Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká republika na mistrovství světa Firefighter Combat Challenge v USA zabodovala

 
úterý, 21. listopadu 2017, 10:25

Koncem října probíhalo ve státě Kentucky mistrovství světa Firefighter Combat Challenge. Českou republiku reprezentoval tým Dräger Fire Lions složený z profesionálních hasičů Miroslava Michlovského ze stanice v Říčanech u Prahy a Jana Pipiše z Liberce. Tým Fire Lions byl natolik úspěšný, že pokořil hned několik rekordů.

Město Louiseville letos hostilo již 27. ročník soutěže Firefighter combat challenge, přičemž Česká republika se soutěže účastnila poprvé. Do USA se podívali dva profesionální hasiči, jejichž cílem bylo dostat se do síně slávy The Lion's Den. Přestože po celou dobu soutěže počasí hasičům příliš nepřálo, český tým skvěle reprezentoval svou zemi.

První den soutěže se z důvodu nepříznivého počasí český tým vůbec nezúčastnil. Druhý den se už soutěžilo bez výjimek. V kvalifikaci bylo důležité uběhnout trať pod jednu minutu a čtyřicet vteřin.

První se na start postavil Mirek Michlovský, který měl velmi dobrý čas, avšak čtyři metry před cílem upadl. „Pád v této fázi závodu připomíná odpojení elektrického proudu a je problém se jenom zvednout, natož pokračovat,“ upřesňuje danou situaci Jan Pipiš, který se postavil na start po svém kolegovi. Honzovi se podařilo zapsat do klubu The Lion's Den hned jeho prvním výkonem. „Když jsem proběhl s figurínou do cíle, připadala mi každá sekunda jako minuta. Najednou začal komentátor do mikrofonu křičet: „New member of Lion's den!“ Bylo to doma. To, proč jsem přijel, je tady. Jsem prvním a jediným českým hasičem v Lion's den a zaběhl jsem si osobní rekord 1:36.“ raduje se Pipiš.

Třetí den probíhal tandem – závod dvojic, ve kterém český tým překonal svůj rekord. Po tandemu následovala štafeta, ve které se český tým spojil s německými kolegy. Čas štafety byl natolik dobrý, že se soutěžící dostali do finále. Čtvrtý den vytvořil český tým nový národní rekord v tandemových startech.

Následoval první den finálových běhů. Do finále se dostalo přibližně 200 nejrychlejších hasičů z celého světa. Startovalo se od horších k těm lepším. S časem 1:32:10 v cíli Jan Pipiš vylepšil nejen svůj osobní rekord, ale i rekord nejlepšího výsledku Čecha pro rok 2017. Druhý finálový den se soutěžilo v tandemu a ve štafetách. Český tým se o pět příček v tandemu nedostal do finále, avšak štafeta získala medaili. Zlato uniklo jen o kousek. I přesto se čas štafety stal nejlepším časem sezóny a nejlepším časem českého týmu vůbec.

„Škoda jen, že jsme nezaběhli úplně čistý běh. Vždy se našla chybička a každý z nás si ji vybral. Jak říkal jeden náš kolega: „Kluci, jste už tak rychlí, že není prostor na opravy a i malá chybička rozhoduje, kdo vyhraje a kdo ne.“ Tak to skutečně je. Sezóna 2018 je každým dnem blíž a blíž, už se těším. My jsme Fire Lions!​“ uzavírá svými slovy celou soutěž i sezónu Jan Pipiš.

Napsal(a) Kateřina Štulíková
 


 

Kam dál?

Vánoční trhy u radnice už klepou na dveře, letos i s ruským kolem

neděle, 19. listopadu 2017, 11:04

O letošním adventu bude Liberec svítit víc, než je zvykem. Primátor rozsvítí strom už za týden, tedy v neděli 26. listopadu. V...

Hlavní město tuzemských pivních speciálů hledejte kousek od Turnova

pátek, 17. listopadu 2017, 17:11

Víte, kde se vyrobí více než čtvrtina pivních speciálů prodaných na českém trhu? Málokdo by nejspíš hádal, že ve Svijanech...

Pohřeb veterána Mevalda bude v Albrechticích s vojenskými poctami

čtvrtek, 16. listopadu 2017, 10:13

Pohřeb českého válečného veterána Jaroslava Mevalda se bude konat ve středu 22. listopadu v kostele v Albrechticích v Jizerských...

FOTO: V Krásné Studánce vyroste nová zbrojnice. Demolice staré budovy...

středa, 15. listopadu 2017, 16:40

Bourací kladiva nahradila ve zbrojnici v Krásné Studánce hasičskou výbavu. Téměř sedmdesát let starou budovu už brzy nahradí...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Liberci se bude točit americký velkofilm....

  • V Rochlici našli mrtvolu muže. Pitva objasní...

  • Policie pátrá po uprchlém vězni. Pomoci může...

  • Hledá se svědkyně nehody auta s cyklistou na...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Japonská firemní kultura? Po zkušenosti z Afriky a Ruska bych neměnil, říká Zoran Jankulovski

Zoran Jankulovski od přelomu 80. a 90. let působil v jižní Africe, Rusku a Rakousku. Už 19 let pracuje pro japonskou společnosti Hitachi Koki (od října 2018 jen HiKOKI), předního světového výrobce elektrického nářadí a od roku 2000 vede pobočku pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Po zkušenostech s jinými kulturami vidí u Japonců klady i zápory, ale ve výsledku na ně nedá dopustit.

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta nechce

Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje celostátní vedení strany za to, že nominaci bývalého premiéra a někdejšího předsedy ČSSD nepodpořilo. Pokud předsednictvo Paroubka neschválí, ČSSD zřejmě v tomto výrazně levicovém okrsku po 22 letech nepostaví žádného kandidáta. Paroubek řekl, že rozhodnutí předsednictva vnímá jako svého druhu podraz a že určitě kandidovat bude. Místostarostka obvodu Ostrav-Jih Věra Válková uvedla, že ostravští sociální demokraté jsou připraveni nasbírat pro kandidaturu Jiřího Paroubka 1000 podpisů od občanů. Podpisy by Paroubek potřeboval, kdyby do voleb kandidoval jako nezávislý.

Chtěl jsem se na vlastní oči přesvědčit, že je Země kulatá, vtipkoval v Brně Vladimír Remek

Stal se vůbec prvním člověkem jiné než ruské či americké národnosti, který vyletěl do vesmíru. Evropská kosmická agentura ho označila za vůbec prvního evropského kosmonauta. V sobotu 16. června zavítal Vladimír Remek, muž mnoha kosmických prvenství, do Brna na největší světovou výstavu o kosmonautice Cosmos Discovery.