Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Město uvažuje o úplném uzavření Zvolenské. Žádný dopravní kolaps v létě nenastal

 
úterý, 17. října 2017, 11:54

Celý srpen byla na zkoušku uzavřená Zvolenská ulice kolem přehrady. Město chtělo otestovat, zda je vůbec nutné, aby tudy auta musela jezdit. V ulici se konalo několik akcí včetně závodu historických kol a proběhlo tu i letní kino. Podle radnice v srpnu i přes mnoho dalších uzavírek žádný dopravní kolaps nenastal, a tak by mohl být ulice pro auta uzavřená úplně.

„Nejprve jsme chtěli zkušebně zjistit, zda to nezpůsobí dopravní problémy. Žádné závažné se nekonaly, a to ani přesto, že byl Liberec přes léto plný uzavírek. Myslím tedy, že delší zavření Zvolenské by nemělo v budoucnu vyvolat problémy,” řekl náměstek Jan Korytář.

Podle něj ale město nechce jen uzavřít silnici a o nic se nestarat. „Smysl je v tom, aby se propojil areál přehrady s lesoparkem na Králově Háji a vznikla zde klidová zóna bez aut,“ dodal.

Příští rok by se tak ulice mohla zavřít na celé prázdniny.

O uzavření silnice už se přitom uvažuje dlouhá léta. Vznikl také dopravní průzkum, podle kterého zde průměrně projede třicet aut za hodinu.

Zákaz vjezdu aut do Zvolenské je ale jen částí z připravovaných změn v celém okolí přehrady. „V příštím roce přibydou další konkrétní opatření v celém areálu, které by měly z celé oblasti opět udělat vyhledávané místo pro rekreaci Liberečanů,“ dodal Korytář.

Právě chystané úpravy a změny na přehradě chce město představit ještě letos na podzim.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

redaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: redakce@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 

Kam dál?

Tržiště v Kostelní ulici zaplaví v neděli více než tuna dýní

úterý, 17. října 2017, 10:35

Tržiště v Kostelní ulici se už tuto neděli promění v halloweenskou dílnu. Více než tuna dýní zaplaví o Dýňové neděli prostor před...

Čeká nás poslední týden babího léta, poté se ochladí

neděle, 15. října 2017, 09:15

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplejší než obvykle, naopak srážek bude stejně nebo o něco méně než v tuto dobu. Z...

Sedmiletá psí dáma si prožila své, teď hledá nového majitele. Nenajde...

úterý, 10. října 2017, 23:35

Sedmiletá fenka Kelly na první pohled působí jako jakákoliv jiná, veselá fenka. Má za sebou však pohnutou minulost, kdy žila u...

Bílá pastelka po roce opět v ulicích. Podpořte ve středu dobrou věc

úterý, 10. října 2017, 18:56

Pokud chcete udělat dobrý skutek a podpořit něco, co má smysl, přispějte během středy dobrovolníkům v ulicích měst napříč celou...

 

Komentáře

Lubomír Dlouhý

Upozorňoval jsem na nevhodnost uzavření už dříve. Nyní se to ukázalo v plné kráse, po uzavření Klášterní ulice. Tak musím jet na Broumovskou zajíždkou kolem Závory, nahoru na Kunratickou a přes Zelené údolí, a už se tam dělají zácpy. Přes Šalďák a Vítěznou jsem to teď po jejich otevření raději ještě nezkoušel.

středa, 18. října 2017, 08:31
 
 
Petr Bedor

Korytáři vy už nevíte co by jste dělal, problémy nebyly protože to občané Liberce akceptovali a smířili se se situací na měsíc o prázdninách, ale úplné uzavření silnice na celý rok to jde už i proti logice. Vy asi máte radničního šoféra a auto, že vám je jedno objíždět půl Liberce a díky tomu i navíc škodit víc životnímu prostředí z hlediska exhalací vypouštěným z vozidel na delší objízdné trase. Zajeďte si k přehradě sedněte si někde na kraji a spočítejte, kolik aut tu cestu využívá, není to jednotková záležitost.

úterý, 17. října 2017, 13:27
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

  • Poznáváte muže z fotografie? Policisté by si...

  • V Liberci si můžete od středy půjčit...

  • Rekonstrukce kilometrového úseku v ulici...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....