Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová atrakce v Rynolticích. Velikonoce připomíná šestimetrový zajíček a obří kraslice

 
čtvrtek, 6. dubna 2017, 10:36

Už pár dní je hlavní dominantou Rynoltic v parku u místního úřadu obrovský zelený velikonoční zajíček doplněný kraslicemi. Lidé se u něj fotí, chodí se na něj dívat a dělá radost jak dětem, tak dospělým. Zajíc byl dosud v různých obchodních centrech, díky několika rynoltickým nadšencům by se nyní měl stát opravdovou rynoltickou velikonoční tradicí.

Zajíc se do Rynoltic přestěhoval z obchodního centra Bondy v Mladé Boleslavi. Společně s kraslicemi se dostal do rukou jednomu z rynoltických obyvatel. „Tenhle pán je pro každou srandu, proto sehnal od místních firem vleky a podvaly a vydali se pro něj,“ vypráví starosta Rynoltic Jan Vacek.

Podle něj zajíc cestou dokonce přišel o ucho, vše ale dopadlo dobře a zajíc se tak dostal až do Rynoltic. „V průběhu pár týdnů ho místní oživili novými barvami a nakonec přemístili do parku k úřadu. Je přibližně šest metrů vysoký, vyrobený z polystyrénu a je složen z několika částí,“ pokračuje starosta.

Zajíc se stal okamžitě atrakcí a během víkendu se na něj přišly podívat davy lidí. „Do parku byl umístěn ale hlavně z toho důvodu, že se nachází v blízkosti školy i školky a tím pádem by měl dělat radost především dětem. Pro ty je připraveno ještě jedno překvapení, protože dvě z umístěných kraslic budou mít ještě možnost vymalovat sami,“ podotkl Jan Vacek.

V Rynolticích mají menší obavy, jak zajíc zvládne rozmary aprílového počasí, dosud byl totiž vždy umístěn v krytých halách. Přesto doufají, že se z něj stane tradice. „Takového zajíce jen tak někdo nemá, musím poděkovat všem, kteří se na přípravě této rarity podíleli a jsem rád, že si i přes různé chmury najde někdo čas na to, aby vyloudil úsměv na tváři ostatních a podle dosud zaznamenaných reakcí se to tady určitě povedlo,“ uzavřel starosta.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto archiv obce
 


 

Kam dál?

Historické píšťalové varhany z liberecké radnice zmizí, město chce...

středa, 5. dubna 2017, 18:26

Dožívající píšťalové varhany v obřadní síni liberecké radnice nahradí moderní elektronické varhany. Nástroj za bezmála 1,7...

Proměna výzkumáku na Evropský dům pomalu končí. Prodražila se o tři...

středa, 5. dubna 2017, 16:35

Nevyužitá budova bývalého VÚTS, tedy výzkumného ústavu textilních strojů, prošla výraznou proměnou. Dostává podobu, v jaké byla...

Město uspořádá velikonoční trhy, na náměstí vyroste 29 stánků

středa, 5. dubna 2017, 16:35

Náměstí Dr. E. Beneše před libereckou radnicí bude deset dní patřit velikonočním trhům. Odstartují už tento pátek a kromě stánků...

Přemnožení holubi v centru Liberce mají problém. Vyhnat je mají dravci

středa, 5. dubna 2017, 14:20

Jak bojovat s velkým množstvím holubů, kteří sídlí v centru stotisícového Liberce? Pomoci mají dravci, kteří holuby vyženou....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

  • Leťák zahájí sezonu na začátek prázdnin....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie pátrá po desetileté dívce. V sobotu se nevrátila domů

Policisté pátrají po desetileté Štěpánce Anežce Hlavaté, která se od soboty nevrátila domů a rodina o ní nemá žádné zprávy. Nezletilá dívka byla naposledy viděna v sobotu hodinu po poledni v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. O dalším jejím pohybu nemá policie informace.

Konec školního roku bude spíše chladnější a deštivější

Poslední týden školního roku doprovodí spíše chladnější a deštivější počasí. O víkendu se opět oteplí a v následujících třech týdnech prázdnin se teploty udrží na průměrných, případně lehce nadprůměrných hodnotách. Více deště meteorologové očekávají jak v příštím týdnu, tak i v druhém červencovém. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.

Český hokej slaví 110 let a mění tvář. Na dresech reprezentace bude lev

Český svaz ledního hokeje mění u příležitosti 110 let od svého založení svou tvář. A změny budou velké. Nově bude bude oficiálně používat název Český hokej, nové logo a výrazné obměny se dočkají i reprezentační dresy všech týmů. Zmizí z nich velký státní znak, který nahradí lev.