Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ideální scénář obnovy Lesáku? Koupání, zpřístupnění areálu i zachování klidu

neděle, 25. června 2017, 10:58

Zhruba šest desítek lidí dorazilo ve čtvrtek odpoledne na Lesní koupaliště. Řešilo se tu budoucí využití roky chátrajícího areálu. A debata to byla vzrušená, i když všem, co dorazili, jde nakonec o jedno – aby Lesní koupaliště znovu fungovalo. Jak? Tady už se názory trochu rozcházely.

Ale začněme trochu netradičně od konce. Po dvou hodinách debata končí. Zdá se, že nakonec je většina příchozích vlastně celkem spokojená. „Možná nám to mohli takhle vysvětlit hned a nemuseli jsme se tu tak dlouho dohadovat,“ trousí jeden z odcházejících.

Od začátku se tu totiž vytvořili dva tábory. Ten menší, který chce obnovit původní koupaliště a druhý, který chce zase co nejvíce zachovat klid místa a areál zpřístupnit, nejlépe bez plotu. To by do jisté míry mohlo vyřešit i další obavy místních. Ti se totiž bojí davů lidí, neukázněných řidičů a velkého nepořádku, který tu podle nich zbude.

Ale vhledem k tomu, že tu město neplánuje mít třeba druhou Vápenku, takový scénář snad nehrozí.

Přírodní koupání s přístupným areálem

Oba tábory tak vlastně mohou být spokojeny. Město totiž plánuje obě varianty spojit. Chce tu mít koupaliště s původní, i když zrekonstruovanou vanou, celý areál by ale měl projít dalšími úpravami a měl by být přístupný ideálně dvanáct měsíců v roce.

S tím na debatu přichází i lyžaři z oddílu TJ Dukla Liberec, kteří areál dlouhá léta využívají pro trénink a podílí se i na jeho úklidu. A ti se obávají toho, že by o toto místo mohli přijít. „My jsme na jednání přišli, abychom měli možnost se panem náměstkem setkat a otevřeně vyjádřili svůj zájem o další působení. Z reakce přítomných občanů jsme měli velmi pozitivní pocit, že nás podporují,“ řekla za oddíl po skončení debaty Romana Kerelová.

A proti nebyl ani Jan Korytář, který možnost, že by částečným správcem areálu mohli být právě lyžaři, nevyloučil. „Ale to bylo vysloveno jako možnost, věc bude samozřejmě pravděpodobně projednávána na městě,“ dodala Kerelová s tím, že nic jistého zatím není.

A jaký je tedy závěr ze čtvrtečního veřejného projednávání? Koupaliště zde bude, ale plocha bude přírodní a čistit ji bude kořenová čistička. Žádní plavčíci, žádná chemie ve vodě. S rekonstrukcí vany se ostatně začne již o prázdninách.

S plotem, nebo bez plotu?

Části příchozích vadí také plot kolem areálu, který jeden z přítomných označil jako plot kolem koncentračního tábora. Jenže tady vnikl další zádrhel. Může být areál bez plotu? Co vandalové? A pokud by někdo spadl do hluboké vody, kdo za to ponese odpovědnost? Takové a mnohé další otázky lidé na setkání pokládali.

Mnohé pak uklidnil argument koupalištěm Dolina v Bedřichově. Žádný plot a přitom vana s vodou. Tak takhle by to mělo vypadat i na Lesáku.

Finální vzhled areálu ale zatím jasný vůbec není. Při debatě vzniklo několik návrhů, město je teď bude zapracovávat a koncem prázdnin proběhne jeho další prezentace. Jisté tak zatím je pouze to, že vana se začne opravovat a pro příští sezónu už by areál alespoň v provizorní podobě mohl být otevřený.

 
 

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Pomníky na vojenském hřbitově potřebují opravit. Nejhůř je na tom...

neděle, 25. června 2017, 08:52

Nejvyšší čas je opravit pomníky na vojenském hřbitově v libereckých Ruprechticích. Tvrdí to posudek, který si nechala zpracovat...

České pivko na chorvatské pláži? Svijany nabízí dodávku až do...

sobota, 24. června 2017, 22:19

Pivovar Svijany chce do zahraničí proniknout i přes české turisty. Největší pivovar v Libereckém kraji zatím většinu piva prodá v...

V obnoveném parčíku ve Frýdlantské ulici se dnes otevře veřejná...

sobota, 24. června 2017, 11:24

Parčík ve Frýdlantské ulici se změnil k nepoznání. V rámci Česko-německého kulturního jara 2017 ho dobrovolníci změnili v...

Marta Kottová a Ervín Šolc obdrželi Medaili města Liberce. Zasloužili...

sobota, 24. června 2017, 10:15

Medaili města Liberce obdržel při pátečním slavnostním aktu Ervín Šolc a Marta Kottová. Ta se předání nedožila, zemřela 18....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

  • Leťák zahájí sezonu na začátek prázdnin....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Český hokej slaví 110 let a mění tvář. Na dresech reprezentace bude lev

Český svaz ledního hokeje mění u příležitosti 110 let od svého založení svou tvář. A změny budou velké. Nově bude bude oficiálně používat název Český hokej, nové logo a výrazné obměny se dočkají i reprezentační dresy všech týmů. Zmizí z nich velký státní znak, který nahradí lev.

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

PŘEHLEDNĚ: Škoda ukáže v roce 2020 první model vyvíjený a vyráběný v Indii

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu. Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.