Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vosecký je novým senátorem. "V neděli jdu na houby," říká.

 
neděle, 19. října 2014, 09:14

Starosta Okrouhlé Jiří Vosecký (Starostové pro Liberecký kraj, SLK) byl zvolen senátorem za Českou Lípu. Ve finálním kole voleb porazil dosavadního senátora ČSSD Karla Kapouna. Vyplývá to z konečných výsledků senátních voleb, které včera na volebním webu zveřejnil Český statistický úřad.

"Je to velmi potěšující. Když jsem viděl, jaká je nízká účast, měl jsem obavy, že přišli hlavně voliči ČSSD a KSČM, kteří bývají disciplinovaní a chodí pravidelně," uvedl Vosecký. Předchozí měsíce byly podle něj velmi vyčerpávající. "Vypnu telefon a v neděli konečně půjdu na houby, to jsem vůbec nestíhal," prohlásil. Vítězství pro něj znamená, že po 18 letech skončí na postu starosty. Pro obec chce ale pracovat i nadále, minimálně jako zastupitel, možná i jako místostarosta.

Kapoun bral porážku sportovně. "To se stane, jsou horší věci na světě, s tím se musíme vyrovnat. Politika není řemeslo, asi vyhrál lepší nebo šťastnější," uvedl. Nízká účast ho nepřekvapila.

Druhého volebního kola se v obvodu zúčastnilo 12,19 procenta voličů. Před týdnem dorazilo k volebním urnám 30,92 procenta lidí oprávněných volit. Vosecký nyní získal 59,32 procenta odevzdaných hlasů, celkem jich bylo 8246. V prvním kole ho podpořilo 6633 voličů, měl 20,14 procenta hlasů. Kapoun získal ve druhém kole podporu 40,67 procenta volících, tedy 5653 hlasů. V prvním kole měl 18,61 procenta hlasů, celkem jich bylo 6130.

Třiašedesátiletý Vosecký se vyučil strojním zámečníkem a strojníkem sklářských automatů. Pracoval ve Vagónce Česká Lípa a v Crystalexu Nový Bor. Má zkušenosti z řady organizací, například Euroregionu Nisa, u jehož zrodu stál. Je členem výboru hospodářského a regionálního rozvoje Libereckého kraje.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Koaliční jednání pokračují. Jasno nemají v Liberci ani Jablonci

pátek, 17. října 2014, 13:23

Týden po komunálních volbách zatím není jasné, kdo složí koalici v krajském Liberci ani sousedním Jablonci. V obou statutárních...

Skončí Změna v opozici? ANO odmítlo nabídku na trojkoalici

úterý, 14. října 2014, 20:02

Hnutí ANO 2011 odmítlo nabídku vítězné Změny pro Liberec na vytvoření trojkoalice v Liberci ještě se Starosty pro Liberecký kraj....

Změna lanaří ANO a Starosty do trojkoalice

úterý, 14. října 2014, 08:09

Změna pro Liberec, vítěz komunálních voleb v Liberci, chce vytvořit trojkoalici s ANO 2011 a Starosty pro Liberecký kraj....

ANO odmítlo v Liberci koalici s vítěznou Změnou pro Liberec

neděle, 12. října 2014, 22:21

Ano 2011 odmítlo koalici s vítěznou Změnou pro Liberec. Povolební spolupráci se Změnou v Liberci strana odmítla už před volbami...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.