Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Tanvaldu začala demolice takzvaného domu hrůzy. Bagry začnou dům strhávat od příštího týdne

 
čtvrtek, 15. března 2018, 11:12

V Tanvaldu začala ručním rozebíráním střechy a krovů demolice takzvaného domu hrůzy, který stojí v centru města u bývalého autobusového nádraží. Bagry začnou dům strhávat od příštího týdne.

"Firma má termín do konce dubna, osobně si ale myslím, že koncem března by to mohlo být hotové," uvedl starosta města Vladimír Vyhnálek.

Vybydlený a polorozpadlý čtyřpatrový dům byl dlouhodobě ostudou šestitisícového města. V minulosti tam bydlelo i přes 60 lidí, od loňského léta je prázdný. Město ho koupilo od soukromého vlastníka za 3,8 milionu korun. Demolice bude stát skoro 2,2 milionu korun. Co na jeho místě vznikne, starosta zatím neví. "Necháme na dalším zastupitelstvu, ať rozhodne," uvedl. Komunální volby budou letos na podzim.

Pozemek v Žákově ulici by ale mohl být zajímavý pro investory, v budoucnosti by tam mohly vzniknout obchody nebo menší průmyslové podniky. "Z hlediska obchodního je to velmi zajímavé místo, hned vedle tam jsou tři markety a všechny bývají plné," řekl již dříve Vyhnálek. V minulosti už radnice koupila dva jiné zanedbané domy u bývalého autobusového nádraží. Na konci roku 2005 v dražbě získala za 850 tisíc korun dva domy zvané Titanik a Stará Škola, ve kterých žilo asi 180 sociálně vyloučených lidí. Oba domy nechalo město o rok později zbourat.

Podle Vyhnálka je ve městě v žalostném stavu ještě jedna budova, bývalý hotel Centrál na Krkonošské ulici. "Před nějakými deseti lety ho město prodalo v provozuschopném stavu za 1,8 milionu korun," uvedl starosta. Z domu se ale postupem let stala ruina a radnice ho chtěla za stejnou cenu vykoupit zpět. "Soukromý majitel s tím ale nesouhlasil a požadoval asi 2,7 milionu korun, což zastupitelstvo odmítlo," dodal Vyhnálek. Budovu získal jiný soukromý vlastník. Jaké s ní má plány, město neví. Bývalý hotel chátrá dál. Vyhnálek si nedovede představit, že by budovu ještě bylo možné opravit. "Myslím, že by ji musel sundat dolů a postavit něco nového," dodal.

Napsal(a) ČTK | Foto město Tanvald

Štítky Tanvald, demolice,

Kam dál?

Liberec má další stoletou občanku. Významné jubileum oslavila Růžena...

čtvrtek, 15. března 2018, 09:58

Původem je Slovenka a do Liberce přišla společně s manželem dva roky po druhé světové válce. Nakonec už tu zůstala a v úterý 13....

Geopark Ralsko vydal první mapu svého druhu na Českolipsku

středa, 14. března 2018, 11:31

Geopark Ralsko vydal před další turistickou sezonou první geoturistickou mapu na Českolipsku. Obecně prospěšné sdružení vydalo...

Studenti budou stávkovat. Vadí jim trestně stíhaný premiér, vláda bez...

úterý, 13. března 2018, 12:17

Ve čtvrtek v pravé poledne vyjdou ze svých tříd a učeben studenti několika středních škol a také univerzity. Připojí se tak k...

Cafe Praha je tu pro vás každý den, od rána do večera. Nechte se...

pondělí, 12. března 2018, 15:07

Máte chuť na kávu a něco sladkého? V Liberci máte možností bezpočet. Jsou tu modení kavárny, kde na retro školních židličkách...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Liberečtí policisté pátrají po třináctileté...

  • Liberečtí policisté pátrají po seniorce...

  • Nehoda před Libercem. Do odstaveného kamionu...

  • FOTO: Policisté vyšetřují krádeže v centru...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Když máte uprchlíky tak rádi, nastěhujte si je domů. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet

Do Česka přichází poněkud se zpožděním projekt „Uprchlíci, vítejte“. Ten zprostředkovává bydlení lidem na útěku v zemích, kde našli útočiště; pokud možno co nejblíž starousedlíkům, tedy rovnou u nich doma. S českou verzí projektu pomáhá Michal Sikyta, který byl před třemi lety u zrodu stejné platformy v Rakousku. „Nejsme sluníčkáři. My jenom nevítáme, ale nabízíme řešení,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

KOMENTÁŘ: Kauza Cambridge Analytica zahltila média. Kdo další zachází s našimi údaji?

Pravděpodobně nikdo nepřehlédnul kauzu úniku dat z Facebooku, která se neoprávněně dostala do rukou firmě Cambridge Analytica. Únik dat se týkal 87 milionu uživatelů z nichž 2,7 milionu jsou občané členských zemí EU. Začátkem dubna byl Mark Zuckerberg předvolán před americký senát, nicméně slyšení před tímto výborem nepřineslo žádný zásadní posun. Tomu, jak sociální sítě zachází s našimi údaji, se však opět dostalo zvýšené pozornosti nás všech.

Nemám pocit, že by tady byl ohrožen tisk, říká Andrej Babiš o zprávě týkající se svobody tisku

Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují hlavně to, že část médií přes svěřenské fondy vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků na veřejnoprávní média. SPD naopak tradiční média kritizuje, podle ní pošlapávají svobodu slova. Babiš v reakci na zprávu RSF řekl, že média jsou svobodná, a zkritizoval práci novinářů.