Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Ideální podmínky, pololetní prázdniny. Lyžařské areály o víkendu praskaly ve švech

 
neděle, 4. února 2018, 17:05

Nadprůměrnou návštěvnost mají o tomto víkendu za sebou lyžařská střediska v Libereckém kraji. Na svahy zavítaly tisíce lyžařů. Podmínky pro lyžování jsou téměř ideální, k vysoké návštěvnosti přispěly jak pololetní prázdniny, tak cyklus jarních prázdnin, který začíná od pondělí.

Na libereckém Ještědu se lyžuje na severní straně na šesti kilometrech, na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu. V sobotu bude si lidé mohli zdarma půjčit a vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. „V sobotu jsme měli asi 1300 návštěvníků, dnes zhruba 1600. S ohledem na letošní zimu je to krásná návštěvnost. A hlavně je dnes nádherné počasí," řekla za skiareál Ještěd Renata Balašová.

Skvělé podmínky byly také v Harrachově, před víkendem je vylepšil přírodní sníh. V provozu je celý areál s více než sedmi kilometry tratí a na sjezdovkách leží od 50 do 70 centimetrů sněhu. I sem zamířily tisíce lidí.

Obdobné to bylo na Tanvaldském Špičáku, kde mají lyžaři k dispozici přes osm kilometrů tratí, na kterých leží až metr sněhu. Ideální podmínky jsou i na Severáku a v dalších střediscích v Jizerských horách.

Velkou návštěvnost mají za sebou i v Rokytnici nad Jizerou, podle ředitele Spartaku Rokytnice Víta Pražáka se na velkém počtu lidí podílely i pololetní prázdniny. „Začalo to pátkem, kdy jsme měli skoro 3500 návštěvníků, pokračovalo to v sobotu a myslím, že stejné je to i dnes. Takže návštěva je určitě velice pěkná," uvedl Pražák.

Tratě v Rokytnici jsou také upravené. „Kritická místa, která se při tomto množství lyžařů objeví asi ve všech areálech, v noci přistříkáváme, abychom měli dostatek technického sněhu," doplnil Pražák.

S vyšší návštěvností počítají provozovatelé i v dalších dnech a týdnech, v pondělí začíná cyklus jarních prázdnin. Desítky kilometrů upravených tras mají v Krkonoších a Jizerských horách i běžkaři. I ty během víkendu využily tisíce lidí.

Napsal(a) ČTK | Foto Ski Ještěd

Kam dál?

Do centra Liberce se vrací řetězec McDonald´s. Nová pobočka se otevře...

čtvrtek, 1. února 2018, 15:56

Do centra Liberce se vrací řetězec rychlého občerstvení McDonald´s. Společnost má v tento moment dvě pobočky na okrajích Liberce,...

Nevhodná výstava, nebo nepochopení? Do kina Varšava z radnice...

čtvrtek, 1. února 2018, 12:05

Osm dní vydržela výstava Michaely Spružinové s názvem Herpés ve venkovních vitrínách kina Varšava téměř bez povšimnutí. Jenže v...

Na řadě míst se stále nesmí do lesů. Důvodem je pokračující likvidace...

čtvrtek, 1. února 2018, 10:13

V Polevsku, Prysku a Kamenickém Šenově prodloužili až do konce dubna zákaz vstupu do lesů. Po vichřicích Herwart a Friederike,...

Referendum v České Lípě je neplatné, přišlo málo lidí

pondělí, 29. ledna 2018, 07:12

Místní referendum v České Lípě k investicím města není platné. Hlasovalo v něm včera jen 15,45 procenta oprávněných voličů. K...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Liberečtí policisté pátrají po třináctileté...

  • Pozor, v pondělí se opět uzavře průtah...

  • Nehoda před Libercem. Do odstaveného kamionu...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Když máte uprchlíky tak rádi, nastěhujte si je domů. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet

Do Česka přichází poněkud se zpožděním projekt „Uprchlíci, vítejte“. Ten zprostředkovává bydlení lidem na útěku v zemích, kde našli útočiště; pokud možno co nejblíž starousedlíkům, tedy rovnou u nich doma. S českou verzí projektu pomáhá Michal Sikyta, který byl před třemi lety u zrodu stejné platformy v Rakousku. „Nejsme sluníčkáři. My jenom nevítáme, ale nabízíme řešení,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

KOMENTÁŘ: Kauza Cambridge Analytica zahltila média. Kdo další zachází s našimi údaji?

Pravděpodobně nikdo nepřehlédnul kauzu úniku dat z Facebooku, která se neoprávněně dostala do rukou firmě Cambridge Analytica. Únik dat se týkal 87 milionu uživatelů z nichž 2,7 milionu jsou občané členských zemí EU. Začátkem dubna byl Mark Zuckerberg předvolán před americký senát, nicméně slyšení před tímto výborem nepřineslo žádný zásadní posun. Tomu, jak sociální sítě zachází s našimi údaji, se však opět dostalo zvýšené pozornosti nás všech.

Nemám pocit, že by tady byl ohrožen tisk, říká Andrej Babiš o zprávě týkající se svobody tisku

Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují hlavně to, že část médií přes svěřenské fondy vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků na veřejnoprávní média. SPD naopak tradiční média kritizuje, podle ní pošlapávají svobodu slova. Babiš v reakci na zprávu RSF řekl, že média jsou svobodná, a zkritizoval práci novinářů.