Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká republika na mistrovství světa Firefighter Combat Challenge v USA zabodovala

 
úterý, 21. listopadu 2017, 10:25

Koncem října probíhalo ve státě Kentucky mistrovství světa Firefighter Combat Challenge. Českou republiku reprezentoval tým Dräger Fire Lions složený z profesionálních hasičů Miroslava Michlovského ze stanice v Říčanech u Prahy a Jana Pipiše z Liberce. Tým Fire Lions byl natolik úspěšný, že pokořil hned několik rekordů.

Město Louiseville letos hostilo již 27. ročník soutěže Firefighter combat challenge, přičemž Česká republika se soutěže účastnila poprvé. Do USA se podívali dva profesionální hasiči, jejichž cílem bylo dostat se do síně slávy The Lion's Den. Přestože po celou dobu soutěže počasí hasičům příliš nepřálo, český tým skvěle reprezentoval svou zemi.

První den soutěže se z důvodu nepříznivého počasí český tým vůbec nezúčastnil. Druhý den se už soutěžilo bez výjimek. V kvalifikaci bylo důležité uběhnout trať pod jednu minutu a čtyřicet vteřin.

První se na start postavil Mirek Michlovský, který měl velmi dobrý čas, avšak čtyři metry před cílem upadl. „Pád v této fázi závodu připomíná odpojení elektrického proudu a je problém se jenom zvednout, natož pokračovat,“ upřesňuje danou situaci Jan Pipiš, který se postavil na start po svém kolegovi. Honzovi se podařilo zapsat do klubu The Lion's Den hned jeho prvním výkonem. „Když jsem proběhl s figurínou do cíle, připadala mi každá sekunda jako minuta. Najednou začal komentátor do mikrofonu křičet: „New member of Lion's den!“ Bylo to doma. To, proč jsem přijel, je tady. Jsem prvním a jediným českým hasičem v Lion's den a zaběhl jsem si osobní rekord 1:36.“ raduje se Pipiš.

Třetí den probíhal tandem – závod dvojic, ve kterém český tým překonal svůj rekord. Po tandemu následovala štafeta, ve které se český tým spojil s německými kolegy. Čas štafety byl natolik dobrý, že se soutěžící dostali do finále. Čtvrtý den vytvořil český tým nový národní rekord v tandemových startech.

Následoval první den finálových běhů. Do finále se dostalo přibližně 200 nejrychlejších hasičů z celého světa. Startovalo se od horších k těm lepším. S časem 1:32:10 v cíli Jan Pipiš vylepšil nejen svůj osobní rekord, ale i rekord nejlepšího výsledku Čecha pro rok 2017. Druhý finálový den se soutěžilo v tandemu a ve štafetách. Český tým se o pět příček v tandemu nedostal do finále, avšak štafeta získala medaili. Zlato uniklo jen o kousek. I přesto se čas štafety stal nejlepším časem sezóny a nejlepším časem českého týmu vůbec.

„Škoda jen, že jsme nezaběhli úplně čistý běh. Vždy se našla chybička a každý z nás si ji vybral. Jak říkal jeden náš kolega: „Kluci, jste už tak rychlí, že není prostor na opravy a i malá chybička rozhoduje, kdo vyhraje a kdo ne.“ Tak to skutečně je. Sezóna 2018 je každým dnem blíž a blíž, už se těším. My jsme Fire Lions!​“ uzavírá svými slovy celou soutěž i sezónu Jan Pipiš.

Napsal(a) Kateřina Štulíková
 


 

Kam dál?

Vánoční trhy u radnice už klepou na dveře, letos i s ruským kolem

neděle, 19. listopadu 2017, 11:04

O letošním adventu bude Liberec svítit víc, než je zvykem. Primátor rozsvítí strom už za týden, tedy v neděli 26. listopadu. V...

Hlavní město tuzemských pivních speciálů hledejte kousek od Turnova

pátek, 17. listopadu 2017, 17:11

Víte, kde se vyrobí více než čtvrtina pivních speciálů prodaných na českém trhu? Málokdo by nejspíš hádal, že ve Svijanech...

Pohřeb veterána Mevalda bude v Albrechticích s vojenskými poctami

čtvrtek, 16. listopadu 2017, 10:13

Pohřeb českého válečného veterána Jaroslava Mevalda se bude konat ve středu 22. listopadu v kostele v Albrechticích v Jizerských...

FOTO: V Krásné Studánce vyroste nová zbrojnice. Demolice staré budovy...

středa, 15. listopadu 2017, 16:40

Bourací kladiva nahradila ve zbrojnici v Krásné Studánce hasičskou výbavu. Téměř sedmdesát let starou budovu už brzy nahradí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.