Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město uvažuje o úplném uzavření Zvolenské. Žádný dopravní kolaps v létě nenastal

 
úterý, 17. října 2017, 11:54

Celý srpen byla na zkoušku uzavřená Zvolenská ulice kolem přehrady. Město chtělo otestovat, zda je vůbec nutné, aby tudy auta musela jezdit. V ulici se konalo několik akcí včetně závodu historických kol a proběhlo tu i letní kino. Podle radnice v srpnu i přes mnoho dalších uzavírek žádný dopravní kolaps nenastal, a tak by mohl být ulice pro auta uzavřená úplně.

„Nejprve jsme chtěli zkušebně zjistit, zda to nezpůsobí dopravní problémy. Žádné závažné se nekonaly, a to ani přesto, že byl Liberec přes léto plný uzavírek. Myslím tedy, že delší zavření Zvolenské by nemělo v budoucnu vyvolat problémy,” řekl náměstek Jan Korytář.

Podle něj ale město nechce jen uzavřít silnici a o nic se nestarat. „Smysl je v tom, aby se propojil areál přehrady s lesoparkem na Králově Háji a vznikla zde klidová zóna bez aut,“ dodal.

Příští rok by se tak ulice mohla zavřít na celé prázdniny.

O uzavření silnice už se přitom uvažuje dlouhá léta. Vznikl také dopravní průzkum, podle kterého zde průměrně projede třicet aut za hodinu.

Zákaz vjezdu aut do Zvolenské je ale jen částí z připravovaných změn v celém okolí přehrady. „V příštím roce přibydou další konkrétní opatření v celém areálu, které by měly z celé oblasti opět udělat vyhledávané místo pro rekreaci Liberečanů,“ dodal Korytář.

Právě chystané úpravy a změny na přehradě chce město představit ještě letos na podzim.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Tržiště v Kostelní ulici zaplaví v neděli více než tuna dýní

úterý, 17. října 2017, 10:35

Tržiště v Kostelní ulici se už tuto neděli promění v halloweenskou dílnu. Více než tuna dýní zaplaví o Dýňové neděli prostor před...

Čeká nás poslední týden babího léta, poté se ochladí

neděle, 15. října 2017, 09:15

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplejší než obvykle, naopak srážek bude stejně nebo o něco méně než v tuto dobu. Z...

Sedmiletá psí dáma si prožila své, teď hledá nového majitele. Nenajde...

úterý, 10. října 2017, 23:35

Sedmiletá fenka Kelly na první pohled působí jako jakákoliv jiná, veselá fenka. Má za sebou však pohnutou minulost, kdy žila u...

Bílá pastelka po roce opět v ulicích. Podpořte ve středu dobrou věc

úterý, 10. října 2017, 18:56

Pokud chcete udělat dobrý skutek a podpořit něco, co má smysl, přispějte během středy dobrovolníkům v ulicích měst napříč celou...

 

Komentáře

Lubomír Dlouhý

Upozorňoval jsem na nevhodnost uzavření už dříve. Nyní se to ukázalo v plné kráse, po uzavření Klášterní ulice. Tak musím jet na Broumovskou zajíždkou kolem Závory, nahoru na Kunratickou a přes Zelené údolí, a už se tam dělají zácpy. Přes Šalďák a Vítěznou jsem to teď po jejich otevření raději ještě nezkoušel.

středa, 18. října 2017, 08:31
 
 
Petr Bedor

Korytáři vy už nevíte co by jste dělal, problémy nebyly protože to občané Liberce akceptovali a smířili se se situací na měsíc o prázdninách, ale úplné uzavření silnice na celý rok to jde už i proti logice. Vy asi máte radničního šoféra a auto, že vám je jedno objíždět půl Liberce a díky tomu i navíc škodit víc životnímu prostředí z hlediska exhalací vypouštěným z vozidel na delší objízdné trase. Zajeďte si k přehradě sedněte si někde na kraji a spočítejte, kolik aut tu cestu využívá, není to jednotková záležitost.

úterý, 17. října 2017, 13:27
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Žalobce Šaroch v kauze Čapího hnízda nepostupoval zcela efektivně

Žalobce Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství v Praze (MSZ), který dohlíží na kauzu Čapí hnízdo, nepostupoval při výkonu dozorových oprávnění a povinností k policejnímu orgánu dostatečně důrazně a zcela efektivně. Na webu to dnes uvedla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Na závěrech se podle ní shodlo jak pražské vrchní státní zastupitelství, tak i vedení MSZ. Bylo přijato opatření, aby byl žalobce aktivnější, a zajistil tak úplné a rychlé ukončení vyšetřování, doplnila Bradáčová.

Ještěd naštval lyžaře, večerní lyžování není v ceně sezónního skipasu

Lyžařská sezóna je na začátku a skiareál na Ještědu už musí řešit rozzlobené lyžaře. Majitelé sezónních permanentek totiž nemají v ceně večerní lyžování, i když si skipasy kupovali s tím, že ho využít mohou. Nájemce Ještědu TMR se ale brání, že využití sezónního skipasu na večerní lyžování nikde nedeklaroval a má to tak uvedeno i v obchodních podmínkách.

Hrad koupil za 11 milionů korun dva obrazy Kamila Lhotáka

Za téměř 11 milionů korun koupila Správa Pražského hradu (SPH) dva obrazy Kamila Lhotáka, oblíbeného malíře prezidenta Miloše Zemana. Spolu s Kanceláří prezidenta republiky chce SPH pokračovat v doplňování uměleckých sbírek Hradu. Lhotákovy obrazy Dva balony z roku 1939 a Krajina oživená stroji z roku 1944 budou vystaveny v lednu a v únoru v Obrazárně Pražského hradu. Poté zamíří do pracoven prezidenta na Pražském hradě a na zámku v Lánech.