Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Přeměna Liebiegova paláce na komunitní centrum bude stát přes 200 milionů

pátek, 5. dubna 2019, 06:02LibereckoSpolečnost
 

V současné době nevyužívaný Liebiegův palác v Liberci čeká velká rekonstrukce. Na své kráse by ale ztratit neměl. Alespoň z vnějšku by měla památkově chráněná budova získat svůj původní vzhled. O svou podobu by neměly úplně přijít ani interiéry.

 

Koupili jste použité zboží? I tak jej můžete reklamovat

čtvrtek, 4. dubna 2019, 17:00Společnost
 

E-shopů s použitým zbožím je na internetu celá řada. Lze tu sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za zlomek ceny nebo zboží, které bylo pouze rozbaleno a nikdy nepoužito. Co když se ale na takto zakoupené věci...

 

Některým Vratislavákům se nelíbí nová jednosměrka, sami ji přitom chtěli

čtvrtek, 4. dubna 2019, 15:41SpolečnostLibereckoDoprava
 

Na sídlišti Nové Vratislavice je nově jednosměrný provoz v ulici Seniorů. Důvodů bylo hned několik. Bezpečnost, parkování i údržba. Jenže ne každý je z této změny nadšený.

 

Zaplaťte, nebo zveřejníme video, jak masturbujete u porna – šíří se hromadný e-mail, policie varuje, že jde o podvod

čtvrtek, 4. dubna 2019, 11:51Společnost
 

Do e-mailových schránek lidem v posledních dnech ve velkém chodí podvodný e-mail, který z nich mámí peníze pod pohrůžkou zveřejnění videa při intimních chvilkách. Policie upozorňuje, že jde o podvod a nedošlo k úniku jejich osobních dat.

 

POLITICKÁ KORIDA: TMR má za sebou na Ještědu celou sezónu. Jak jsou zastupitelé spokojeni?

středa, 3. dubna 2019, 16:00SpolečnostLiberecko
 

Dlouhodobý pronájem skireálu na Ještědu přinesl hodně emocí, TMR má s kopcem velké plány. Za sebou má první celou sezónu. Jak jsou zatím s provozem spokojeni liberečtí zastupitelé? Na to jsme se zeptali představitelů jednotlivých uskupení.

 

Bránu snů poničil vandal, Sedící rodinu vítr. Město opraví i Památník bojovníkům před dolními kasárnami

středa, 3. dubna 2019, 11:00SpolečnostLiberecko
 

Celkem šestašedesát soch, plastik a dalších uměleckých děl je umístěno v ulicích Liberce. Stará se o ně odbor ekologie a veřejného prostoru. Některé ze soch bude muset letos opravit.

 

Zoo Liberec předala v Indonésii ocenění za mimořádný přínos v ochraně přírody

středa, 3. dubna 2019, 09:18SpolečnostLiberecko
 

Liberecká zoologická zahrada ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Indonésii začátkem minulého týdne ocenila indonéské úředníky a místní nevládní organizace za mimořádný přínos v ochraně přírody. Skleněnou cenu – tzv. Strom...

 

Světový den porozumění autismu promění barvu Krajského úřadu

úterý, 2. dubna 2019, 17:39Společnost
 

Druhý duben není jen den po aprílu, kdy se všichni již oklepali z jarních vtípků. Je také Světovým dnem porozumění autismu. Každoročně je s touto akcí spojená modrá barva. Lidé si oblékají modrá trička, nosí modré doplňky a do modré barvy se...

 

Pozor na íránské rozinky, obsahují nepovolený minerální olej

úterý, 2. dubna 2019, 17:26Společnost
 

Minerální olej, právě ten objevila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v balení íránských rozinek. Tato látka se přitom nesmí v potravinách vyskytovat.

 

Teplárna přepojila Pavlovice a Ruprechtice na záložní kotelnu. Ta se porouchala

úterý, 2. dubna 2019, 16:16SpolečnostLiberecko
 

Během pondělka došlo k přepojení Pavlovic a Ruprechtic na záložní kotelnu. Důvodem je další etapa modernizace zastaralé teplárenské sítě ve městě. Výpadek dodávek tepla a teplé vody byl zhruba šestihodinový. Jenže dnes se kotelna porouchala a je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.