019, 17:39

V libereckém knihkupectví Fryč začíná už ve středu nová sezóna populárně-naučných přednášek a debat s názvem Science Café...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.