Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová atrakce v Rynolticích. Velikonoce připomíná šestimetrový zajíček a obří kraslice

 
čtvrtek, 6. dubna 2017, 10:36

Už pár dní je hlavní dominantou Rynoltic v parku u místního úřadu obrovský zelený velikonoční zajíček doplněný kraslicemi. Lidé se u něj fotí, chodí se na něj dívat a dělá radost jak dětem, tak dospělým. Zajíc byl dosud v různých obchodních centrech, díky několika rynoltickým nadšencům by se nyní měl stát opravdovou rynoltickou velikonoční tradicí.

Zajíc se do Rynoltic přestěhoval z obchodního centra Bondy v Mladé Boleslavi. Společně s kraslicemi se dostal do rukou jednomu z rynoltických obyvatel. „Tenhle pán je pro každou srandu, proto sehnal od místních firem vleky a podvaly a vydali se pro něj,“ vypráví starosta Rynoltic Jan Vacek.

Podle něj zajíc cestou dokonce přišel o ucho, vše ale dopadlo dobře a zajíc se tak dostal až do Rynoltic. „V průběhu pár týdnů ho místní oživili novými barvami a nakonec přemístili do parku k úřadu. Je přibližně šest metrů vysoký, vyrobený z polystyrénu a je složen z několika částí,“ pokračuje starosta.

Zajíc se stal okamžitě atrakcí a během víkendu se na něj přišly podívat davy lidí. „Do parku byl umístěn ale hlavně z toho důvodu, že se nachází v blízkosti školy i školky a tím pádem by měl dělat radost především dětem. Pro ty je připraveno ještě jedno překvapení, protože dvě z umístěných kraslic budou mít ještě možnost vymalovat sami,“ podotkl Jan Vacek.

V Rynolticích mají menší obavy, jak zajíc zvládne rozmary aprílového počasí, dosud byl totiž vždy umístěn v krytých halách. Přesto doufají, že se z něj stane tradice. „Takového zajíce jen tak někdo nemá, musím poděkovat všem, kteří se na přípravě této rarity podíleli a jsem rád, že si i přes různé chmury najde někdo čas na to, aby vyloudil úsměv na tváři ostatních a podle dosud zaznamenaných reakcí se to tady určitě povedlo,“ uzavřel starosta.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto archiv obce
 


 

Kam dál?

Historické píšťalové varhany z liberecké radnice zmizí, město chce...

středa, 5. dubna 2017, 18:26

Dožívající píšťalové varhany v obřadní síni liberecké radnice nahradí moderní elektronické varhany. Nástroj za bezmála 1,7...

Proměna výzkumáku na Evropský dům pomalu končí. Prodražila se o tři...

středa, 5. dubna 2017, 16:35

Nevyužitá budova bývalého VÚTS, tedy výzkumného ústavu textilních strojů, prošla výraznou proměnou. Dostává podobu, v jaké byla...

Město uspořádá velikonoční trhy, na náměstí vyroste 29 stánků

středa, 5. dubna 2017, 16:35

Náměstí Dr. E. Beneše před libereckou radnicí bude deset dní patřit velikonočním trhům. Odstartují už tento pátek a kromě stánků...

Přemnožení holubi v centru Liberce mají problém. Vyhnat je mají dravci

středa, 5. dubna 2017, 14:20

Jak bojovat s velkým množstvím holubů, kteří sídlí v centru stotisícového Liberce? Pomoci mají dravci, kteří holuby vyženou....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.