Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jste spokojeni s libereckým magistrátem? Město je druhým nejpřívětivějším úřadem u nás

 
pátek, 19. května 2017, 17:52

Radnice se pyšní zajímavým úspěchem – získalo totiž ocenění za svůj přístup k obyvatelům města. V konkurenci 165 úřadů obcí s rozšířenou působností získalo druhé místo. Podle magistrátu ministerstvo Liberec ocenilo za způsob komunikace úřadu s občany i zavedené novinky, které lidem usnadňují vyřizování jejich záležitostí.

Lepší byl podle organizátorů jen Žďár nad Sázavou. „Hodnotili jsme hlavně poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Oceňujeme především snahu představitelů úřadu o zvyšování přívětivosti, a to i nad rámec svých povinností a obecných standardů,“ uvedl náměstek ministra vnitra pověřený řízením sekce veřejné správy Petr Mlsna.

Ministerstvo ocenilo Liberec hlavně za nové on-line nástroje. Mezi ně patří monitoring vytíženosti přepážek a hlídač pořadí. „Letošní absolutní novinka pomáhá občanům, aby nemuseli na magistrátu zbytečně čekat ve frontách na přepážkách. Město vytvořilo „předpovědi“ čekací doby, které vycházejí z analýzy dlouhodobých statistik,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Jan Král.

„Zvažujeme i zřízení pozice ‚sálového managera‘, který se ujme čekajících klientů a pomůže jim připravit všechny potřebné dokumenty. Od tohoto kroku očekáváme zkrácení doby vyřízení, jelikož klient už bude mít vše potřebné připravené před příchodem k přepážce. Kromě toho už nebude docházet k případům, kdy si klienti vystáli frontu, ale neměli u sebe vše potřebné, a proto nakonec nemohli být odbaveni,“ řekl primátor Liberce Tibor Batthyány.

A radnice zavedla i další služby, které jsou stále oblíbenější a využívanější. Mezi ně patří zápisový portál do mateřských škol, který rodičům usnadňuje podávání žádostí a umožňuje sledovat průběh jejich schvalování.

„Ministerstvo zaujal také objednávkový systém pro svatební obřady. Snoubenci si mohou v kteroukoli dobu zarezervovat termín a místo svatby. Vše probíhá on-line,“ doplnil Král, podle kterého takto probíhají 4 rezervace z pěti.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

redaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: redakce@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Dominik Sovoboda

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Do soutěže Vesnice roku 2017 se přihlásilo 16 obcí Libereckého kraje. Kdo napodobí Prysk?

čtvrtek, 18. května 2017, 19:04

Celkem 16 obcí Libereckého kraje letos bojuje o titul Vesnice roku 2017. V prestižní soutěži mají zastoupení všechny...

Hráz Tajchu potřebuje opravit. Město ji ale nejprve musí koupit

čtvrtek, 18. května 2017, 13:00

Aby i nadále mohl vesecký rybník Tajch fungovat jako rekreační oblast, bude potřeba minimálně co nejdříve opravit hráz...

Do návrhu městské památkové zóny Liberec zahrnul i Domovinu

středa, 17. května 2017, 22:41

Liberec do návrhu na prohlášení Liebiegova městečka za novou městskou památkovou zónou zahrnul i lokalitu Domovina....