Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Starostové odmítli koalici se Změnou, nechtějí jednat za zády ANO

 
středa, 11. ledna 2017, 16:08

Starostové pro Liberecký kraj nechtějí jít do městské koalice se Změnou, alespoň za stávajících podmínek. Vítězná strana (Změna) oslovila Starosty s nabídkou vytvoření nové koalice, která by po sporech měla nahradit současnou, kterou tvoří společně s ANO. Starostové ale podle dnešního prohlášení nemají zájem o jakákoliv koaliční jednání do té doby, než skončí současná koalice.

„Starostové nabídku Změny na jednání o společné koalici odmítli, neboť ani jedna koaliční strana ze stávající  koalice nevystoupila a nadále si drží pozice radních, náměstků i primátora. Starostové odmítají vstupovat do sporu koaličních partnerů a rozhodně ne způsobem navrženým Změnou. Starostové nebudou uzavírat jakoukoliv dohodu se Změnou za zády ANO a stejně tak obráceně,“ řekl Michal Hron (Starostové).

Nabídku dostali Starostové od člena zastupitelského klubu Změny Josefa Šedlbauera, který měl informovat zastupitelský klub Starostů o rozhodnutí klubu Změny ukončit koaliční spolupráci s ANO a zahájit jednání o vytvoření nové koalice se Starosty. V nové koalici požaduje Změna podle Hrona post primátora. „Podle našeho názoru už v těchto dnech nejde o koalici, Změnu a ANO, křesla primátora, náměstků a další placené funkce, ale především o naše město a jeho budoucnost,“ dodal Hron.

Koalice na liberecké radnici je na pokraji rozpadu. V roce 2014 ji vytvořilo v devětatřicetičlenném zastupitelstvu jednadvacet členů Změny a ANO. Ze všech devíti zastupitel za ANO jsou ale nyní nestraníci, jelikož vedení strany zrušilo koncem loňského roku místní buňku. Rozpad koalice se začal rýsovat už při posledním loňském zastupitelstvu, kdy byla nečekaně odvolána náměstkyně Karolína Hrbková (Změna).

„Krize, do níž naše město dohnala Změna s ANO, není jen důsledkem neschopnosti se spolu domluvit, hledat řešení problémů města a kompromisy s opozicí, ale také smutným vyvrcholením arogantního způsobu vedení politiky, který se v Liberci uplatňoval v posledních dvou letech. Pokud se má Liberec z této krize dostat a nepromarnit další dva roky, bude nutné, aby zastupitelé Změny pro Liberec a ANO přiznali selhání společného koaličního projektu a nabídli ze současné krizové situace poctivé východisko se zapojením všech zastupitelů do jejího řešení,“ uzavřel Hron.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
Foto Facebook

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Návrat do ANO? Takovou nabídku považujeme za urážlivou a nevkusnou, říká primátor

úterý, 10. ledna 2017, 13:46

Liberečtí zastupitelé, kteří byli zvolení za ANO do městského zastupitelstva, se do hnutí nevrátí. Informovali o tom...

Deset členů ze zrušených organizací ANO na Liberecku chce zpět

pátek, 30. prosince 2016, 09:38

Deset členů místních organizací ANO v Liberci a Frýdlantu, o jejichž zrušení rozhodlo před Vánoci předsednictvo hnutí,...

Stranický život mi chybět nebude, říká Tibor Batthyány. O obnovu členství v ANO usilovat nebude

středa, 21. prosince 2016, 14:14

Primátor Liberce Tibor Batthyány nebude usilovat o obnovu členství v hnutí ANO. Přišel o něj v úterý v důsledku zrušení...