Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kultura

Legendární rocková kapela Lessyho Woheň se po patnácti letech vrací na Dolní Suchou

středa, 11. dubna 2018, 11:28Kultura
 

Legendární rocková kapela Lessyho Woheň se po patnácti letech vrací na Dolní Suchou. Přijďte zapařit na hity kapel jako třeba Kiss, Creedence, Jon Bon Jovi nebo Beatles. Lessyho Woheň vystoupí v restauraci Na Suché v sobotu od 20:00.

 

Muzeum připomene obrodný proces v Semilech, psal o něm i Vaculík

úterý, 10. dubna 2018, 15:27Kultura
 

Muzeum v Semilech letos natočí dokumentární film a v létě nabídne výstavu k takzvanému obrodnému procesu z roku 1968. Před půlstoletím o dění ve městě napsal spisovatel Ludvík Vaculík. Díky tomu se staly události roku 1968 v Semilech mimořádné v...

 

VIDEO: Metallica zveřejnila Jožina z bažin i na svém oficiálním youtube kanálu

neděle, 8. dubna 2018, 08:18Kultura
 

O tom, že Metallica v Praze v pondělí 2. dubna zahrála Jožina z bažin, jsme již informovali. Nyní je třeba dodat, že po několika fanouškovských videích byl zveřejněn i oficiální záznam přímo na youtube kanálu kapely. Počet zhlédnutí raketově roste.

 

Sto zvířat to v sobotu večer rozbalí v libereckém klubu Bedna

sobota, 7. dubna 2018, 12:30Kultura
 

Kapela Sto zvířat se vrací do Liberce. Zvířecí devítičlenná sestava se po loňském podzimu, kdy se koncertně věnovala sólovému albu své zpěvačky Jany Jelínkové Dáma s čápem, v roce 2018 opět vrací ke klubovému programu sestavenému ze svých...

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Strhne se boj o Stalinovo místo

pátek, 6. dubna 2018, 14:22Kultura
 

Jak se obchoduje se zelenými pilulkami z marihuany a jak se poperou Stalinovi kumpáni o jeho místo na výslunní, to se dozvíte v kině ve 14. kalendářním týdnu. Podívat se můžete také na to, jak se žije v cizím těle...

 

Židle pro divadlo za milion. V novém si posedí diváci malé scény i orchestr

pátek, 6. dubna 2018, 11:39Kultura
 

Liberecký kraj podpoří divadlo F. X. Šaldy a nakoupí nové židle pro Malé divadlo a také pro celý orchestr hlavní scény. Výměna krajský úřad vyjde na zhruba milion korun.

 

Dubnový Open mic koktejl namíchá krásné hlasy čtyř dam

čtvrtek, 5. dubna 2018, 15:43Kultura
 

Dubnový Open mic koktejl v knihkupectví u Fryče bude namíchán z krásných hlasů čtyř dam a o koření se postará Imjoy, tedy nadšení začínající improvizátoři z města pod Ještědem. Tradiční Open Mic začíná v pátek 6. dubna v 19:00.

 

TRAILER TÝDNE: Mamma mia! Here we go again

čtvrtek, 5. dubna 2018, 14:46Kultura
 

Rozjařený muzikál naplněný hudebními klasikami od legendární kapely ABBA se vrací na filmová plátna o letošních prázdninách a přinese letní atmosféru z chorvatského ostrova Vis, kde se natáčelo.

 

Balet divadla v Liberci uvede hudebně taneční mysterium za doprovodu bubeníků

čtvrtek, 5. dubna 2018, 10:56Kultura
 

Originální hudebně taneční mysterium nazvané (S)tvoření uvede v pátek v premiéře divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Jeho autorkou je umělecká vedoucí baletu Alena Pešková, inspiraci nalezla ve východní filozofii o pěti elementech, které se vzájemně...

 

Nová expozice na Dlaskově statku přibližuje běžný rok hospodáře

neděle, 1. dubna 2018, 11:00Kultura
 

Běžný rok hospodáře přibližuje dnes otevřená expozice na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova. Věnovaná je i obyčejům a obřadům spojených s ročními obdobími. V průběhu roku se proto expozice ještě třikrát změní.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.

Nejlevnější německý salám je kvalitnější než český

Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané kategorii nejlevnější. Předmětem srovnání byl točený a měkký salám, silné párky, rybí prsty, lahůdkový salát, jahodový jogurt a kysané zelí. Německé produkty prodávané za podobnou měrnou cenu obsadily v porovnání kvality dvakrát první místo. České zboží se svou kvalitou nestalo vítězem ani jednou, obsadilo však třikrát příčku poslední.