Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na Singltrek loni přijelo skoro 80 tisíc cyklistů. Necelá polovina dorazila o prázdninách

 
sobota, 15. dubna 2017, 09:48

Stále vysoká čísla návštěvnosti si udržuje jedno z hlavních sportovních lákadel Frýdlantska Singltrek. Loni sem sice přijelo o necelá čtyři procenta méně návštěvníků než v roce 2015, stále se ale jedná 78 880 průjezdů, které nedaleko novoměstského koupaliště naměřilo sčítací zařízení.

To je umístěno na trase Nástupní a oproti roku 2015 loni naměřilo o 2 774 cyklistů méně. Podle zpracovatelů monitoringu návštěvnosti Sinlgtreku za to mohlo deštivé počasí o prázdninách.

„Velký podíl na této skutečnosti mělo patrně nestabilní počasí s četnými deštivými dny a bouřkami, kterými se vyznačovalo léto roku 2016.“

Přesto o letních prázdninách dorazila téměř polovina všech návštěvníků a důležité jsou samozřejmě i víkendy, které jsou trojnásobně navštěvovanější než všední dny.

V srpnu loňského roku také probíhalo anketní dotazování. To přineslo zajímavá čísla. Desetina návštěvníků Singltreku jsou cizinci, především Poláci. A celých 92 procent návštěvníků se vyjádřilo tak, že jsou se službami v Novém Městě pod Smrkem rozhodně spokojeni.

A jak je to s kvalitou tratí? 97 procent respondentů bylo se Singltrekem spokojeno, třetina by ale přivítala víc tratí, každý desátý by zase chtěl členitější profily.

Jedinou nepříjemností tak může být zjištění, že výrazně ubylo těch, co na Singltreku stráví víc než jeden den. Zatímco v roce 2015 to bylo 44 procent dotázaných, loni už jen 15. Zpracovatelé ale mají vysvětlení.

„Toto zjištění může však být ovlivněno letošním pozdějším termínem ankety. Ta byla uskutečněna ke konci prázdnin, kdy už pravděpodobně návštěvníků setrvávajících na Singltreku více než jeden den ubývá. To by potvrzoval předpoklad uvedený již v loňské výroční zprávě, že podíl přespávajících návštěvníků vázaných na Singltrek velmi kolísá v závislosti na části sezóny a dalších podmínkách.“

Celý monitoring návštěvnosti najdete zde.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Singltrek centrum

Kam dál?

Ovoce, zelenina i bylinky. Farmářské trhy u Fora zahájily sezonu

pátek, 14. dubna 2017, 08:32

Už tradičně zahájily farmářské trhy svou sezonu u obchodního centra Forum. Celotýdenní farmářské trhy s nabídkou produktů od...

Po Liberci vznikají venkovní posilovny. Nové jsou u přehrady nebo na...

čtvrtek, 13. dubna 2017, 10:37

Na několika místech po celém Liberci si mohou lidé zacvičit na venkovních fitness strojích. Ke stávajícím posilovnám v Rochlici...

V Liberci se staví dům pro seniory, část bude pro lidi s demencí

středa, 12. dubna 2017, 13:03

V Liberci včera začala výstavba nového domova pro seniory se 149 lůžky. Tři čtvrtiny kapacity budou určeny pro domov se zvláštním...

Dobrovolní hasiči z Machnína a Vesce dostali novou techniku, staré...

středa, 12. dubna 2017, 12:42

Hned dvě jednotky dobrovolných hasičů z Liberce můžou vyřadit třicet let staré Avie. Z rukou primátora Tibora Batthyányho totiž...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Přívalový liják spláchl část...

  • Za smrt chlapce v bazénu půjde plavčík k...

  • FOTO, VIDEO: V centru Liberce hořelo. Hasiči...

  • Další uzavírka. Kromě Horákovky neprojedete...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?

Drbní rodina se opět rozrostla. Slavíme narození hradecké sestřičky

Drbňáci, rok se s rokem sešel a já vám musím oznámit další radostnou zprávu. Za dobu, co existuji, jsem už napsala nespočet článků a rodina se mi rozrostla o několik sestřiček. A moje Drbní "famílie" se rozrůstá dál! Pozdravte se mnou Hradeckou Drbnu a popřejte jí zdraví, spoustu čtenářů a hodně článků!