Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Dobrovolníci uklízeli Liberec. Nasbírali dvacet tun odpadu

 
sobota, 5. května 2018, 11:00

Řada míst ve městě prokoukla v rámci akce Ukliďme Česko, ukliďme Liberec. Ta probíhala během dubna a zapojilo se do ní celkem třiatřicet organizací a firem. Nasbíralo se dvacet tun odpadu, což je sice méně než loni, ale vlastně je to dobře. Ukazuje se, že v Liberci se podařilo zlikvidovat řadu černých skládek.

Celkem se zapojilo 900 dobrovolníků. Ze statistik vyplývá, že uklizena byla plocha o velikosti 60 hektarů, kde účastníci nasbírali přes 500 pytlů odpadků, 60 pneumatik a 50 injekčních stříkaček.

Množství nalezeného odpadu proti minulému roku výrazně kleslo. Zatímco loni se celková hmotnost pohybovala okolo 43 tun, letos to bylo 20 tun.

„Z tohoto faktu lze vypozorovat, že za uplynulé roky se podařilo zlikvidovat řadu černých skládek a nehostinných míst, která dlouhodobě hyzdila město,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

Dívku na Fügnerce obtěžoval muž, dlouho nikdo nepomohl. Jak se...

pátek, 4. května 2018, 17:41

V centru Liberce dochází poměrně často k nepříjemným situacím, slovnímu či dokonce fyzickému obtěžování. Nedávno to potkalo i...

Trhy v Kostelní ulici budou jen ve čtvrtek. O soboty nebyl zájem

pátek, 4. května 2018, 14:18

Ani ne po měsíci se trhy v liberecké Kostelní budou konat opět jen jeden den v týdnu. A tím dnem bude čtvrtek. Sobota, která byla...

FOTO: Louky po CZaroteku jsou uklizené. Majitel pozemků je s průběhem...

čtvrtek, 3. května 2018, 15:11

Že byl na loukách v Krásné Studánce pětidenní Czarotek? To už byste teď prakticky nepoznali. Po skončení akce se na úklid vrhly...

FOTO, VIDEO: CZarotek končí, na louce za Libercem zůstávají poslední...

úterý, 1. května 2018, 13:38

CZarotek Free Party je u konce. Poslední stovky posluchačů tekna pomalu opouští louku v Krásné Studánce a po pěti dnech...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.