Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ideální podmínky, pololetní prázdniny. Lyžařské areály o víkendu praskaly ve švech

 
neděle, 4. února 2018, 17:05

Nadprůměrnou návštěvnost mají o tomto víkendu za sebou lyžařská střediska v Libereckém kraji. Na svahy zavítaly tisíce lyžařů. Podmínky pro lyžování jsou téměř ideální, k vysoké návštěvnosti přispěly jak pololetní prázdniny, tak cyklus jarních prázdnin, který začíná od pondělí.

Na libereckém Ještědu se lyžuje na severní straně na šesti kilometrech, na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu. V sobotu bude si lidé mohli zdarma půjčit a vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. „V sobotu jsme měli asi 1300 návštěvníků, dnes zhruba 1600. S ohledem na letošní zimu je to krásná návštěvnost. A hlavně je dnes nádherné počasí," řekla za skiareál Ještěd Renata Balašová.

Skvělé podmínky byly také v Harrachově, před víkendem je vylepšil přírodní sníh. V provozu je celý areál s více než sedmi kilometry tratí a na sjezdovkách leží od 50 do 70 centimetrů sněhu. I sem zamířily tisíce lidí.

Obdobné to bylo na Tanvaldském Špičáku, kde mají lyžaři k dispozici přes osm kilometrů tratí, na kterých leží až metr sněhu. Ideální podmínky jsou i na Severáku a v dalších střediscích v Jizerských horách.

Velkou návštěvnost mají za sebou i v Rokytnici nad Jizerou, podle ředitele Spartaku Rokytnice Víta Pražáka se na velkém počtu lidí podílely i pololetní prázdniny. „Začalo to pátkem, kdy jsme měli skoro 3500 návštěvníků, pokračovalo to v sobotu a myslím, že stejné je to i dnes. Takže návštěva je určitě velice pěkná," uvedl Pražák.

Tratě v Rokytnici jsou také upravené. „Kritická místa, která se při tomto množství lyžařů objeví asi ve všech areálech, v noci přistříkáváme, abychom měli dostatek technického sněhu," doplnil Pražák.

S vyšší návštěvností počítají provozovatelé i v dalších dnech a týdnech, v pondělí začíná cyklus jarních prázdnin. Desítky kilometrů upravených tras mají v Krkonoších a Jizerských horách i běžkaři. I ty během víkendu využily tisíce lidí.

Napsal(a) ČTK | Foto Ski Ještěd
 


 

Kam dál?

Do centra Liberce se vrací řetězec McDonald´s. Nová pobočka se otevře...

čtvrtek, 1. února 2018, 15:56

Do centra Liberce se vrací řetězec rychlého občerstvení McDonald´s. Společnost má v tento moment dvě pobočky na okrajích Liberce,...

Nevhodná výstava, nebo nepochopení? Do kina Varšava z radnice...

čtvrtek, 1. února 2018, 12:05

Osm dní vydržela výstava Michaely Spružinové s názvem Herpés ve venkovních vitrínách kina Varšava téměř bez povšimnutí. Jenže v...

Na řadě míst se stále nesmí do lesů. Důvodem je pokračující likvidace...

čtvrtek, 1. února 2018, 10:13

V Polevsku, Prysku a Kamenickém Šenově prodloužili až do konce dubna zákaz vstupu do lesů. Po vichřicích Herwart a Friederike,...

Referendum v České Lípě je neplatné, přišlo málo lidí

pondělí, 29. ledna 2018, 07:12

Místní referendum v České Lípě k investicím města není platné. Hlasovalo v něm včera jen 15,45 procenta oprávněných voličů. K...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.