Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Singltrek loni přijelo skoro 80 tisíc cyklistů. Necelá polovina dorazila o prázdninách

 
sobota, 15. dubna 2017, 09:48

Stále vysoká čísla návštěvnosti si udržuje jedno z hlavních sportovních lákadel Frýdlantska Singltrek. Loni sem sice přijelo o necelá čtyři procenta méně návštěvníků než v roce 2015, stále se ale jedná 78 880 průjezdů, které nedaleko novoměstského koupaliště naměřilo sčítací zařízení.

To je umístěno na trase Nástupní a oproti roku 2015 loni naměřilo o 2 774 cyklistů méně. Podle zpracovatelů monitoringu návštěvnosti Sinlgtreku za to mohlo deštivé počasí o prázdninách.

„Velký podíl na této skutečnosti mělo patrně nestabilní počasí s četnými deštivými dny a bouřkami, kterými se vyznačovalo léto roku 2016.“

Přesto o letních prázdninách dorazila téměř polovina všech návštěvníků a důležité jsou samozřejmě i víkendy, které jsou trojnásobně navštěvovanější než všední dny.

V srpnu loňského roku také probíhalo anketní dotazování. To přineslo zajímavá čísla. Desetina návštěvníků Singltreku jsou cizinci, především Poláci. A celých 92 procent návštěvníků se vyjádřilo tak, že jsou se službami v Novém Městě pod Smrkem rozhodně spokojeni.

A jak je to s kvalitou tratí? 97 procent respondentů bylo se Singltrekem spokojeno, třetina by ale přivítala víc tratí, každý desátý by zase chtěl členitější profily.

Jedinou nepříjemností tak může být zjištění, že výrazně ubylo těch, co na Singltreku stráví víc než jeden den. Zatímco v roce 2015 to bylo 44 procent dotázaných, loni už jen 15. Zpracovatelé ale mají vysvětlení.

„Toto zjištění může však být ovlivněno letošním pozdějším termínem ankety. Ta byla uskutečněna ke konci prázdnin, kdy už pravděpodobně návštěvníků setrvávajících na Singltreku více než jeden den ubývá. To by potvrzoval předpoklad uvedený již v loňské výroční zprávě, že podíl přespávajících návštěvníků vázaných na Singltrek velmi kolísá v závislosti na části sezóny a dalších podmínkách.“

Celý monitoring návštěvnosti najdete zde.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Singltrek centrum
 


 

Kam dál?

Ovoce, zelenina i bylinky. Farmářské trhy u Fora zahájily sezonu

pátek, 14. dubna 2017, 08:32

Už tradičně zahájily farmářské trhy svou sezonu u obchodního centra Forum. Celotýdenní farmářské trhy s nabídkou produktů od...

Po Liberci vznikají venkovní posilovny. Nové jsou u přehrady nebo na...

čtvrtek, 13. dubna 2017, 10:37

Na několika místech po celém Liberci si mohou lidé zacvičit na venkovních fitness strojích. Ke stávajícím posilovnám v Rochlici...

V Liberci se staví dům pro seniory, část bude pro lidi s demencí

středa, 12. dubna 2017, 13:03

V Liberci včera začala výstavba nového domova pro seniory se 149 lůžky. Tři čtvrtiny kapacity budou určeny pro domov se zvláštním...

Dobrovolní hasiči z Machnína a Vesce dostali novou techniku, staré...

středa, 12. dubna 2017, 12:42

Hned dvě jednotky dobrovolných hasičů z Liberce můžou vyřadit třicet let staré Avie. Z rukou primátora Tibora Batthyányho totiž...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Můžu si sáhnout, aneb věří ještě lidé na umouněné štěstí? Podle kominíka Jana Doležala ano

S kominíkem se neodmyslitelně pojí saze, štětka, ale také štěstí. Jestli se lidé při spatření kominíka i dnes chytají za knoflík, prozradil Jan Doležal, který je kominíkem přes dvacet let. Za tu dobu vyčistil stovky komínů a užil si tisíce pohledů z míst, kam se lidé běžně nedostanou.

Vždycky jsem chtěl být pilot, natáčení filmu Narušitel bylo splněním snu, říká herec Jiří Dvořák

Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Jednu z hlavních rolí ve snímku připomínajícím život armádních letců socialistického Československa si zahrál také Jiří Dvořák, kterého na premiéře filmu v pražské Kině Lucerna vyzpovídala redakce Drbny.

Nebe opět potemní. Do kin se chystá film vrtající se v krvavé historii norského black metalu

Bylo otázkou, kdy k tomu filmu dojde… Norsko, black metal, pálení kostelů, vraždy, sebevraždy. To není scénář, to je realita první poloviny 90. let. Realita, kterou známý režisér hudebních klipů Jonas Åkerlund nyní představí na filmovém plátně.