Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charitativní akce Jiskra pro Lukáše láká nejenom příznivce fotbalu

 
středa, 9. srpna 2017, 22:21

Hudebníci, fotbalisté a všichni, kterým není jedno osud nemocného Lukáše spojí svoje síly a zároveň si užijí mnoho zábavy. V sobotu 12. srpna se na hřišti za hasičárnou ve Vratislavicích nad Nisou uskuteční exhibiční fotbalový zápas Real Top Praha vs TJ Jiskra Vratislavice nad Nisou. Cílem celé akce je vybrat a předat co nejvíce financí místnímu postiženému chlapci Lukáškovi.

Moderátorského žezla se s radostí ujme vratislavický rodák Petr Jeništa společně s kovaným libereckým patriotem Ladislavem Hamplem. Na hudebním line-upu  zazáří kapely a zpěváci zvučných jmen jako liberecká Těla, Barrage, Tres Udos, Naty Bitkovská, Jakub Děkan či Petr Lűftner. Průběh celého dne zdokumentuje oblíbený liberecký fotograf Radek Drbohlav.

Hlavní exhibiční zápas zahájí čestným výkopem již zmiňovaný vratislavický guvernér Petr Jeiništa, ve spolupráci s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou, který se nabídl celou akci nejenom osobně zaštítit, ale i finančně podpořit.

Lovci selfíček a sběratelé podpisů by si rozhodně neměli nechat tento zážitek ujít, protože tým Real Top Praha je složen z mnoha českých herců, fotbalistů, sportovců a ostatních známých osobností, jako jsou například Leoš Noha, Jaromír Bosák, Ladislav Hampl, Jakub Štefek, Jan Rajnoch či mnoho dalších.

Celý den bude v areálu akce probíhat veřejná charitativní sbírka na Lukáška. Vybrané peníze se připojí k finančním sponzorským darům. Organizátoři také slibují bohaté vyžití pro děti, a pestrý catering. Všichni účastníci programu vystoupí bez nároku na honorář. To samé platí o pořadateli i organizátorech. „Jedná se o první ročník charitativního projektu tohoto druhu. Pevně věříme v hojnou účast a podporu návštěvníků, a máme velké ambice udělat z „Jiskry“ do budoucna tradiční akci,“ dodává zástupce pořadatele a kapitán TJ Jiskra Milan Štěpánek.

Kdo je Lukášek?

„Když se před deseti lety narodil Lukášek, nikdy jsme neměli ani tu nejmenší představu, jak se nám otočí celý život,“ popisuje rodina malého Lukáše Molnára, jež pochází z Vratislavic nad Nisou. Diagnóza dětská mozková obrna odstartovala nekonečný kolotoč různých cvičení, vyšetření, obíhání doktorů a dní strávených v nemocnici. K DMO se časem přidala i denní epilepsie a porucha autistického spektra. I přes to všechno byl Lukáš dokonalé, nadprůměrně inteligentní dítě.

Bohužel asi před dvěma a půl lety mu byla stanovena diagnóza syndrom ESES (každou noc, každý spánek trpí dlouho trvajícími epileptickými záchvaty), díky čemuž se Lukášův intelekt dostal po strašně krátké době na hranici těžké mentální retardace. Ohledně fyzické stránky je pro něj velice příznivá rehabilitace Therasuit, v tzv. kosmickém oblečku, kterou má přímo ve škole v Jedličkově ústavu. Už jednou ji absolvoval a strašně se zlepšil, jenže tahle čtyřtýdenní terapie se musí opakovat alespoň 2-3x za rok, a bohužel neplacená pojišťovnami stojí 9.900 Kč / týden.

Momentálně Lukáš začíná chodit, ale po kotnících, nezvládá překážky v cestě atd. Je potřeba spousty pomůcek, jako speciální zdravotní boty (vyrábějí se jen v Německu a jedny stojí od 4.500 Kč výš), potřeboval by nové chodítko se sedátkem, aby si po cestě mohl odpočinout. Dále pak nutně potřebuje novou autosedačku s výklopným systémem, neboť ze stávající sedačky už vyrostl a nová odpovídající jeho zdravotnímu stavu stojí cca 80.000 Kč.

Na všechno musí rodina shánět dary, takřka nic není placeno zdravotní pojišťovnou. „Proto jsme se rozhodli Lukáškovi a jeho rodině pomoci alespoň takto, prostřednictvím charitativní fotbalové akce, a podpořit tak JISKRU v jeho duši s nadějí na lepší a komfortnější život,“ dodává zástupce pořadatele a kapitán TJ Jiskra Vratislavice nad Nisou Milan Štěpánek.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Liberecký zmrzlinář vyrábí "kopečkovou" tradičním způsobem. Ze...

pondělí, 7. srpna 2017, 09:40

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o výsledcích testů zmrzlin, které se prodávají v obchodních řetězcích. Nutno dodat,...

Večer bude k vidění částečné zatmění Měsíce, další přijde až za rok

pondělí, 7. srpna 2017, 09:23

Už v pondělí večer bude na obloze, v případě jasného počasí, k vidění zajímavý astronomický jev. Část povrchu Měsíce bude zcela...

Liberecký spolek dokončuje renovaci německé tramvaje. Jezdit bude i...

neděle, 6. srpna 2017, 16:28

Parta nadšenců z libereckého Boveraclubu dokončuje renovaci dvounápravové tramvaje z roku 1964, která v minulosti jezdila ve...

FOTO: Silnice kolem přehrady jen pro pěší a cyklisty. Nejvíce se...

sobota, 5. srpna 2017, 17:59

Lidé mohou od pátečního podvečera využívat celý okruh kolem přehrady. Město totiž zakázalo do konce srpna vjezd autům, a tak se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.