Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ideální podmínky, pololetní prázdniny. Lyžařské areály o víkendu praskaly ve švech

 
neděle, 4. února 2018, 17:05

Nadprůměrnou návštěvnost mají o tomto víkendu za sebou lyžařská střediska v Libereckém kraji. Na svahy zavítaly tisíce lyžařů. Podmínky pro lyžování jsou téměř ideální, k vysoké návštěvnosti přispěly jak pololetní prázdniny, tak cyklus jarních prázdnin, který začíná od pondělí.

Na libereckém Ještědu se lyžuje na severní straně na šesti kilometrech, na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu. V sobotu bude si lidé mohli zdarma půjčit a vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. „V sobotu jsme měli asi 1300 návštěvníků, dnes zhruba 1600. S ohledem na letošní zimu je to krásná návštěvnost. A hlavně je dnes nádherné počasí," řekla za skiareál Ještěd Renata Balašová.

Skvělé podmínky byly také v Harrachově, před víkendem je vylepšil přírodní sníh. V provozu je celý areál s více než sedmi kilometry tratí a na sjezdovkách leží od 50 do 70 centimetrů sněhu. I sem zamířily tisíce lidí.

Obdobné to bylo na Tanvaldském Špičáku, kde mají lyžaři k dispozici přes osm kilometrů tratí, na kterých leží až metr sněhu. Ideální podmínky jsou i na Severáku a v dalších střediscích v Jizerských horách.

Velkou návštěvnost mají za sebou i v Rokytnici nad Jizerou, podle ředitele Spartaku Rokytnice Víta Pražáka se na velkém počtu lidí podílely i pololetní prázdniny. „Začalo to pátkem, kdy jsme měli skoro 3500 návštěvníků, pokračovalo to v sobotu a myslím, že stejné je to i dnes. Takže návštěva je určitě velice pěkná," uvedl Pražák.

Tratě v Rokytnici jsou také upravené. „Kritická místa, která se při tomto množství lyžařů objeví asi ve všech areálech, v noci přistříkáváme, abychom měli dostatek technického sněhu," doplnil Pražák.

S vyšší návštěvností počítají provozovatelé i v dalších dnech a týdnech, v pondělí začíná cyklus jarních prázdnin. Desítky kilometrů upravených tras mají v Krkonoších a Jizerských horách i běžkaři. I ty během víkendu využily tisíce lidí.

Napsal(a) ČTK | Foto Ski Ještěd
 


 

Kam dál?

Do centra Liberce se vrací řetězec McDonald´s. Nová pobočka se otevře...

čtvrtek, 1. února 2018, 15:56

Do centra Liberce se vrací řetězec rychlého občerstvení McDonald´s. Společnost má v tento moment dvě pobočky na okrajích Liberce,...

Nevhodná výstava, nebo nepochopení? Do kina Varšava z radnice...

čtvrtek, 1. února 2018, 12:05

Osm dní vydržela výstava Michaely Spružinové s názvem Herpés ve venkovních vitrínách kina Varšava téměř bez povšimnutí. Jenže v...

Na řadě míst se stále nesmí do lesů. Důvodem je pokračující likvidace...

čtvrtek, 1. února 2018, 10:13

V Polevsku, Prysku a Kamenickém Šenově prodloužili až do konce dubna zákaz vstupu do lesů. Po vichřicích Herwart a Friederike,...

Referendum v České Lípě je neplatné, přišlo málo lidí

pondělí, 29. ledna 2018, 07:12

Místní referendum v České Lípě k investicím města není platné. Hlasovalo v něm včera jen 15,45 procenta oprávněných voličů. K...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Třetina senátorů vyzvala Babiše, ať ČR přijme 50 syrských sirotků

Osmadvacet senátorů, tedy třetina osazenstva horní parlamentní komory, napříč politickým spektrem vyzývá premiéra Andreje Babiše (ANO) a vládu, aby Česko přijalo 50 syrských sirotků. Na společné prohlášení upozornila Česká televize. Podle skupiny zákonodárců na tyto děti nelze pohlížet jako na běžné imigranty, ocitly se v tragické situaci bez vlastní vůle.

Pěší spojení mezi Českem a Slovenskem. Mikulčice a slovenské Kopčany spojí lávka za 100 milionů

Slavnostním poklepáním základních kamenů zahájili v úterý 18. září představitelé Jihomoravského kraje spolupráci s Trnavským  krajem při výstavbě lávky přes řeku Moravu mezi Mikulčicemi na české a Kopčany na slovenské straně. Lávka bude sloužit pro cyklisty, pěší návštěvníky i místní obyvatele v rámci unikátní památkové oblasti slovanského hradiště. Náklady se vyšplhají na 3,8 milionu eur, tedy téměř 100 milionů korun.

GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

Byla středa 20. září 2017, poledne… spokojeně jsem se zakousl do pizzy, když se ozval telefon. Ne, to fakt nechcete, když už konečně sedíte u vytouženého oběda. Jenomže na displeji svítil Libor Matoušek a tomu se pak dovolat zpátky je někdy nadlidský úkol (jo, jsme stejní). A tak jsem zmačkl zelené tlačítko. Než mi stačil říct jediné slovo, zahrnul jsem ho nejapnými vtípky… prostě to tak někdy máme… Jenomže on se nezasmál a dost těžce mi oznámil, že Luky už není. Že jeden z našich nejbližších přátel – Lukáš Dvořák, toho času šéfredaktor Budějcké Drbny - zemřel. Trvalo mi dobrých pět minut, než jsem pochopil, co ta slova znamenají.