Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Dobrovolníci uklízeli Liberec. Nasbírali dvacet tun odpadu

 
sobota, 5. května 2018, 11:00

Řada míst ve městě prokoukla v rámci akce Ukliďme Česko, ukliďme Liberec. Ta probíhala během dubna a zapojilo se do ní celkem třiatřicet organizací a firem. Nasbíralo se dvacet tun odpadu, což je sice méně než loni, ale vlastně je to dobře. Ukazuje se, že v Liberci se podařilo zlikvidovat řadu černých skládek.

Celkem se zapojilo 900 dobrovolníků. Ze statistik vyplývá, že uklizena byla plocha o velikosti 60 hektarů, kde účastníci nasbírali přes 500 pytlů odpadků, 60 pneumatik a 50 injekčních stříkaček.

Množství nalezeného odpadu proti minulému roku výrazně kleslo. Zatímco loni se celková hmotnost pohybovala okolo 43 tun, letos to bylo 20 tun.

„Z tohoto faktu lze vypozorovat, že za uplynulé roky se podařilo zlikvidovat řadu černých skládek a nehostinných míst, která dlouhodobě hyzdila město,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

V 96 letech zemřel významný sklářský výtvarník René Roubíček

sobota, 5. května 2018, 10:11

Ve věku 96 let zemřel významný sklářský výtvarník René Roubíček.S odvoláním na rodinu to řekla ředitelka Uměleckoprůmyslového...

Šance najít práci je pro vězně větší, musí ale řešit své problémy

pátek, 4. května 2018, 21:06

Šance získat zaměstnání pro lidi propuštěné z vězení po odpykání trestu je dnes vyšší než v minulosti. Mezi firmami ale stále...

Dívku na Fügnerce obtěžoval muž, dlouho nikdo nepomohl. Jak se...

pátek, 4. května 2018, 17:41

V centru Liberce dochází poměrně často k nepříjemným situacím, slovnímu či dokonce fyzickému obtěžování. Nedávno to potkalo i...

FOTO: Čerstvě rozkvetlé květiny zdobí Liberec. Sázel je speciální...

pátek, 4. května 2018, 14:59

S příchodem jara rozkvetlo ve městě pod Ještědem 1,5 kilometru cibulovin. K vidění jsou narcisy, krokusy, tulipány ale i modřence...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.