Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Středověký jarmark v Novém Městě

neděle, 20. října 2013, 17:35
Na severu se konal Středověký jarmark s vystoupením šermířů, divadlem, či dobovou hudbou a módní přehlídkou.
Krásný dřevěný kolotočKoupit jste si mohli i bylinky. S poutavým výkladem prodávajícíhoLidí bylo hodněDobová módní přehlídka přilákala davyAle všichni se tak dobře nebaviliTohle se nosilo před staletímiNeměli to ve středověku s módou lehkéKrásný středověký párTihle mají i vyšňořené miminkoVyrazit si vlastní minciLidí dorazilo dostVystoupila i místní děvčataTaneční vytoupení místních děvčatStánky se vším, tohle moc středověké není, ale bylo zde stále plnoNabité náměstí při divadelním vystoupeníDivadelní vystoupeníLidé na jarmarkuPaní pletla ošatkySoutěž. Děti se trefovaly na šermířův meč.
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.