Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kultura

Základy nové budovy muzea v Turnově se začnou dělat v pondělí

neděle, 10. září 2017, 01:07Kultura
 

V Muzeu Českého ráje v Turnově se v pondělí začnou betonovat základy nové přístavby, v níž bude stálá horolezecká expozice. Její otevření je plánováno na červen 2019.

 

Dny evropského dědictví zvou k návštěvě šesti desítek památek

pátek, 8. září 2017, 09:43Kultura
 

Přesně 62 nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji se otevře veřejnosti od 9. do 17. září. Půjde o výběr nejzajímavějších památek, budov a objektů v Libereckém kraji, které se veřejnosti zpřístupní v rámci Dnů evropského dědictví.

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Připravte si pleny! To přichází!

pátek, 8. září 2017, 09:18Kultura
 

Je to tak. Nejočekávanější horor letošního roku je tady! Tento týden se můžete nachystat do Cinestaru, avšak doporučujeme se psychicky řádně připravit. Podle zahraničních referencí je nová filmová adaptace Kingova To nesmírně děsivá a hlavně…...

 

Zahraj si pouliční scrabble za Libereckou Drbnu!

TRAILER TÝDNE: Arnold se vrací k akční komedii. V Killing Gunther mu půjdou po krku

čtvrtek, 7. září 2017, 09:54Kultura
 

Božský Arnold Schwarzenegger v posledních letech fanouškům radost příliš nedělá. Poslední Terminátor se nepovedl a další jeho filmy směřovaly spíše do dramatických teritorií. Killing Gunther je tak očekávaným snímkem, Arnold se totiž vrací do...

 

V sobotu se lidem otevřou památky. Jsou tu Dny evropského dědictví

středa, 6. září 2017, 09:10Kultura
 

Prohlédnout si salonky či věž radnice, dostat se do foyer divadla nebo zajít do libereckého podzemí. To je jen drobná ochutnávka sobotních Dnů evropského dědictví, které se konají po celém Česku. Památky budou otevřeny od 9 do 17 hodin.

 

VIDEO: "Černé duo" ze severu Čech jde ve stopách Pokondru. Vtipným klipem baví internet

úterý, 5. září 2017, 14:29Kultura
 

Vydá se liberecký moderátor Martin Kraus také na cestu zpěváka? Je to jen pár dní, co světlo světa spatřil jeho rapový song Když může Leoš, tak my taky, na kterém se podílel společně s úspěšným českolipským tanečníkem a moderátorem J.K. Sanchezem...

 

Muzeum představí staré mapy Liberecka a Jizerských hor. Návštěvníci uvidí i Globiceho mapu

úterý, 5. září 2017, 09:54Kultura
 

Rádi zkoumáte mapy a baví vás historie? Pak je výstava Staré mapy Liberecka a Jizerských hor určena právě vám. Vernisáž se koná ve středu v Severočeském muzeu, které výstavu zpracovalo po předchozím výzkumu společně s Technickou univerzitou.

 

Kino Varšava otevřelo novou sezonu, peníze na další rekonstrukci chtějí získat benefičními akcemi

úterý, 5. září 2017, 09:38Kultura
 

Liberecké kino Varšava zahájilo sezonu 2017/2018. Nedělní akci pojmenovanou „Velkolepé otevření sezony“ navštívily především rodiny s dětmi. Provozovatelé kina plánují na letošní rok také několik benefičních akcí a koncertů, kterými chtějí...

 

FOTO: Liberec – jedno město pro všechny. U radnice se prezentovali cizinci

sobota, 2. září 2017, 20:21Kultura
 

Že i v Liberci žije celá řada národnostních menšin od Romů, přes Vietnamce až třeba po Indy, ukázal čtvrteční festival Liberec – jedno město pro všechny. Ve třinácti stáncích cizinci prezentovali vůně, chutě hudbu i svou kulturu.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Koňské potahy ve městě, stará chata...

  • Kavárna Organza mění koncept. Liberečany...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

  • Domácí násilí: Po útoku má zlomenou čelist,...