Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

VIDEO: Smrt v přímém přenosu. Budou na českých jatkách kamery?

čtvrtek, 28. března 2019, 10:32Společnost
 

Kampaň Chci znát pravdu pořádaná sdružením Zvířata nejíme má jeden hlavní cíl. Prosadit zavedení kamerového systému na českých jatkách. Chce tak zlepšit podmínky zacházení se zvířaty a limitovat jejich týrání. Je to ale reálné?

 

Za půjčení sdílených kol se bude letos v Liberci platit více

čtvrtek, 28. března 2019, 07:01SpolečnostLiberecko
 

Půjčení jízdního kola v takzvaném bikesharingu bude v Liberci znatelně dražší než loni. První čtvrthodina sice zůstane zdarma, za každou další půlhodinu se ale bude platit 24 korun. Loni to bylo po bezplatném odjetí první čtvrthodiny deset korun.

 

V liberecké nemocnici rozdává radost kocour Bumbác

středa, 27. března 2019, 17:55LibereckoSpolečnost
 

Pacienti na spinální jednotce si mohou od léčení a dlouhých dnů ulevit originálním zpestřením. Tím je speciální terapeut v podobě kocourka Bumbáce.

 

FOTO: Už žádné cestování kvůli poradám. Češi vytvořili revoluční aplikaci pro virtuální realitu

středa, 27. března 2019, 16:10Společnost
 

Budíček v pět ráno, poklus do auta, snídaně na benzině, několik hodin za volantem… To vše kvůli třeba hodinové poradě. Poradě, která se koná každý týden na druhé straně republiky. V dnešní době nic zvláštního, avšak brzy se již možná bude jednat...

 

Místo doléčovacího centra vyrostou v Rochlici sociální byty

středa, 27. března 2019, 14:42SpolečnostLiberecko
 

Město rozhodlo, že v Rochlici centrum pro osoby, které se léčí z drogové závislosti, nakonec nebude. Místo toho by v nevyužívaném místě měly vyrůst sociální byty.

 

Krylovy písně se dotýkají i dnešní společnosti. Jako zpěvák byl ale prý nedoceněný

středa, 27. března 2019, 12:11KulturaJabloneckoSpolečnost
 

Karel Kryl se svými písněmi vryl do srdcí a duší milionů lidí. Jeho nadčasové texty jsou mnohdy stále aktuální a jeho songy jsou známé i dnes napříč generacemi. Letos navíc uplynulo 50 let od jeho první desky Bratříčku, zavírej vrátka. Výročí si...

 

Přestavba bývalé školky na azylový dům v Ruprechticích se protáhne o šest týdnů

středa, 27. března 2019, 12:11SpolečnostLiberecko
 

Přestavba vily na azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy v Liberci nabrala zpoždění, potrvá o šest týdnů déle. Nový termín otevření je v květnu.

 

Barabizna u turnovského nádraží trápí místní už více než deset let

středa, 27. března 2019, 07:51SpolečnostSemilsko
 

Na začátku března došlo k požáru nevyužívané objektu, který dříve sloužil jako uhelný sklad. Místní ale rozpadající se budova straší už mnoho let a jak se zdá, jen tak se to nezmění.

 

Koupit hotel na Sychrově a vytvořit domov pro seniory? Kraj o tom uvažuje

úterý, 26. března 2019, 18:23SpolečnostLiberecko
 

Liberecký kraj zvažuje koupi Zámeckého hotelu Sychrov. Přestavět by ho mohl na domov pro seniory. Je to jedna z možností, jak řešit nedostatečné kapacity lůžek pro seniory v kraji. Pokud jde o kapacity, je na tom Liberecký kraj mezi srovnatelnými...

 

FOTO: Lidl prodával masné výrobky z Polska, u kterých byl falšovaný podíl masa

úterý, 26. března 2019, 15:48Společnost
 

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) našli při kontrole masných výrobků značky Pikok původem z Polska, které prodává řetězec Lidl Česká republika, menší obsah masa, než bylo uváděné.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.