Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Jablonecké divadlo oslaví v létě 110. výročí od položení základního kamene

čtvrtek, 19. května 2016, 13:29Kultura
 

Podíl na kulturním vzestupu celého regionu na severu Čech. Tak vidí funkci Městského divadla v Jablonci nad Nisou jeho ředitel Pavel Žur, který ve své pozici oslavil na počátku dubna sedmnácté výročí.

 

Dvanáctá Muzejní noc pod Ještědem: Muzea a galerie propojí JO-JO

čtvrtek, 19. května 2016, 09:10Kultura
 

Už zítra je tu další ročník Muzejní noci pod Ještědem. Mnohé instituce, které se starají o pravidelný přísun kultury, si kromě otevřených expozic připravily i zajímavý doprovodný program. Kromě toho se mezi jednotlivými centry můžete přesunovat...

 

Markus Lüpertz do Liberce ve čtvrtek nedorazí. Čestné občanství převezme v září

úterý, 17. května 2016, 14:59Kultura
 

Měla to být jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí jara, teď se ale odkládá. Významný německý umělec Markus Lüpertz si čestné občanství Liberce nepřevezme. Zdejší rodák se omluvil kvůli zdravotnímu stavu, jeho čtvrteční příjezd včetně koncertu...

 

Road Tour Martina Krause a Jakuba Děkana objede několik měst Libereckého a Ústeckého kraje

neděle, 15. května 2016, 11:34Kultura
 

Oblíbili jste si tradiční MK Show ve vratislavických desítkách? Její moderátor Martin Kraus společně se zpěvákem Jakubem Děkanem teď míří za vámi se svou Road Show, která během následujících týdnů navštíví pět míst Libereckého a Ústeckého kraje.

 

Radnice se opět promění v promítací plátno. Videomapping se do Liberce vrací po půl roce

středa, 11. května 2016, 09:18Kultura
 

Přímo v centru Liberce, na náměstí Dr. E. Beneše, se ve čtvrtek 12. května uskuteční velkolepý koncert doprovázený videomappingem na budovu historické radnice. Ten byl v krajském městě prvně k vidění v době loňského adventu. Nyní si můžete emoce...

 

Příběh Jekylla a Hyda převedl liberecký balet do taneční podoby

úterý, 10. května 2016, 08:18Kultura
 

Balet libereckého Divadla F. X. Šaldy připravuje taneční představení Jekyll a Hyde. Inspiroval se slavným příběhem Roberta Louise Stevensona z roku 1886. Představení bude mít premiéru v pátek v Malém divadle od 19:00.

 

Sedmihorské léto odstartuje koncert britské kapely Smokie

sobota, 7. května 2016, 14:27Kultura
 

Deset koncertů a divadelních představení nabídne letní festival v Sedmihorkách u Turnova v Českém ráji. Zahajovací koncert v polovině června obstará populární britská kapela Smokie.

 

Připravte se na komplikace. Kvůli opravě se na půl roku uzavře Šamánkova ulice

čtvrtek, 5. května 2016, 16:00Kultura
 

Máte pocit, že je v Liberci více uzavírek, než si zvládnete zapamatovat? Věřte, že bude hůř. Už za deset dní se až do konce listopadu uzavře pro veškerou dopravu Šamánkova ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodu, kanalizace, plynovodu i výměna...

 

Na festivalu v Jablonci vystoupí Bílá, Stašová či Hudeček

středa, 4. května 2016, 16:18Kultura
 

Zpěvačka Lucie Bílá, houslový virtuos Václav Hudeček nebo herečka Simona Stašová se představí v Jablonci nad Nisou. Jejich vystoupení budou součástí festivalu hudby a divadla nazvaném Město plné tónů. Koncerty a představení jsou naplánované od...

 

V Liberci se koná festival současného divadla, upoutávkou bude tančírna před radnicí

úterý, 3. května 2016, 13:25Kultura
 

Festival současného divadla WTF?! bude od pátku do neděle hostit Malé divadlo v Liberci. Upoutávkou na třídenní akci bude ve čtvrtek na náměstí před radnicí veřejná tančírna.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.