Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

GLOSA: Milý Ježíšku, příště mi úplně postačí ten Daniel Landa

pátek, 28. prosince 2018, 10:28Kultura
 

Milý Ježíšku, už je to dobrých pár let, co jsem Ti psal naposledy. Promiň. Vlastně jsem ani nečekal, že Ti ještě vůbec někdy napíšu. Ozývám se po dlouhé době se stejným úmyslem jako tehdy - mám vánoční přání.

 

Do liberecké knihovny přijede na debatu youtuber Kovy a novinář Jindřich Šídlo

pátek, 28. prosince 2018, 08:30KulturaLiberecko
 

Youtuber Kovy alias Karel Kovář, tvůrce parodií, ale také videí, která se zabývají volbami či politikou, a novinář Jindřich Šídlo, kterého můžeme znát z pořadu „Šťastné pondělí”, přijedou ve středu 9. ledna 2019 do Krajské vědecké knihovny v...

 

Kam na svatého Štěpána? Na Štěpánku, do kostela nebo třeba na Bedřichov

úterý, 25. prosince 2018, 12:58Kultura
 

Vánoce jsou za námi. Dárky už jsme rozbalili a nejbližší příbuzné navštívili. A co tedy podniknout na druhý svátek vánoční? Můžete navštívit například některou z vánočních mší nebo koncertů.

 

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 11:03Kultura
 

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční nálady dostaly i Grinche. Která je podle vás ta nejhezčí?

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Nové pohádky navodí vánoční atmosféru

neděle, 23. prosince 2018, 11:11Kultura
 

Kouzelné Vánoce přičaruje Mary Poppins a v uvolněném duchu Vánoc se ponese i Asterix a Obelix. Kromě pohádek se ale můžeme těšit i na dobře známého transformera Bubmlebee.

 

Více než stokilový zlaťák, který se rodí v České mincovně, je druhou největší mincí na světě

sobota, 22. prosince 2018, 15:26Kultura
 

V České mincovně v Jablonci nad Nisou v těchto dnech dokončují zlatou minci pro Českou národní banku. Váží 130 kilogramů a průměr má více než půl metru.

 

FOTO: Navštivte výstavu Pojďme spolu do Betléma, trvá jen pár dní

sobota, 22. prosince 2018, 14:46KulturaLiberecko
 

V kostele sv. Jana Křtitele v liberecké Rochlici naleznete mezi svátky jedinečnou výstavu všemožných betlémů. Přístupná ovšem bude jen pár dní, proto možnost vidět nádherné jesličky s Ježíškem hned v několika provedeních, nepropásněte.

 

Startuje další kolo soutěže Památka roku, na výherce čekají desítky tisíc korun

pondělí, 17. prosince 2018, 15:02Kultura
 

V loňském roce zvítězily v soutěži Památka roku dva projekty, křížová cesta v Jiřetíně pod Jedlovou a dřevěný most v obci Bystrá nad Jizerou. Do letošního ročníku se mohou majitelé objektů přihlásit do 25. ledna.

 

Přijďte nasát vánoční atmosféru při poslechu klavíru a houslí

pondělí, 17. prosince 2018, 09:02Kultura
 

Zítřejší vánoční koncert v podání Petra Kusko a Evy Libnarové nabídne známé písně od českých i zahraničních interpretů jako jsou Janek Ledecký, Karla Gotta ale také U2, Ed Sheeran nebo Alexandra Burke. Přijďte si užít pohodový koncert před...

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Advent o něco osladí hned tři novinky. Kterou nakousnout dřív?

sobota, 15. prosince 2018, 16:30Kultura
 

Další adventní týden s sebou přináší i bohatou filmovou nadílku. Těšit se můžete na Aquamana, kterého ztvární Jason Momoa, znovu ožije příběh o Spider-manovi a nebude chybět ani novinka, která zaručeně navodí vánoční atmosféru.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.