Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Na benefici v liberecké galerii bude v nabídce přes 500 kabelek a tašek

pátek, 23. listopadu 2018, 16:44KulturaLiberecko
 

Na sobotní benefici v Liberci si budou moci zájemci vybírat z více než 500 originálních tašek a kabelek vyrobených amatéry i profesionály. Jednu uháčkovala i zpěvačka Lucie Bílá. Výtěžek liberecká organizace použije na dofinancování služeb pro...

 

Normalizační pop music? Podivný showbyznys představí hudební publicista Pavel Klusák

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 09:25KulturaLiberecko
 

Do hlubin normalizační populární hudby se už dnes navečer v libereckém knihkupectví Fryč vydá hudební publicista Pavel Klusák. Právě tato hudba byla v sedmdesátých a osmdesátých letech spojována s mocí, manipulací a propagandou.

 

Projďete nejstarší americkou Appalačskou stezku s Petrem Koskem

úterý, 20. listopadu 2018, 19:02Kultura
 

Petr Kosek je milovník treků a cestování. Tentokrát si dal za cíl jednou z nejdelších turistických tras na světě, Appalačskou stezku o délce více než 3500 kilometrů.

 

Jazz v Liberci. V Malém divadle vystoupí Otto Hejnic Trio

pondělí, 19. listopadu 2018, 12:19KulturaLiberecko
 

V Liberci nebývá mnoho koncertů, kde jde o kvalitní živou hudbu, žánrově zařaditelnou mezi jazz, groove, latinu, funk. To se rozhodlo změnit liberecké Malé Divadlo. Má v plánu několik zajímavých vystoupení během roku. A začalo opravdovou...

 

TRAILER TÝDNE: Pokémoní mánie pokračuje. S nejznámějším z nich se setkáme i ve filmu

neděle, 18. listopadu 2018, 15:12Kultura
 

Pikachu se vrací na scénu, aby mladému Timovi pomohl vypátrat jeho otce. Ve světě, kde si lidé a Pokémoni nerozumí, najdou oba společnou řeč. Film rozhodně nebude pokračováním slavného animovaného seriálu, což by mohlo pobouřit zapřísáhlé...

 

Dlaskův statek připravuje novou předvánoční výstavu, hlavním tématem budou tradice a obyčeje

neděle, 18. listopadu 2018, 13:13Kultura
 

Předvánoční atmosféru si můžete užít například na Dlaskově statku, který pro toto období připravuje zcela novou expozici. Dozvídáte se na ní i o tradicích, které nejsou příliš známé.

 

Do Liberce přijíždí více než tři tisíce tanečníků na mistrovství světa

neděle, 18. listopadu 2018, 08:02Kultura
 

Po celý týden bude Centrum Babylon hostit taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2018. Do Liberce se tak sjedou nejlepší tanečníci z celého světa.

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Fantastická zvířata jsou konečně tady. Další novinkou je německý Balón

sobota, 17. listopadu 2018, 10:55Kultura
 

Příběh Harryho Pottera baví fanoušky čar a kouzel přes dvacet let a stále má co nabídnout. Důkazem je i pokračování příběhu o kouzelníkovi Mloku Scamanderovi, který zkoumá fantastická zvířata. Tentokrát bude muset čelit i nebezpečnému čaroději...

 

Restaurování barokního sloupu v Liberci finišuje

sobota, 17. listopadu 2018, 07:00KulturaLiberecko
 

Rozsáhlá rekonstrukce barokního kříže u kostela Nalezení sv. Kříže se chýlí ke konci. Dílo z rukou Matyáše Bernarda Brauna si restaurátorské práce zasloužilo a výrazně prokouklo.

 

Dorazí Metallica, Nirvana i Rammstein. Blíží se Fest Revival 2018

pátek, 16. listopadu 2018, 13:38KulturaLiberecko
 

V polovině prosince proběhne v Home Credit Areně ojedinělá akce. Pořadatelé pod Ještěd dovezou revivaly světových hvězd. Lidé se tak mohou těšit třeba na ukrajinskou Nirvanu, nebo na české verze Rammstein a AC/DC.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.