Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Změny v dopravním podniku. Nové bude vedení i způsob jeho řízení

 
čtvrtek, 17. května 2018, 17:19

Liberečtí zastupitelé na mimořádném jednání schválili změny v Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce. Skončí jeho současné vedení a bude jinak fungovat. Přejde na takzvaný německý model, od kterého si město slibuje menší vliv politiků na jeho provoz. Liberec změny prosadil i přes odpor menšinového akcionáře, tedy město Jablonec.

Změny přicházejí jen pár týdnů poté, co ředitelství dopravního podniku navštívila policie a obvinila devět lidí včetně bývalého ředitele Luboše Wejnara nebo předsedy představenstva Pavla Šulce (ex ANO).

„Dopravní podnik bude méně náchylný na politické výkyvy," vysvětlil primátor Liberce Tibor Batthyány (ex ANO), proč mají přijít změny.

Podle německého modelu totiž nově v představenstvu už nebudou politici. Ti zasednou jen v dozorčí radě. S tím ale nesouhlasí právě jablonecký akcionář. „Nemáme problém s tím, aby Liberec nahradil své členy. Důrazně ale protestujeme, aby byl snižován vliv města Jablonce,“ řekl na zastupitelstvu primátor Jablonce Petr Beitl (ODS). I přes jeho vystoupení ale Liberec jabloneckého akcionáře přehlasoval.

Počet členů představenstva se sníží z devíti na tři osoby. Měli by v něm zasednout Václav Sosna, Martin Pabiška a Michal Zdeněk. Naopak počet členů dozorčí rady DPMLJ by měl stoupnout z šesti na devět.

Nové stanovy ještě musí schválit valná hromada dopravního podniku. Nové vedení dopravního podniku by pak mohlo začít fungovat ještě v červnu.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Dominik Svoboda | Zdroj ČTK

Kam dál?

Politická korida: Povinná volební účast. Ano či ne?

středa, 28. března 2018, 11:55

Povinná volební účast - téma, o kterém se před prezidentskými volbami hodně mluvilo. Prezident Miloš Zeman před uplynulými...

Petra Beitla dnes ve funkci krajského zastupitele nahradil Juraj...

úterý, 27. března 2018, 15:08

Na druhém zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje rezignoval na svoji funkci Petr Beitl (ODS). Dnes jej nahradil Juraj Raninec...

Ministr Brabec vyrazil k dolu Turów. Vláda projedná uvolnění 60...

středa, 14. března 2018, 14:38

Vláda přislíbila uvolnění prostředků, které by měly pomoci odvrátit ztrátu pitné vody v okolí hnědouhelného dolu Turów. Podle...

FOTO, VIDEO: Andrej Babiš společně s ministry vyrazil na sever Čech....

úterý, 13. března 2018, 18:30

Vojenský prostor v Ralsku, sklářská škola v Kamenickém Šenově nebo skokanský areál v Harrachově. Nabitý program čekal v úterý...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hnutí Slušní lidé podle politologa náleží k radikální pravici

Hnutí Slušní lidé lze podle politologa Miroslava Mareše řadit k radikální pravici, dosud ale není pevně ideologicky ukotvené. Jako vysloveně extremistické by zatím Mareš hnutí necharakterizoval, byť se v tomto kontextu objevilo v jedné ze zpráv ministerstva vnitra.

Miloš Zeman, Churchill a prezident s demencí

Miloš Zeman opět zaujal široké publikum svým projevem na pražském Žofíně. Protože se ale v poslední době český prezident hodně opakuje, jeho výroky mířené k médiím, komentátorům či Bakalovi nikoho nemohly překvapit.

Zloděj ukradl vepře. Policie pátrá po obou

Šedesátikilového vepříka, jehož domovem byl zábavní park Šťastná země v Karlovicích, někdo 22. května odcizil. Zvíře zaměstnanci naposledy viděli v úterý kolem sedmé hodiny večerní a podle policie je návrat prasátka velice nepravděpodobný.