Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Je za námi hodně práce, říká primátor Batthyány. Na podzim hodlá kandidovat za hnutí PRO

 
středa, 14. února 2018, 15:22

Současný primátor Liberce Tibor Batthyány oznámil svou kandidaturu v podzimních komunálních volbách. Po zániku členství v ANO 2011, za které byl zvolen primátorem v roce 2014, se rozhodl kandidovat za hnutí PRO 2016. Jasno má také v tom, co by pro něho bylo volebním úspěchem.

„Nejsem snílek a myslím si, že ani moji kolegové takoví nejsou. Ale pokud se ptáte na úspěch ve volbách, musíme zůstat skromní. Mohl bych snad říci, že pokud bychom dokázali být zajímavou volbou pro jednoho z deseti z voličů, kteří si nevyberou ze zavedených stran, budeme to jednoznačně považovat za úspěch. Ale k takovému výsledku vede ještě dlouhá cesta,“ shrnul Tibor Batthyány. Primátorský post hájí od listopadu 2014. V prosinci 2016 zrušilo hnutí ANO svou libereckou a frýdlantskou buňku, čímž mu v hnutí zaniklo členství.

„Je za námi hodně práce, kterou jsme neuměli řádně politicky zpropagovat. A dále je před námi práce, která není buď dokončena nebo se naše nové projekty připravují a rádi bychom u toho zůstali. Naším úkolem nyní je, představit to Liberečanům,“ říká primátor.

Hnutí PRO 2016 se soustředí pouze na komunální politiku ve městech a obcích a nemá ambice vstupovat do vysoké politiky. „Z toho důvodu nebude přitažlivé pro lidi, kteří si představují pohodlnou a rychlou kariéru v politice. Logo hnutí PRO samo o sobě žádné volby nevyhraje. Bude to zejména na lidech, kteří do hnutí vstoupí a kteří budou chtít něco pro své město udělat. A těch nebude vskutku moc. To se mi vážně líbí a jsem přesvědčen, že dobře spravovat naše město mohou lidé i bez mocné celostátní strany za zády,“ dodává Batthyány.

Podle svých slov přišlo i několik nabídek ze zavedených stran. „Všechny jsem je odmítl. Už nyní je v jejich řadách dost vlčáků, kteří si své už „odseděli“ a chtějí dostat šanci. Nepovažuji za férové, vybírat si pro setrvání v politice nebo pro udržení křesla podle toho, jaké logo má teď největší šanci na úspěch a do té partaje pak vstoupit. Vybral jsem si mnohem složitější cestu, ale budu mít klidné spaní,“ doplnil primátor.

Jména, která najdou voliči na kandidátce hnutí PRO, zatím komentovat nechce. Dá se ale očekávat, že se na ní objeví několik tváří, které v minulých volbách kandidovali za ANO. „Nechci to takzvaně propalovat už nyní, ale budou to i zastupitelé či zastupitelky ze současného zastupitelstva. Nezůstane jen u nich a pokud je v Liberci někdo, kdo by měl co říct k budoucnosti Liberce a chtěl se s námi pustit do boje o přízeň voličů, je vítán,“ uzavřel Tibor Batthyány.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Chybí tady sebereflexe, říká náměstek primátora Langr. Je připraven...

středa, 7. února 2018, 16:12

Pokud náměstek Jan Korytář (Změna pro Liberec) navrhne zastupitelům odvolání primátora Tibora Batthyányho (dříve ANO), jak během...

Změna chce odvolat primátora. Na jednání se měl vysmívat zdravotnímu...

úterý, 6. února 2018, 17:26

Na liberecké radnici to opět vře mezi koaličními partnery ze Změny pro Liberec a bývalými členy ANO. Změna pro Liberec chce...

Spory mezi akcionáři Teplárny Liberec jsou zřejmě u konce

pátek, 2. února 2018, 06:04

Spory mezi akcionáři Teplárny Liberec jsou zřejmě u konce. Město v ní má 30 procent akcií. Liberečtí zastupitelé dnes souhlasili...

Místostarosta Rádla vystoupil v Evropském parlamentu

středa, 31. ledna 2018, 14:13

Vystoupení v Evropském parlamentu má za sebou zástupce Libereckého kraje Pavel Branda. Poslancům představil malé projekty v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.