Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Zoo Liberec předala v Indonésii ocenění za mimořádný přínos v ochraně přírody

středa, 3. dubna 2019, 09:18SpolečnostLiberecko
 

Liberecká zoologická zahrada ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Indonésii začátkem minulého týdne ocenila indonéské úředníky a místní nevládní organizace za mimořádný přínos v ochraně přírody. Skleněnou cenu – tzv. Strom...

 

Světový den porozumění autismu promění barvu Krajského úřadu

úterý, 2. dubna 2019, 17:39Společnost
 

Druhý duben není jen den po aprílu, kdy se všichni již oklepali z jarních vtípků. Je také Světovým dnem porozumění autismu. Každoročně je s touto akcí spojená modrá barva. Lidé si oblékají modrá trička, nosí modré doplňky a do modré barvy se...

 

Pozor na íránské rozinky, obsahují nepovolený minerální olej

úterý, 2. dubna 2019, 17:26Společnost
 

Minerální olej, právě ten objevila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v balení íránských rozinek. Tato látka se přitom nesmí v potravinách vyskytovat.

 

Teplárna přepojila Pavlovice a Ruprechtice na záložní kotelnu. Ta se porouchala

úterý, 2. dubna 2019, 16:16SpolečnostLiberecko
 

Během pondělka došlo k přepojení Pavlovic a Ruprechtic na záložní kotelnu. Důvodem je další etapa modernizace zastaralé teplárenské sítě ve městě. Výpadek dodávek tepla a teplé vody byl zhruba šestihodinový. Jenže dnes se kotelna porouchala a je...

 

Liberec dokázal nemožné! Celý svět sem v roce 2025 přijede na zimní olympiádu

pondělí, 1. dubna 2019, 17:46Společnost
 

Sen všech Čechů se stal skutečností! Výběr místa konání jubilejní 50. zimní olympiády v roce 2025 nabral nečekaný obrat. Utajovaná kandidatura Liberce tedy může být konečně zveřejněna. Z liberecké radnice před několika minutami přišla radostná...

 

Aprílový vtípek Ministerstva zahraničních věcí? Změna názvu České republiky

pondělí, 1. dubna 2019, 08:48Společnost
 

V každém, kdo si přečetl ranní status Ministerstva zahraničních věcí, nejspíše zatrnulo. To totiž ve svém příspěvku upozornilo, že by chtělo změnit anglický název pro Českou republiku.

 

Liberecké krematorium nabízí virtuální prohlídky síní

neděle, 31. března 2019, 19:52Společnost
 

Zajímá vás, jak vypadají síně nejstaršího českého krematoria? Nově si je můžete prohlédnout i díky virtuální prohlídce.

 

Z Vratislavické fary bude víceúčelový dům, chybět nebude ani knihovna

neděle, 31. března 2019, 17:47LibereckoSpolečnost
 

Do dvou let by se měl z vratislavické farnosti stát komunitní centrum. Rekonstrukce by měla vrátit na farnost život. Zároveň se celý objekt rozšíří.

 

Od zítřka neprojedete mostem v Zákupech, oprava bude trvat pět měsíců

neděle, 31. března 2019, 13:35Společnost
 

Od zítřejšího dne bude plně uzavřena silnice třetí třídy č. 26834 v městské části Kamenice. Rekonstrukce zdejšího mostu a přes něj vedoucí silnice by měla trvat pět měsíců a náklady se pohybují okolo pěti milionů korun.

 

FOTO: Více než dvacet let zachraňoval lidské životy, hasičský sbor opouští skvělý kolega

neděle, 31. března 2019, 09:44SpolečnostLiberecko
 

Téměř pětadvacet let nasazoval Jiří Trapp svůj život, aby ochránil životy a majetek druhých. Právě dnes ve své milované práci končí.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.