Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další zvrat. Liberec nakonec povede trojkoalice ze Starostů, ANO a ODS

 
úterý, 23. října 2018, 17:11

Několik zvratů přinesla jednání o budoucí liberecké vládě. Nejprve vše vypadalo na trojkoalici Starostů, ANO a ODS, jenže ANO s občanskými demokraty spolupráci odmítlo. Pak probíhala další jednání a ANO nakonec názor změnilo a trojkoalice bude. Koaliční dohodu zástupci podepíší příští týden.

Starostové s ANO a ODS se sešli už během volební soboty ve chvíli, kdy se ještě sčítaly volební výsledky. A vše vypadalo tak, že trojkoalice vznikne velmi rychle. Jenže ANO poté odmítlo spolupráci s ODS. Spekulovalo se o zásahu Andreje Babiše, a také o špatné pověsti občanských demokratů v Liberci. „Narazili jsme na problémy z minulosti, postupně se ale řada věcí vyjasnila, nebo jsme našli řešení. Zejména jsme ale mluvili o budoucnosti a spolupráci,“ vysvětlil lídr Starostů Jaroslav Zámečník.

Nové liberecké zastupitelstvo bude mít nově jedenáctičlennou radu. V ní budou mít pět členů Starostové, čtyři ANO a dva ODS. Koaliční smlouva by pak měla být podepsaná do konce října.

Starostové budou mít primátora Jaroslava Zámečníka, náměstka pro technickou správu města, kterým by měl být Jiří Šolc a také náměstka pro kulturu a školství, tím bude Ivan Langr. Hnutí ANO bude mít statutárního náměstka pro rozvoj a investice a také náměstka pro ekonomiku.

„Už před volbami jsme si přáli širokou koalici tak, jak je na Libereckém kraji, kde ta práce funguje. Koalice tak bude složená z jednatřiceti zastupitelů, což je nejvíc v historii Liberce,“ dodal Zámečník. V opozici tak zůstane Změna a Liberec otevřený občanům.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Starostové pro Liberec
 


 

Kam dál?

Vítězná ODS jde v Jablonci do opozice. Koalici vytvoří ANO, Piráti a...

pátek, 12. října 2018, 14:28

V Jablonci se na vytvoření koalice dohodlo ANO, Piráti a Společně pro Jablonec a podporuje je ještě jeden ze dvou zvolených...

Zvrat v povolebním vyjednávání. ANO odmítlo být v koalici s ODS

středa, 10. října 2018, 21:26

Koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj s ANO a ODS v Liberci nevznikne. Jednání byla ukončena. ANO odmítlo být v jedné...

VOLBY 2018: Jednání o koalici v Liberci pokračují. Rada by měla mít...

pondělí, 8. října 2018, 07:01

Druhý den pokračovala v neděli vyjednávání o nové koalici v Liberci. Vítězná strana Starostové pro Liberecký kraj by vládu měla...

PORAŽENÍ VOLEB: Propadl primátor i Změna, poprvé od revoluce chybí...

neděle, 7. října 2018, 16:00

Zatímco vítězné strany už sestavují příští vládu nad městem, volby přinesly také celou řadu více či méně překvapivých proher. Od...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.