Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město uvažuje o úplném uzavření Zvolenské. Žádný dopravní kolaps v létě nenastal

 
úterý, 17. října 2017, 11:54

Celý srpen byla na zkoušku uzavřená Zvolenská ulice kolem přehrady. Město chtělo otestovat, zda je vůbec nutné, aby tudy auta musela jezdit. V ulici se konalo několik akcí včetně závodu historických kol a proběhlo tu i letní kino. Podle radnice v srpnu i přes mnoho dalších uzavírek žádný dopravní kolaps nenastal, a tak by mohl být ulice pro auta uzavřená úplně.

„Nejprve jsme chtěli zkušebně zjistit, zda to nezpůsobí dopravní problémy. Žádné závažné se nekonaly, a to ani přesto, že byl Liberec přes léto plný uzavírek. Myslím tedy, že delší zavření Zvolenské by nemělo v budoucnu vyvolat problémy,” řekl náměstek Jan Korytář.

Podle něj ale město nechce jen uzavřít silnici a o nic se nestarat. „Smysl je v tom, aby se propojil areál přehrady s lesoparkem na Králově Háji a vznikla zde klidová zóna bez aut,“ dodal.

Příští rok by se tak ulice mohla zavřít na celé prázdniny.

O uzavření silnice už se přitom uvažuje dlouhá léta. Vznikl také dopravní průzkum, podle kterého zde průměrně projede třicet aut za hodinu.

Zákaz vjezdu aut do Zvolenské je ale jen částí z připravovaných změn v celém okolí přehrady. „V příštím roce přibydou další konkrétní opatření v celém areálu, které by měly z celé oblasti opět udělat vyhledávané místo pro rekreaci Liberečanů,“ dodal Korytář.

Právě chystané úpravy a změny na přehradě chce město představit ještě letos na podzim.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Tržiště v Kostelní ulici zaplaví v neděli více než tuna dýní

úterý, 17. října 2017, 10:35

Tržiště v Kostelní ulici se už tuto neděli promění v halloweenskou dílnu. Více než tuna dýní zaplaví o Dýňové neděli prostor před...

Čeká nás poslední týden babího léta, poté se ochladí

neděle, 15. října 2017, 09:15

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplejší než obvykle, naopak srážek bude stejně nebo o něco méně než v tuto dobu. Z...

Sedmiletá psí dáma si prožila své, teď hledá nového majitele. Nenajde...

úterý, 10. října 2017, 23:35

Sedmiletá fenka Kelly na první pohled působí jako jakákoliv jiná, veselá fenka. Má za sebou však pohnutou minulost, kdy žila u...

Bílá pastelka po roce opět v ulicích. Podpořte ve středu dobrou věc

úterý, 10. října 2017, 18:56

Pokud chcete udělat dobrý skutek a podpořit něco, co má smysl, přispějte během středy dobrovolníkům v ulicích měst napříč celou...

 

Komentáře

Lubomír Dlouhý

Upozorňoval jsem na nevhodnost uzavření už dříve. Nyní se to ukázalo v plné kráse, po uzavření Klášterní ulice. Tak musím jet na Broumovskou zajíždkou kolem Závory, nahoru na Kunratickou a přes Zelené údolí, a už se tam dělají zácpy. Přes Šalďák a Vítěznou jsem to teď po jejich otevření raději ještě nezkoušel.

středa, 18. října 2017, 08:31
 
 
Petr Bedor

Korytáři vy už nevíte co by jste dělal, problémy nebyly protože to občané Liberce akceptovali a smířili se se situací na měsíc o prázdninách, ale úplné uzavření silnice na celý rok to jde už i proti logice. Vy asi máte radničního šoféra a auto, že vám je jedno objíždět půl Liberce a díky tomu i navíc škodit víc životnímu prostředí z hlediska exhalací vypouštěným z vozidel na delší objízdné trase. Zajeďte si k přehradě sedněte si někde na kraji a spočítejte, kolik aut tu cestu využívá, není to jednotková záležitost.

úterý, 17. října 2017, 13:27
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie pátrá po uprchlém vězni. Pomoci může...

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

PŘEHLEDNĚ: Škoda ukáže v roce 2020 první model vyvíjený a vyráběný v Indii

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu. Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek představil knihu Cestou na Hrad

Vratislav Kulhánek, kterého má většina z nás spojeného se světem automobilů a českým hokejem, v pátek pokřtil svoji knihu „Cestou na Hrad“, která se z velké části týká i jeho kandidatury v letošních prezidentských volbách. Patronkou knihy se stala Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto. Kniha je již v tento moment k dostání na pultech knihkupectví.