Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pro koupaliště v Libereckém kraji byl červenec podprůměrný

 
úterý, 1. srpna 2017, 12:01

Pro provozovatele koupališť v Libereckém kraji byl červenec až na závěr měsíce podprůměrný, s ohledem na předpověď počasí na srpen ale stále věří v dobrou sezonu. Správci památek či ubytovatelé jsou se zájmem v prvním prázdninovém měsíci spokojení.

Zhruba o třetinu méně návštěvníků než loni měla v červenci Maškova zahrada v Turnově, nejmodernější venkovní koupaliště v Libereckém kraji. Osm dnů v měsíci bylo dokonce kvůli deštivému počasí uzavřené. "Červenec byl slabý, myslím ale, že to ještě doženeme," uvedl vedoucí areálu Tomáš Špinka. Nadprůměrná návštěvnost byla na koupalištích v závěru července. To platí například pro Sluníčko v Liberci-Vratislavicích, kam v neděli poprvé v sezoně dorazilo na 1000 návštěvníků. "Červenec byl enormně špatný, závěr měsíce nám ale trochu vylepšil ten finanční bolák," uvedl správce koupaliště Petr Polda. Podle něj potřebují za sezonu 15 až 20 dnů slunečních dnů, za červen a červenec jich bylo šest. "Nenaříkáme. Bereme to, jak to je," dodal.

Výrazně lépe hodnotí červenec provozovatelé kempů u vodních nádrží, vydařený byl třeba pro Máchovo jezero na Českolipsku. "Je to jedna z lepších sezon. Jsme spokojeni, co se týče využití chatek, pláží, lodí. Méně bylo jen stanařů," uvedl Vladimír Reichert za společnost, která provozuje kemp Klůček, dvě z pěti pláží u jezera a lodní dopravu. Plno bylo v červenci také u nedalekého Hamerského jezera, místa proslaveném ve filmu Dovolená s Andělem. "Návštěvnost je obdobná jako loni," uvedl starosta Hamru na Jezeře Milan Dvořák. Méně ubytovaných než loni měl v červenci autokemp u nádrže Kristýna v Hrádku nad Nisou na Liberecku, i tam ale panuje spokojenost. "Chatky byly vyprodané, stanařů bylo o něco méně. Jezdí podle počasí," řekl za autokemp Radek Petr.

Zatím dobře se vyvíjí i sezona pro poskytovatele služeb podél řeky Jizera mezi Malou Skálou a Turnovem. "Návštěvnost je podobná jako loni. Máme sice více klientů, ale je to tím, že jsme rozšířili nabídku jak ubytování, tak půjčoven," uvedl Martin Bauer ze společnosti Sundisk.

Mezi oblíbené cíle v kraji patří v létě i hory. "Hotely, penziony byly plné, i když turistů není tolik jako v předchozích dvou letech, kdy se lidé báli cestovat do ciziny," uvedla Lenka Kostlánová z infocentra v krkonošské Rokytnici nad Jizerou, které zprostředkovává ubytování nejen v Rokytnici, ale i v Pasekách, Harrachově, Vítkovicích či Jablonečku. Úbytek nezaznamenala ani společnost Czech Inn Hotels, která v Harrachově provozuje tři hotely. Podle jednatele firmy Jaroslava Svobody je obsazenost v létě podobná jako v minulých dvou letech, pokračuje ale trend zvyšujícího se podílu českých návštěvníků. Nižší zájem nebyl v červenci ani o jizerskohorské středisko Bedřichov. "Bylo to obdobné jako loni," uvedl starosta Petr Holub. Hotely a penziony měly podle něj takřka plno.

Spokojení s letošní sezonou jsou správci hradů a zámků. "Je to dobré, držíme se v relacích loňského roku," uvedl ředitel Územní památkové správy na Sychrově Miloš Kadlec. Loňská návštěvnost byla rekordní, letos v červenci třeba na hradu Bezděz na Českolipsku, na zámku Sychrov nebo Troskách v Českém ráji byla jen mírně horší.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Ministerstvo zrušilo rozhodnutí o výjimce pro obnovu těžby na Tlustci

pondělí, 31. července 2017, 09:30

Krajský úřad v Liberci se musí znovu zabývat udělením výjimky z ochrany zvlášť chráněných živočichů a rostlin, která je potřeba...

Do České republiky dorazí tropické teploty

neděle, 30. července 2017, 11:41

Příští týden čekají Českou republiku tropické teploty, které mohou v úterý na Liberecku místy vyšplhat nad 30 stupňům Celsia. I...

VIDEO: Hladiny řek klesají, bdělost na Smědé byla v poledne odvolána

čtvrtek, 27. července 2017, 12:12

Hladiny řek na Frýdlantsku se po vytrvalém dešti vrací do normálu. Na žádném z míst už není vyhlášen některý z povodňových stavů....

VIDEO: Silný déšť zvedl hladiny řek. Předlánce na Smědé hlásí třetí...

čtvrtek, 27. července 2017, 08:18

Především na Frýdlantsku mají za sebou krušnou noc. Vydatný déšť v noci rozvodnil vodní toky a především hladina Smědé výrazně...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Přívalový liják spláchl část...

  • Za smrt chlapce v bazénu půjde plavčík k...

  • FOTO, VIDEO: V centru Liberce hořelo. Hasiči...

  • Další uzavírka. Kromě Horákovky neprojedete...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?

Drbní rodina se opět rozrostla. Slavíme narození hradecké sestřičky

Drbňáci, rok se s rokem sešel a já vám musím oznámit další radostnou zprávu. Za dobu, co existuji, jsem už napsala nespočet článků a rodina se mi rozrostla o několik sestřiček. A moje Drbní "famílie" se rozrůstá dál! Pozdravte se mnou Hradeckou Drbnu a popřejte jí zdraví, spoustu čtenářů a hodně článků!