Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Dobrovolníci uklízeli Liberec. Nasbírali dvacet tun odpadu

 
sobota, 5. května 2018, 11:00

Řada míst ve městě prokoukla v rámci akce Ukliďme Česko, ukliďme Liberec. Ta probíhala během dubna a zapojilo se do ní celkem třiatřicet organizací a firem. Nasbíralo se dvacet tun odpadu, což je sice méně než loni, ale vlastně je to dobře. Ukazuje se, že v Liberci se podařilo zlikvidovat řadu černých skládek.

Celkem se zapojilo 900 dobrovolníků. Ze statistik vyplývá, že uklizena byla plocha o velikosti 60 hektarů, kde účastníci nasbírali přes 500 pytlů odpadků, 60 pneumatik a 50 injekčních stříkaček.

Množství nalezeného odpadu proti minulému roku výrazně kleslo. Zatímco loni se celková hmotnost pohybovala okolo 43 tun, letos to bylo 20 tun.

„Z tohoto faktu lze vypozorovat, že za uplynulé roky se podařilo zlikvidovat řadu černých skládek a nehostinných míst, která dlouhodobě hyzdila město,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

Dívku na Fügnerce obtěžoval muž, dlouho nikdo nepomohl. Jak se...

pátek, 4. května 2018, 17:41

V centru Liberce dochází poměrně často k nepříjemným situacím, slovnímu či dokonce fyzickému obtěžování. Nedávno to potkalo i...

Trhy v Kostelní ulici budou jen ve čtvrtek. O soboty nebyl zájem

pátek, 4. května 2018, 14:18

Ani ne po měsíci se trhy v liberecké Kostelní budou konat opět jen jeden den v týdnu. A tím dnem bude čtvrtek. Sobota, která byla...

FOTO: Louky po CZaroteku jsou uklizené. Majitel pozemků je s průběhem...

čtvrtek, 3. května 2018, 15:11

Že byl na loukách v Krásné Studánce pětidenní Czarotek? To už byste teď prakticky nepoznali. Po skončení akce se na úklid vrhly...

FOTO, VIDEO: CZarotek končí, na louce za Libercem zůstávají poslední...

úterý, 1. května 2018, 13:38

CZarotek Free Party je u konce. Poslední stovky posluchačů tekna pomalu opouští louku v Krásné Studánce a po pěti dnech...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.