Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pro koupaliště v Libereckém kraji byl červenec podprůměrný

 
úterý, 1. srpna 2017, 12:01

Pro provozovatele koupališť v Libereckém kraji byl červenec až na závěr měsíce podprůměrný, s ohledem na předpověď počasí na srpen ale stále věří v dobrou sezonu. Správci památek či ubytovatelé jsou se zájmem v prvním prázdninovém měsíci spokojení.

Zhruba o třetinu méně návštěvníků než loni měla v červenci Maškova zahrada v Turnově, nejmodernější venkovní koupaliště v Libereckém kraji. Osm dnů v měsíci bylo dokonce kvůli deštivému počasí uzavřené. "Červenec byl slabý, myslím ale, že to ještě doženeme," uvedl vedoucí areálu Tomáš Špinka. Nadprůměrná návštěvnost byla na koupalištích v závěru července. To platí například pro Sluníčko v Liberci-Vratislavicích, kam v neděli poprvé v sezoně dorazilo na 1000 návštěvníků. "Červenec byl enormně špatný, závěr měsíce nám ale trochu vylepšil ten finanční bolák," uvedl správce koupaliště Petr Polda. Podle něj potřebují za sezonu 15 až 20 dnů slunečních dnů, za červen a červenec jich bylo šest. "Nenaříkáme. Bereme to, jak to je," dodal.

Výrazně lépe hodnotí červenec provozovatelé kempů u vodních nádrží, vydařený byl třeba pro Máchovo jezero na Českolipsku. "Je to jedna z lepších sezon. Jsme spokojeni, co se týče využití chatek, pláží, lodí. Méně bylo jen stanařů," uvedl Vladimír Reichert za společnost, která provozuje kemp Klůček, dvě z pěti pláží u jezera a lodní dopravu. Plno bylo v červenci také u nedalekého Hamerského jezera, místa proslaveném ve filmu Dovolená s Andělem. "Návštěvnost je obdobná jako loni," uvedl starosta Hamru na Jezeře Milan Dvořák. Méně ubytovaných než loni měl v červenci autokemp u nádrže Kristýna v Hrádku nad Nisou na Liberecku, i tam ale panuje spokojenost. "Chatky byly vyprodané, stanařů bylo o něco méně. Jezdí podle počasí," řekl za autokemp Radek Petr.

Zatím dobře se vyvíjí i sezona pro poskytovatele služeb podél řeky Jizera mezi Malou Skálou a Turnovem. "Návštěvnost je podobná jako loni. Máme sice více klientů, ale je to tím, že jsme rozšířili nabídku jak ubytování, tak půjčoven," uvedl Martin Bauer ze společnosti Sundisk.

Mezi oblíbené cíle v kraji patří v létě i hory. "Hotely, penziony byly plné, i když turistů není tolik jako v předchozích dvou letech, kdy se lidé báli cestovat do ciziny," uvedla Lenka Kostlánová z infocentra v krkonošské Rokytnici nad Jizerou, které zprostředkovává ubytování nejen v Rokytnici, ale i v Pasekách, Harrachově, Vítkovicích či Jablonečku. Úbytek nezaznamenala ani společnost Czech Inn Hotels, která v Harrachově provozuje tři hotely. Podle jednatele firmy Jaroslava Svobody je obsazenost v létě podobná jako v minulých dvou letech, pokračuje ale trend zvyšujícího se podílu českých návštěvníků. Nižší zájem nebyl v červenci ani o jizerskohorské středisko Bedřichov. "Bylo to obdobné jako loni," uvedl starosta Petr Holub. Hotely a penziony měly podle něj takřka plno.

Spokojení s letošní sezonou jsou správci hradů a zámků. "Je to dobré, držíme se v relacích loňského roku," uvedl ředitel Územní památkové správy na Sychrově Miloš Kadlec. Loňská návštěvnost byla rekordní, letos v červenci třeba na hradu Bezděz na Českolipsku, na zámku Sychrov nebo Troskách v Českém ráji byla jen mírně horší.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Ministerstvo zrušilo rozhodnutí o výjimce pro obnovu těžby na Tlustci

pondělí, 31. července 2017, 09:30

Krajský úřad v Liberci se musí znovu zabývat udělením výjimky z ochrany zvlášť chráněných živočichů a rostlin, která je potřeba...

Do České republiky dorazí tropické teploty

neděle, 30. července 2017, 11:41

Příští týden čekají Českou republiku tropické teploty, které mohou v úterý na Liberecku místy vyšplhat nad 30 stupňům Celsia. I...

VIDEO: Hladiny řek klesají, bdělost na Smědé byla v poledne odvolána

čtvrtek, 27. července 2017, 12:12

Hladiny řek na Frýdlantsku se po vytrvalém dešti vrací do normálu. Na žádném z míst už není vyhlášen některý z povodňových stavů....

VIDEO: Silný déšť zvedl hladiny řek. Předlánce na Smědé hlásí třetí...

čtvrtek, 27. července 2017, 08:18

Především na Frýdlantsku mají za sebou krušnou noc. Vydatný déšť v noci rozvodnil vodní toky a především hladina Smědé výrazně...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Pět hasičských jednotek vyráží k požáru...

  • Auto se střetlo s motorkářem, ten v...

  • V Mníšku dostal řidič smyk a napálil to do...

  • V Liberci by mohl vyrůst nový bazén, o jeho...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.