Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino bude chátrat dál. Město projekt architektů neschválilo

 
pátek, 5. července 2013, 15:30

Tohle už připomíná frašku. Všechno spělo k tomu, že sdružení Zachraňme kino Varšava dostane opravdu šanci chátrající kino zachránit. Město už dokonce odhlasovalo, že sdružení kino pronajme. Stačil ale týden a všechno je jinak.

 

Měsíce připravovaný projekt tak dost možná přijde vniveč. V hodině dvanácté se totiž objevil jiný zájemce, který městu nabídl víc peněz za pronájem objektu. A najednou město své usnesení zrušilo. Prý aby dalo stejnou možnost oběma projektům.

Tím druhým zájemcem je společnost Vlasty Buriana, která chce ve Varšavě vybudovat muzeum krále komiků. „To není projekt v pravém slova smyslu, jelikož zde zcela chybí jakákoliv podrobnější dokumentace,“ vadí sdružení Zachraňme kino Varšava.

Společnost Vlasty Buriana chce z kina vybudovat  centrum a místo setkávání přátel „krále komiků“ v jeho rodném městě Liberci. V dopise, který společnost zaslala radě města, popisuje svou vizi, posuďte sami: „Budou se zde setkávat děti jež zaujme mistrův smích a osobitý humor, ženy obdivující kuchařské umění Vlasty Buriana a štíhlou postavu, muži se zájmem o šíření dobrých mravů.“

Nyní tak město vypíše nové výběrové řízení. Je jedno, že jediný komplexní projekt připravilo sdružení Zachraňme kino Varšava. Je jedno, že tohle sdružení už na dramaturgii dostalo grant 300 tisíc a už na prázdniny mělo připraveno několik pořadů a projekcí. Je jedno, že členové sdružení strávili přípravou projektu stovky hodin a utratili desetitisíce korun a nájemní smlouvu už měli schválenou. Objevil se druhý zájemce, který svůj projekt představil na necelých dvou listech velikosti A4, a tak se vypíše nové výběrové řízení. A kino bude chátrat dál.

 
 

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 

Štítky varšava, kino, liberec

 


 

Kam dál?

Křižanský Mejdan představí skvělé hospodské kapely

čtvrtek, 4. července 2013, 15:26

Obec Křižany a SDH Křižany pořádají 6. července od 13 hodin již 6. ročník Křižanského mejdanu. Přehlídka osmi hospodských...

Potvrzeno! Klub Vlak na harcovských kolejích končí

čtvrtek, 4. července 2013, 12:18

To, co se proslýchalo už delší dobu, dnes oficiálně potvrdil zakladatel klubu Martin Bauer st. Oblíbený harcovský Klub Vlak po...

Vyhrajte si na Singltrek festu. Od pátku do neděle

čtvrtek, 4. července 2013, 11:40

Koncerty zajímavých kapel, testování kol, škola pumptreku nebo hra v Červy. Že něco z toho ani neznáte, ale stejně vás to...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.