Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město uvažuje o úplném uzavření Zvolenské. Žádný dopravní kolaps v létě nenastal

 
úterý, 17. října 2017, 11:54

Celý srpen byla na zkoušku uzavřená Zvolenská ulice kolem přehrady. Město chtělo otestovat, zda je vůbec nutné, aby tudy auta musela jezdit. V ulici se konalo několik akcí včetně závodu historických kol a proběhlo tu i letní kino. Podle radnice v srpnu i přes mnoho dalších uzavírek žádný dopravní kolaps nenastal, a tak by mohl být ulice pro auta uzavřená úplně.

„Nejprve jsme chtěli zkušebně zjistit, zda to nezpůsobí dopravní problémy. Žádné závažné se nekonaly, a to ani přesto, že byl Liberec přes léto plný uzavírek. Myslím tedy, že delší zavření Zvolenské by nemělo v budoucnu vyvolat problémy,” řekl náměstek Jan Korytář.

Podle něj ale město nechce jen uzavřít silnici a o nic se nestarat. „Smysl je v tom, aby se propojil areál přehrady s lesoparkem na Králově Háji a vznikla zde klidová zóna bez aut,“ dodal.

Příští rok by se tak ulice mohla zavřít na celé prázdniny.

O uzavření silnice už se přitom uvažuje dlouhá léta. Vznikl také dopravní průzkum, podle kterého zde průměrně projede třicet aut za hodinu.

Zákaz vjezdu aut do Zvolenské je ale jen částí z připravovaných změn v celém okolí přehrady. „V příštím roce přibydou další konkrétní opatření v celém areálu, které by měly z celé oblasti opět udělat vyhledávané místo pro rekreaci Liberečanů,“ dodal Korytář.

Právě chystané úpravy a změny na přehradě chce město představit ještě letos na podzim.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Tržiště v Kostelní ulici zaplaví v neděli více než tuna dýní

úterý, 17. října 2017, 10:35

Tržiště v Kostelní ulici se už tuto neděli promění v halloweenskou dílnu. Více než tuna dýní zaplaví o Dýňové neděli prostor před...

Čeká nás poslední týden babího léta, poté se ochladí

neděle, 15. října 2017, 09:15

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplejší než obvykle, naopak srážek bude stejně nebo o něco méně než v tuto dobu. Z...

Sedmiletá psí dáma si prožila své, teď hledá nového majitele. Nenajde...

úterý, 10. října 2017, 23:35

Sedmiletá fenka Kelly na první pohled působí jako jakákoliv jiná, veselá fenka. Má za sebou však pohnutou minulost, kdy žila u...

Bílá pastelka po roce opět v ulicích. Podpořte ve středu dobrou věc

úterý, 10. října 2017, 18:56

Pokud chcete udělat dobrý skutek a podpořit něco, co má smysl, přispějte během středy dobrovolníkům v ulicích měst napříč celou...

 

Komentáře

Lubomír Dlouhý

Upozorňoval jsem na nevhodnost uzavření už dříve. Nyní se to ukázalo v plné kráse, po uzavření Klášterní ulice. Tak musím jet na Broumovskou zajíždkou kolem Závory, nahoru na Kunratickou a přes Zelené údolí, a už se tam dělají zácpy. Přes Šalďák a Vítěznou jsem to teď po jejich otevření raději ještě nezkoušel.

středa, 18. října 2017, 08:31
 
 
Petr Bedor

Korytáři vy už nevíte co by jste dělal, problémy nebyly protože to občané Liberce akceptovali a smířili se se situací na měsíc o prázdninách, ale úplné uzavření silnice na celý rok to jde už i proti logice. Vy asi máte radničního šoféra a auto, že vám je jedno objíždět půl Liberce a díky tomu i navíc škodit víc životnímu prostředí z hlediska exhalací vypouštěným z vozidel na delší objízdné trase. Zajeďte si k přehradě sedněte si někde na kraji a spočítejte, kolik aut tu cestu využívá, není to jednotková záležitost.

úterý, 17. října 2017, 13:27
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Málo parkovacích míst a úbytek klientů,...

  • Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě...

  • Vichřice na Liberecku: vlak narazil do...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Auto bez filtru od října neprojde emisemi

Hustý dým z výfuků aut výrazně zhoršuje kvalitu ovzduší a útočí na lidské zdraví. Na vině jsou zejména dieselové motory se zaneseným, nefunkčním nebo vymontovaným filtrem pevných částic. Od 1. října 2018 se změní způsob měření a kontroly emisí, auta s vysokou kouřivostí neprojdou.

Špion, který vám nesahá ani po kotníky. Co všechno o vás ví domácí robotický vysavač

Technologický pokrok čím dál více přibližuje utopický obraz budoucnosti, který může začínat i uvnitř našeho vlastního obýváku. Robotický vysavač čistí podlahy zatímco jsme v práci, v bytě zatopí termostat ovládaný přes mobil, nákupní seznam ohlídá chytrá lednice. Tohle pohodlí ale není bez rizika.

Dopravní odbor nesouhlasí s podobou provizorní lávky v Troji

Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela nesouhlasné stanovisko od odboru dopravy Prahy 7. Důvodem je podle odboru nevyhovující šířka lávky. Vyplývá to z vyjádření úřadu, které na sociální síti zveřejnil primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Trojská lávka se zřítila loni v prosinci, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ nadále vyšetřuje policie. Lidi nyní v Troji přepravuje přívoz.