Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lenka Kadlecová bere politiku i jako rodinnou tradici

 
čtvrtek, 18. září 2014, 16:29

Úspěšná absolventka speciální pedagogiky a hrdá matka dvou dětí Tiny a Pavla. Sociální služby, stejně jako speciální pedagogika usilují o zajištění pomoci znevýhodněným osobám. Jde o podporu zachování co nejvyšší důstojnosti a kvality života člověka, který z důvodu věku či zdravotního stavu je odkázán na pomoc druhých.

Cit a srdce Lenky Kadlecové jí velely vystudovat právě tento obor, protože cítila, že chce pracovat s lidmi, kterým nebyl život úplně příznivě nakloněn a dnes ví, že její rozhodnutí bylo správné. V současné době pracuje v Domově důchodců v Mladé Boleslavi. Má za sebou ale i poměrně dlouhou i v dalších oblastech, pracovala například jako personalistka či v oblasti evropských projektů.

„Politiku mám ráda. Vím, dnes to může znít trochu divně, zvlášť v poslední době, kdy řada mých „kolegů“ dělá tomuto povolání spíše ostudu. Ale já přesto vnímám už od malička politiku úplně jinak. Je to logické – aktivně v politice působil už můj dědeček i tatínek. Oba byli členy sociální demokracie – dědeček přitom v dobách, kdy být sociálním demokratem neznamenalo získávat lukrativní funkce a prebendy, ale spíše přitahovat problémy. Tatínek se podílel na znovuobnovení ČSSD. Ani tenkrát se on ani nikdo jiný nehonili za slávou a penězi, ale chtěli, aby se lidem dařilo lépe, abychom – nejen v našem kraji – dosáhli životní i kulturní úrovně vyspělých zemí. Můj vstup do politického života mi byl vlastně předurčen,“ říká Lenka Kadlecová.

Ona sama je členkou ČSSD víc jak osmnáct let. Stejně jako její tatínek i dědeček se přitom drží zásady, že pokud chce člověk něco změnit a ovlivnit, musí být aktivní. Ovlivnila jí také její práce. Často měla možnost vidět, jak se rozhodnutí politiků mohou – ať již pozitivně nebo negativně – dotýkat života lidí. Nechce jen kritizovat, chce věci měnit.

„Navíc je politika oblast, kde převládají muži, a nebudu předstírat, že ženy v tomto prostředí mají cestu lehkou. Myslím si ale, že i žena může v tomto světě uspět. Ženy mají politice co nabídnout,“ vysvětluje.

Lenka Kadlecová se v životě řídí tím, že život příliš rychle utíká, a právě proto ho stojí za to prožít naplno, ať už nám život hází pod nohy klacky, nebo nám snáší modré z nebe. V případě hrbolu na cestě se ale člověk nesmí nechat zastrašit, postavit se k tomu čelem a zabojovat.

„Chci se podílet na tom, aby Liberec i celý náš kraj byly dobrými místy pro život, a aby to nebylo jen klišé, nezůstalo u prázdného prohlášení. Po letech pracovního i politického života považuji Liberec za svůj domov nejen já, ale i mé děti. Syn tu studoval střední školu a dceru pojí s Libercem její sportovní aktivity. Všichni tu máme své kamarády.“

Více na www.menimeliberec.cz.

PR text

 

Anketa

Koho budete volit v komunálních volbách 2014 v Liberci?

 
 
11%
 
 
 
3%
 
 
 
9%
 
 
 
1%
 
 
 
1%
 
 
 
4%
 
 
 
4%
 
 
 
3%
 
 
 
1%
 
 
 
8%
 
 
 
1%
 
 
 
8%
 
 
 
22%
 
 
 
14%
 
 
 
9%
 
 
Celkem hlasovalo 2207 čtenářů.
 
 


 

Kam dál?

Šotola: Lepší jeden park než desítky opuštěných obchodů

úterý, 16. září 2014, 19:02

Konec budování betonových monster. Přesně to je jednou z programových priorit sdružení Liberec ještě žije, které jde do...

ČSSD odstartovala kampaň před komunálními volbami

čtvrtek, 4. září 2014, 08:50

Liberecká ČSSD koncem prázdnin odstartovala kampaň před podzimními volbami. Strana vstupuje do voleb s mottem: „Měníme Liberec k...

Na starostu Harrachova kandiduje právník, s nímž se město soudí

pondělí, 25. srpna 2014, 14:48

Na starostu Harrachova kandiduje právník Tomáš Vašíček, s nímž se město soudí o 2,5 milionu korun. Vašíček je lídrem kandidátky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.