Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kauzy politiků a role justice. Debatovat do Liberce přijede novinář a právník Tomáš Němeček

 
středa, 11. září 2019, 14:30

Střet zájmů, vyšetřovaní a obžalovaní politici. Pojmy, které se v posledních letech uhnízdily v českém veřejném prostoru. Asi nejkřiklavější případ je kauza premiéra Babiše, ale i v Liberci máme obžalovaného hejtmana Půtu. Jak se v kauzách vyznat? Přijďte se ptát a argumentovat do knihkupectví Fryč ve čtvrtek od 18 hodin. Hostem večera bude novinář a právník Tomáš Němeček.

Tomáš Němeček jako novinář působil jako šéfredaktor v Respektu, byl šékomentátorem Hospodářských novin a působil i v Lidových novinách. V roce 2004 získal Cenu Ferdinanda Peroutky. Po konci v Lidových novinách v roce 2013 novinařinu opustil a věnuje se právu.

Kauza Čapí hnízdo, politici, justice - debata s Tomášem Němečkem

 • čtvrtek 12. září od 18 hodin v Knihkupectví Fryč 
 • Střet zájmů, vyšetřovaní a obžalovaní politici a jak se v tom vyznat
  Napsal(a) redakce | Foto Tomáš Němeček
   


   

  Kam dál?

  Rozpadne se koalice v Jablonci? Partnerům ANO vadí primátorův střet...

  úterý, 13. srpna 2019, 15:43

  V Jablonci hrozí rozpad vládnoucí koalice ANO s Piráty a Společně pro Jablonec. Důvodem je střet zájmů primátora Milana Kroupy...

  Nesnáším fašistické kolaboranty. Někdo polepil kancelář SPD v...

  pondělí, 12. srpna 2019, 11:34

  Výlohu regionální poslanecké kanceláře SPD v Železné ulici v Liberci minulou neděli někdo polepil samolepkami s různými hesly....

  POLITICKÁ KORIDA: Liberec má nového městského architekta. Co na něj...

  pondělí, 5. srpna 2019, 16:34

  Dlouho avizovaný městský architekt prvního srpna nastoupil do funkce. Stal se jím Jiří Janďourek, který nově vede celý odbor s...

   
   
   

  O čem píše Drbna.cz

  Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

  Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

  Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

  Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

  PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

  Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.