Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Proč policie neukončila CZarotek? Zvažovali jsme pro a proti, došlo by ke konfliktům, řekl ředitel

 
středa, 9. května 2018, 15:26

Policie po týdnu zhodnotila akci CZarotek Free Party, která se konala na loukách v Krásné Studánce pět dní. Policejní opatření stála zhruba 850 tisíc korun, což jsou pro srovnání náklady na dvě riziková fotbalová utkání typu Evropské ligy nebo Sparty.

Na akci se sjelo asi sedm tisíc účastníků, na loukách parkovaly dva tisíce aut. Šlo tak o největší technoparty v historii Česka. „Pro nás to znamenalo intenzivní komunikaci jak se samosprávami měst a obcí v okolí, tak se samotnými účastníky a obsluhami soundsystémů,“ řekl krajský policejní ředitel Vladislav Husák.

Podle něj si během akce stěžovalo přes 200 lidí. „I s nimi jsme mluvili, druhý den jim policisté volali zpátky a dovysvětlovali jim situaci,“ dodal.

Hodně se během akce skloňoval případný zásah a její silové ukončení. „Prostředky na to máme, ale museli jsme zvažovat pro a proti. Je jasné, že zásah by vyvolal konflikty a u veřejnosti by byl vnímán rozporuplně,“ uvedl Husák.

Podle něj se kromě dopravních komplikaci řešilo vlastně jen porušování nočního klidu, což se řeší jako přestupek ve správním řízení. „Těch soundsystémů bylo dvacet pět. Pouhé jejich vypínání by trvalo hodiny,“ upřesnil.

K zásahu by se tak policie odhodlala jen v případě vážnějších deliktů. Podle policejního ředitele ale akce proběhla poměrně v klidu. „Nedocházelo k žádným rvačkám nebo krádežím, spolupracovali s námi i před odjezdem, kdy si nechali dělat dobrovolné testy na alkohol,“ řekl.

Největším problémem tak byla dopravní situace. Policisté zadrželi zhruba stovku řidičů pod vlivem alkoholu či omamných látek, řešit museli i dopravu na silnici I/13.

Na přípravu na Czarotek přitom policisté neměli prakticky žádný čas. „Pro nás šlo náročný zásah srovnatelný například s příjezdem prezidenta nebo s dohlížením na lyžařský šampionát. Jenže tam máme na přípravu zhruba tři týdny,“ doplnil Jaroslav Řehák, vedoucí odboru Služby dopravní policie Libereckého kraje.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Řešíte složitou životní situaci? Poradí vám nově spuštěné S.O.S....

středa, 9. května 2018, 13:44

S.O.S. Liberecký kraj – tak se jmenuje nový elektronický portál. Ten by vám měl poradit kudy kam, a to zejména v situacích ve...

Je prakticky nemožné, aby pyl řepky "ožlutil" auto nebo lavičku,...

středa, 9. května 2018, 08:45

Žluté parapety, auta i prádlo na šňůrách. Česko na přelomu dubna a května zasypal jemný žlutý prášek z kvetoucích stromů....

FOTO: Lidé si připomněli oběti druhé světové války. Zpívala se hymna

úterý, 8. května 2018, 19:13

V den třiasedmdesátého výročí ukončení druhé světové války se k pietními shromáždění sešli i lidé v Liberci. Nejprve na vojenském...

Majitel našel auto s rozbitým sklem a prořezanými pneumatikami. Mstil...

pondělí, 7. května 2018, 18:30

Policie vyšetřují případ vandalství, ke kterému došlo někdy mezi 3. a 5. květnem v ulici Na Poříčí v Liberci. Někdo tam poničil...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

Počet černých pasažérů v Praze klesá, pokutu za půlku využily tisíce lidí

Už 4 539 cestujících, kteří cestovali pražskou veřejnou dopravou bez platné jízdenky, využilo možnost snížit si pokutu za jízdu načerno o polovinu. Podmínkou je, že si zároveň koupí roční předplatní kupon za 3 650 korun. Pokuta za půlku funguje už rok, poprvé si o ni mohli říct cestující 23. října. Počet černých pasažérů v Praze podle prvních čísel letošního roku výrazně poklesl. Naopak zájem o roční kupony neustále roste.