Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Proč policie neukončila CZarotek? Zvažovali jsme pro a proti, došlo by ke konfliktům, řekl ředitel

 
středa, 9. května 2018, 15:26

Policie po týdnu zhodnotila akci CZarotek Free Party, která se konala na loukách v Krásné Studánce pět dní. Policejní opatření stála zhruba 850 tisíc korun, což jsou pro srovnání náklady na dvě riziková fotbalová utkání typu Evropské ligy nebo Sparty.

Na akci se sjelo asi sedm tisíc účastníků, na loukách parkovaly dva tisíce aut. Šlo tak o největší technoparty v historii Česka. „Pro nás to znamenalo intenzivní komunikaci jak se samosprávami měst a obcí v okolí, tak se samotnými účastníky a obsluhami soundsystémů,“ řekl krajský policejní ředitel Vladislav Husák.

Podle něj si během akce stěžovalo přes 200 lidí. „I s nimi jsme mluvili, druhý den jim policisté volali zpátky a dovysvětlovali jim situaci,“ dodal.

Hodně se během akce skloňoval případný zásah a její silové ukončení. „Prostředky na to máme, ale museli jsme zvažovat pro a proti. Je jasné, že zásah by vyvolal konflikty a u veřejnosti by byl vnímán rozporuplně,“ uvedl Husák.

Podle něj se kromě dopravních komplikaci řešilo vlastně jen porušování nočního klidu, což se řeší jako přestupek ve správním řízení. „Těch soundsystémů bylo dvacet pět. Pouhé jejich vypínání by trvalo hodiny,“ upřesnil.

K zásahu by se tak policie odhodlala jen v případě vážnějších deliktů. Podle policejního ředitele ale akce proběhla poměrně v klidu. „Nedocházelo k žádným rvačkám nebo krádežím, spolupracovali s námi i před odjezdem, kdy si nechali dělat dobrovolné testy na alkohol,“ řekl.

Největším problémem tak byla dopravní situace. Policisté zadrželi zhruba stovku řidičů pod vlivem alkoholu či omamných látek, řešit museli i dopravu na silnici I/13.

Na přípravu na Czarotek přitom policisté neměli prakticky žádný čas. „Pro nás šlo náročný zásah srovnatelný například s příjezdem prezidenta nebo s dohlížením na lyžařský šampionát. Jenže tam máme na přípravu zhruba tři týdny,“ doplnil Jaroslav Řehák, vedoucí odboru Služby dopravní policie Libereckého kraje.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 

Kam dál?

Řešíte složitou životní situaci? Poradí vám nově spuštěné S.O.S....

středa, 9. května 2018, 13:44

S.O.S. Liberecký kraj – tak se jmenuje nový elektronický portál. Ten by vám měl poradit kudy kam, a to zejména v situacích ve...

Je prakticky nemožné, aby pyl řepky "ožlutil" auto nebo lavičku,...

středa, 9. května 2018, 08:45

Žluté parapety, auta i prádlo na šňůrách. Česko na přelomu dubna a května zasypal jemný žlutý prášek z kvetoucích stromů....

FOTO: Lidé si připomněli oběti druhé světové války. Zpívala se hymna

úterý, 8. května 2018, 19:13

V den třiasedmdesátého výročí ukončení druhé světové války se k pietními shromáždění sešli i lidé v Liberci. Nejprve na vojenském...

Majitel našel auto s rozbitým sklem a prořezanými pneumatikami. Mstil...

pondělí, 7. května 2018, 18:30

Policie vyšetřují případ vandalství, ke kterému došlo někdy mezi 3. a 5. květnem v ulici Na Poříčí v Liberci. Někdo tam poničil...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hnutí Slušní lidé podle politologa náleží k radikální pravici

Hnutí Slušní lidé lze podle politologa Miroslava Mareše řadit k radikální pravici, dosud ale není pevně ideologicky ukotvené. Jako vysloveně extremistické by zatím Mareš hnutí necharakterizoval, byť se v tomto kontextu objevilo v jedné ze zpráv ministerstva vnitra.

Miloš Zeman, Churchill a prezident s demencí

Miloš Zeman opět zaujal široké publikum svým projevem na pražském Žofíně. Protože se ale v poslední době český prezident hodně opakuje, jeho výroky mířené k médiím, komentátorům či Bakalovi nikoho nemohly překvapit.

Zloděj ukradl vepře. Policie pátrá po obou

Šedesátikilového vepříka, jehož domovem byl zábavní park Šťastná země v Karlovicích, někdo 22. května odcizil. Zvíře zaměstnanci naposledy viděli v úterý kolem sedmé hodiny večerní a podle policie je návrat prasátka velice nepravděpodobný.