Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kauzy politiků a role justice. Debatovat do Liberce přijede novinář a právník Tomáš Němeček

 
středa, 11. září 2019, 14:30

Střet zájmů, vyšetřovaní a obžalovaní politici. Pojmy, které se v posledních letech uhnízdily v českém veřejném prostoru. Asi nejkřiklavější případ je kauza premiéra Babiše, ale i v Liberci máme obžalovaného hejtmana Půtu. Jak se v kauzách vyznat? Přijďte se ptát a argumentovat do knihkupectví Fryč ve čtvrtek od 18 hodin. Hostem večera bude novinář a právník Tomáš Němeček.

Tomáš Němeček jako novinář působil jako šéfredaktor v Respektu, byl šékomentátorem Hospodářských novin a působil i v Lidových novinách. V roce 2004 získal Cenu Ferdinanda Peroutky. Po konci v Lidových novinách v roce 2013 novinařinu opustil a věnuje se právu.

Kauza Čapí hnízdo, politici, justice - debata s Tomášem Němečkem

 • čtvrtek 12. září od 18 hodin v Knihkupectví Fryč 
 • Střet zájmů, vyšetřovaní a obžalovaní politici a jak se v tom vyznat
  Napsal(a) redakce | Foto Tomáš Němeček
   


   

  Kam dál?

  Rozpadne se koalice v Jablonci? Partnerům ANO vadí primátorův střet...

  úterý, 13. srpna 2019, 15:43

  V Jablonci hrozí rozpad vládnoucí koalice ANO s Piráty a Společně pro Jablonec. Důvodem je střet zájmů primátora Milana Kroupy...

  Nesnáším fašistické kolaboranty. Někdo polepil kancelář SPD v...

  pondělí, 12. srpna 2019, 11:34

  Výlohu regionální poslanecké kanceláře SPD v Železné ulici v Liberci minulou neděli někdo polepil samolepkami s různými hesly....

  POLITICKÁ KORIDA: Liberec má nového městského architekta. Co na něj...

  pondělí, 5. srpna 2019, 16:34

  Dlouho avizovaný městský architekt prvního srpna nastoupil do funkce. Stal se jím Jiří Janďourek, který nově vede celý odbor s...

   
   
   

  O čem píše Drbna.cz

  Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

  V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

  PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

  Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

  O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

  Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.