Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

KULTURNÍ PŘEHLED: Druhá polovina února ve znamení plesů a zábavy

 
čtvrtek, 9. února 2017, 10:32

Ani v následujících dvou týdnech se nebudete nudit. Liberecká Drbna pro vás společně s portálem eVstupenka připravila seznam těch nejzajímavějších kulturních akcí, které se do konce února odehrají v Libereckém kraji. Těšit se můžete například na Chaplina v jabloneckém divadle nebo třeba na koncert Františka Nedvěda.

11. 2. od 20:00 – Šakalí léta aneb XII. Ples ZOO Liberec (Lidové sady Liberec) – K tanci i poslechu na velkém sále hraje Orchestr Ladislava Bareše, na Malém sále skupina Přehmat

12. 2. od 14:30 – Maškarní ples 2017 (Vratislavice101010) - Na tradiční dětský bál zveme všechny děti a rodiče. V odpoledni plném písniček a soutěží určitě vyhlásíme nejlepší masku, tak nezapomeňte děti hezky vyparádit. 

17. 2. od 19:30 – Miroslav Paleček - koncert (Experimentální studio) – V sólovém recitálu zazní většina písní z CD Ježkárny, složeného z písní Osvobozeného divadla autorů V&W&J. Dále pak písně z autorského CD "Každej je nějakej" a nechybí ani věčné hity - Hele lidi, Prodavač limonád či Na věky tu přeci nejsi.

17. 2. od 20:00 – Komunál + Tlustá Berta + Rain (Bunkr Rock Club)

20. 2. od 19:00 – František Nedvěd a Tiebreak (Vratislavice101010) - František Nedvěd slaví sedmdesátiny velkým narozeninovým turné, kde si s ním může zazpívat nejen „Kočovné herce“, „Devatenáct“ či „Řemeslo“, ale i slavné hity Brontosaurů „Stánky“, „Růže z papíru“, „Skládanku“ a mnoho dalších.  

František Nedvěd patří mezi nejvýznamnější osobnosti českého country, folku a trampské písně. Vystupoval ve skupinách Brontosauři (která se původně nazývala Toronto) a Spirituál kvintet. Potom se vydal na sólovou dráhu. Nyní vystupuje se svoji skupinou Tiebreak, ve které hrají Petr Kocman – kytarista a zpěvák, jeho syn Vojtěch Nedvěd, který hraje na dvanáctistrunnou kytaru, baskytarista Milan Plechatý a bubeník Jaroslav Petrásek. 

22. 2. od 19:00 – Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba – Folkparáda 2017 (Dům kultury Mladá Boleslav) - Pavel Dobeš patří již léta mezi stálice naší folkové scény. Je nenapodobitelný a nezařaditelný. Poznáte ho po první větě, prvním slově. V jeho písničkách jsou každodenní příběhy, které ve vás zanechají nezaměnitelný po­cit.

Za léta veřejného vystupování na českých i zahraničních pódiích Pavel Dobeš vtipně a výstižně  komentuje a jednotlivé etapy své tvůrčí činnosti dokládá léty prověřenými hity. Za brilantního kytarového doprovodu dlouholetého spoluhráče Tomáše Kotrby uslyšíte Dobešovy největší „pecky“ – Jarmila, Blažek, Něco o lásce, Zpátky do trenek, Calvera, Pražce a další.

24. 2. od 20:00 – Electro Swing Tour (Vratislavice101010) - Dámy a pánové, Riviera Club Vás srdečně zve na svojí electro swingovou show! Přijďte zažít úžasnou atmosféru swingu v moderním pojetí a užít si noc v rytmu balkánu, latiny a electro swingu!

27. 2. od 19:00 – CHAPLIN -  (Městské divadlo Jablonec) - Hrají:Matouš Ruml, Lucie Matošková, Marie Maroušková, Máša Málková, Petr Mikeska, Roman Teprt a další. 

Směšně neveselý a nevesele směšný příběh „krále komiků“. Zachycuje jeho životní peripetie, úspěchy i strasti, jeho dar najít v každé lidské situaci humor, jeho posedlost filmem, vášeň k Mozartově hudbě, ale i jímavý vztah k matce, konflikt s americkou justicí a následným vyhoštěním z USA. Matouš Ruml se za ztvárnění titulní role dostal do širší nominace na Cenu Thálie 2015.

Napsal(a) redakce | Foto Městské divadlo Jablonec nad Nisou

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Koňské potahy ve městě, stará chata...

  • Kavárna Organza mění koncept. Liberečany...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

  • Domácí násilí: Po útoku má zlomenou čelist,...

 
 

Kam dál?

VIDEO: Třináctá komnata Matěje Halíře spatřila světlo světa

pondělí, 6. února 2017, 12:51

Nadějný liberecký zpěvák Matěj Halíř vypustil do světa svůj první hudební počin, který doplnil také o oficiální klip....

Knihkupectví u Fryče zve na dva autorské večery. Do Liberce dorazí Rajniš i Poltikovič

pondělí, 6. února 2017, 09:43

Do knihkupectví u Fryče zavítají tento týden dva vzácní hosté. Už v úterý se můžete těšit na besedu s Martinem Rajnišem...

Masopusty jsou tu. Kde všude budou průvody? Začíná se v Harcově

pátek, 3. února 2017, 09:49

Tradiční období masopustu je tu. Slaví se po celém kraji od února až do března. První oslavy masopustu proběhnou v...