Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový nemocniční pavilon v Jablonci? Výstavba začala

 
středa, 16. května 2018, 18:15

V Jablonci nad Nisou byla ve středu 16. května zahájena stavba pavilonu intenzivní medicíny v areálu nemocnice, která bude trvat sedmnáct měsíců. Pavilon vyjde na sto padesát a půl milionu korun. Zakázku vyhrála firma Metrostav.

Symbolickým poklepáním na základní kámen vznikající stavby, byl zahájen projekt, který je současně největší investiční akcí města letošího i příštího roku. „Pod dvou letech příprav a čekání na dotační peníze městští zastupitelé rozhodli, že nemocniční pavilon město vybuduje i bez využití dotace ze státního rozpočtu,“ sdělila tisková mluvčí Jablonce nad Nisou Markéta Hozová.

Jablonec žádal o dotaci ministerstvo zdravotnictví a počítal s částkou padesáti milionů korun. „Z ministerstva ale přišla vloni informace, že není možné s účastí státního rozpočtu 2017 počítat,“ dodala mluvčí. Jablonečtí zastupitelé v naprosté většině, na svém mimořádném jednání v srpnu minulého roku, projevili zájem o financování stavby pavilonu z rozpočtu města.

Náměstek primátora Miloš Vele dodal: „Jablonecká nemocnice je jednou z páteřních nemocnic Libereckého kraje. Její ekonomické i odborné výsledky jsou výborné.“ Současně s tímto výrokem uvedl, že nemocnice je významným poskytovatelem pracovních pozic a povinností města je podporovat její rozvoj.

Aby nebyl ohrožen každodenní provoz nemocnice, bude budování nové nemocniční části o něco náročnější. „Stavební práce v areálu budou mít vliv na zvýšenou prašnost a hluk, které se především dotknou se stavbou sousedícího pavilonu B, ale připravujeme opatření, která tyto důsledky zmírní,“ okomentovala situaci mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

Jisté omezení ale výstavbu nového bloku stejně nemine. „Z bezpečnostních a provozních důvodů nebude možné po celou dobu stavby procházet po stezce pro pěší v zadní části areálu nemocnice, vedle Hřbitovní ulice,“ dodala mluvčí nemocnice.

Vizitka autora

 

Šárka Steinová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: steinova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
Foto Michal Vele

Kam dál?

Zchátralý liberecký amfiteátr nečeká žádná změna. Město nezískalo...

pátek, 11. května 2018, 13:54

Liberec nemůže dělat nic s přírodním amfiteátrem, který se nachází na jeho okraji. Město mělo v plánu z něj udělat parkoviště...

Řidička převrátila auto na střechu když míjela cyklistu

čtvrtek, 10. května 2018, 13:33

Řidička při předjíždění cyklisty vyjela mimo vozovku. Narazila do sloupu a vozidlo skončilo na střeše. Dopravní nehoda se obešla...

Proč policie neukončila CZarotek? Zvažovali jsme pro a proti, došlo...

středa, 9. května 2018, 15:26

Policie po týdnu zhodnotila akci CZarotek Free Party, která se konala na loukách v Krásné Studánce pět dní. Policejní opatření...

Řešíte složitou životní situaci? Poradí vám nově spuštěné S.O.S....

středa, 9. května 2018, 13:44

S.O.S. Liberecký kraj – tak se jmenuje nový elektronický portál. Ten by vám měl poradit kudy kam, a to zejména v situacích ve...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hnutí Slušní lidé podle politologa náleží k radikální pravici

Hnutí Slušní lidé lze podle politologa Miroslava Mareše řadit k radikální pravici, dosud ale není pevně ideologicky ukotvené. Jako vysloveně extremistické by zatím Mareš hnutí necharakterizoval, byť se v tomto kontextu objevilo v jedné ze zpráv ministerstva vnitra.

Miloš Zeman, Churchill a prezident s demencí

Miloš Zeman opět zaujal široké publikum svým projevem na pražském Žofíně. Protože se ale v poslední době český prezident hodně opakuje, jeho výroky mířené k médiím, komentátorům či Bakalovi nikoho nemohly překvapit.

Zloděj ukradl vepře. Policie pátrá po obou

Šedesátikilového vepříka, jehož domovem byl zábavní park Šťastná země v Karlovicích, někdo 22. května odcizil. Zvíře zaměstnanci naposledy viděli v úterý kolem sedmé hodiny večerní a podle policie je návrat prasátka velice nepravděpodobný.