Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Balet libereckého divadla uvede Dickensovu Vánoční koledu

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 11:30KulturaLiberecko
 

Vánoční koledu připravilo pro předvánoční období Divadlo F.X. Šaldy v Liberci. Baletní podoba známého pohádkového příběhu britského spisovatele Charlese Dickense, který poprvé vyšel před 175 lety, nahradí po pěti sezonách v repertoáru Louskáčka....

 

Na Benátské zazpívá Karel Gott. Festival odtajnil první jména

středa, 14. listopadu 2018, 16:02Kultura
 

Hudební festival Benátská oznámil první jména nadcházejícího ročníku 2019. Na zahajovacím večeru vystoupí Karel Gott. Slavného zpěváka doplní Richard Müller, Chinaski nebo Václav Neckář. Benátská proběhne od 25. do 28. července.

 

Do Liberce zavítá autor metody RUŠ Karel Nejedlý

středa, 14. listopadu 2018, 09:22Kultura
 

V Krajské vědecké knihovně můžete přesně za týden potkat autora metody RUŠ, která pracuje s lidským podvědomím. Karel Nejedlý patří mezi známé terapeuty, a jeho pomoc vyhledaly již stovky lidí.

 

Zajděte do knihovny, na dnešek je připravená exkurze i návrat do roku 1918

úterý, 13. listopadu 2018, 09:28Kultura
 

V pochmurných listopadových dnech nabízí Krajská vědecká knihovna v Liberci zajímavý program, při kterém jistě na chladno a nevlídné počasí rychle zapomenete.

 

Mezinárodní festival Lípa Musica bude hostit slavné sexteto King’s Singers

úterý, 13. listopadu 2018, 06:00Kultura
 

Na sever Čech dorazí příští rok zahraniční hvězda v podobě The King’s Singers v rámci Mezinárodního hudebního festivalu. Tato skupina oslaví v příštím roce již padesát let.

 

Benefiční aukce vynesla Nadaci Euronisa přes pět set tisíc korun

pondělí, 12. listopadu 2018, 19:18Kultura
 

Dvaadvacátý ročník benefiční aukce umění pořádané Nadací Euronisa byl rozhodně úspěšný. Organizaci se podařilo vydražit většinu darovaných děl a získala tak částku tisíc korun.

 

Nahlédněte do divadelního zákulisí, kronik a historie v rámci Noci divadel

pondělí, 12. listopadu 2018, 14:23Kultura
 

V Česku proběhne již pátý ročník Noci divadel, která je součástí celoevropského projektu European Theatre Night. V Libereckém kraji se do akce zapojí liberecké Šaldovo i Naivní divadlo ale také divadelní spolky z Lučan nebo Železného Brodu.

 

Amadeus, Sid Vicious, Jim Morrison. Pět hudebních životopisných filmů, které jsou dokonalou poctou

neděle, 11. listopadu 2018, 16:44Kultura
 

V kinech momentálně řádí Freddie Mercury v Bohemian Rhapsody a mluví se o jedné z největších filmových událostí vůbec. Už nyní je jisté, že se tento film zařadí mezi hudební životopisné klasiky. Jaké? Tady je pět tipů!

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Vrací se Grinch a s ním přichází Dívka v pavoučí síti a Ten, kdo tě miloval

neděle, 11. listopadu 2018, 10:10Kultura
 

Z filmových novinek tohoto týdne zaujme Dívka v pavoučí síti, jejíž protagonistku známe už z knižní předlohy série Milénium. Dobře známý je i zelený mužíček Grinch. Nováčkem bude český snímek s Evou Holubovou.

 

TRAILER TÝDNE: Five feet apart bude dalším srdceryvným příběhem o životních překážkách

sobota, 10. listopadu 2018, 13:38Kultura
 

Dramatické příběhy z nemocničního prostředí berou za srdce. Podobně to zřejmě bude i s filmem Five feet apart, kde se hlavní hrdinka k nikomu nesmí přiblížit blíže než na pět kroků. Kdyby totiž chytila jakoukoliv infekci, šlo by jí o život.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.