Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

FOTO: Svatý Václav dorazil s průvodem do Svijan

pátek, 28. září 2018, 19:05KulturaLiberecko
 

Na zámku Svijany se dnes konaly oblíbené Svatováclavské slavnosti. Na nádvoří přijel i samotný svatý Václav s průvodem historických rytířů. V rámci akce nechyběla ani módní přehlídka historického a pivního oblečení, nebo například pivní soutěže.

 

Českopolský koncert připomene sto let samostatnosti

čtvrtek, 27. září 2018, 19:48Kultura
 

V rámci Euroregionu Nisa a projektu Hudba mezi hranicemi naplánovaly pěvecké soubory z Česka a Polska společný koncert u příležitosti stého výročí samostatnosti těchto dvou států. Společně vystoupí na začátku října v Jablonci.

 

TIPY NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND: Svatováclavské slavnosti, koncerty i sport

čtvrtek, 27. září 2018, 16:00KulturaKulturní přehledZ kraje
 

Tento týden přinášíme kulturní přehled již ve čtvrtek, jelikož díky zítřejšímu Dni české státnosti je program opravdu nabitý.

 

Slavnou operu Popelka uvede liberecké divadlo . Rossini se vrací po patnácti letech

čtvrtek, 27. září 2018, 09:01KulturaLiberecko
 

Na liberecké jeviště po patnácti letech vstoupí dílo jednoho z nejbrilantnějších klasiků italského belcanta počátku 19. století Gioacchina Rossiniho. Opera Popelka má premiéru už v pátek 28. září.

 

Co se sobotním večerem? Na Suché pořádají hudební zábavu

středa, 26. září 2018, 11:11KulturaLiberecko
 

Další kulturní akce je naplánována na sobotu do penzionu Na Suché. Tentokrát dorazí hudební skupina SVR, která pobaví známými hity. Začátek je naplánován na dvacet hodin. Nemáte odvoz, pořadatelé zajistí svoz i odvoz.

 

Nejraději mám Záskok, je nejvtipnější, říká Jan Pražák z ansámblu, který hraje Cimrmanovy hry

středa, 26. září 2018, 10:38RozhovoryKulturaLiberecko
 

Legendární cimrmanovské hry, nebo alespoň jejich útržky zná snad každý. Originální důvtip a jedinečné slovní hříčky učarovali i Janu Pražákovi, který s kamarády před 15 lety začal tato představení hrát na Liberecku. Ansámbl Mikoláše Dačického z...

 

100 let československé a pražské architektury na jednom místě. Výstava v Mánesu ukáže i Ještěd

středa, 26. září 2018, 10:00Kultura
 

Někdy není potřeba nachodit kilometry, abyste viděli co nejvíce a získali mnoho zajímavých informací. V rámci celostátních oslav založení samostatné Československé republiky v roce 1918 se v symbolických prostorách galerie Mánes koná výstava 100...

 

FOTO: David Vávra ladí scénu pro Sialská trojčata, poctu slavných libereckých architektů

úterý, 25. září 2018, 15:45KulturaLiberecko
 

Chystaná světová premiéra Sialských trojčat se nezadržitelně blíží a přípravy zmužilého kabaretu o stavbě Ještědu jsou v plném proudu. Slavný architekt, scénograf a herec David Vávra dokončuje v Malém divadle scénu.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval...

  • Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.