Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sportoviště ve Svojsíkově ulici je již delší dobu pro veřejnost uzavřeno. Co bude dál?

 
čtvrtek, 17. května 2018, 17:45

Liberecký sportovní areál, který se nachází pod kasárnami, nemůže v současnosti využívat hlavně veřejnost. Víceúčelové sportoviště, které bylo vybudováno roku 2000, je tak nyní prázdnější než kdy předtím.

Pozemek, na kterém se nachází hřiště na plážový volejbal, atletická dráha, výcvikový horolezecký trenažer a dvě asfaltová hřiště, měla dříve veřejnost k dispozici každý den mezi 16. až 21. hodinou. V letních měsících (o prázdninách) byly možnosti větší, neboť bylo otevřeno denně od 7 do 9.

Tiskový a informační pracovník 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Pavel Tichý sdělil: „Sportoviště je uzavřeno z důvodu skončení smlouvy O bezplatném využívání široké veřejnosti a celý areál má pod záštitou pardubická Agentura hospodaření s nemovitým majetkem. Areál a budovy tedy vojsko žádným způsobem neobhospodařuje.“ Současně dodává: „Lidé se na nás obrací čím dál častěji. My si samozřejmě uvědomujeme, že situace komplikuje život nejen vášnivým sportovcům z přilehlého okolí, ale zdůrazňuji, že je vše v jednání a město se danou věc snaží řešit s agenturou.“

Náměstek primátora pro školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr uvedl: „Zjišťovali jsme primárně zájem MŠ a ZŠ dále hřiště využívat. Zájem ale nebyl nikterak velký, jde zejména o ZŠ 5. květen a Lesní, které nemají vlastní outdoor hřiště.“ Dále pak, podle jeho slov, je v zájmu města poskytnout dostatek prostoru pro aktivní trávení volného času, proto bude město samozřejmě hledat i další možnost pro využití hřiště širokou veřejností. „Momentálně čekáme na analýzu stávajícího využití hřiště, aby budoucí smlouva měla odpovídající parametry,“ dodal Langr.

Slova náměstka Langra potvrdil i současný primátor města Tibor Batthyány, který sdělil: „Nyní čekáme na výsledky statistky návštěvnosti tohoto sportoviště a až budeme znát podrobnější podmínky vytíženosti areálu ze strany veřejnosti a také budeme vědět, jaké finanční náklady jsou s užíváním veřejnosti spojeny, pak se rozhodneme o podpisu smlouvy s Armádou ČR.

Vizitka autora

 

Šárka Steinová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: steinova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Přívalový liják spláchl část Liberce. Voda stříkala...

středa, 16. května 2018, 19:59

Zhruba půlhodinový liják doprovozený krupobitím se přehnal přes Liberec. Tedy přesněji jen přes jeho část. Nejhorší situace byla...

FOTO: Hasiči třetí den zasahují v Jindřichovicích. Příčinu požáru...

středa, 16. května 2018, 14:14

Velmi náročný a dlouhotrvající zásah. Tak mluví hasiči o požáru bývalého statku v Jindřichovicích. Na místě v jednu chvíli...

Za smrt chlapce v bazénu půjde plavčík k soudu. Hrozí mu šest let...

středa, 16. května 2018, 10:25

Na začátku září roku 2016 došlo v libereckém bazénu k tragédii. V divoké řece se utopil čtrnáctiletý chlapec, kterého nasálo...

Rekonstrukce ulice České mládeže v Liberci začne v červenci. Čekají...

středa, 16. května 2018, 08:01

Rekonstrukce ulice České mládeže, která je hlavní a prakticky jedinou přístupovou cestou do Průmyslové zóny Liberec - Jih od...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu mu předal předseda svazu Jaroslav Vodička. Ondráček se před listopadem 1989 účastnil policejních zásahů proti účastníkům protirežimních demonstrací.

Širší vedení ČSSD dalo předsedovi Hamáčkovi důvěru

Širší vedení ČSSD dalo na dnešním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi a vicepremiérovi Janu Hamáčkovi, jak se předpokládalo. Členové ústředního výkonného výboru se na tom usnesli podle zdroje ČTK absolutní většinou.

Hamáček: O důvěře v další členy vedení ČSSD by se hlasovat nemělo

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček nechce, aby širší vedení sociální demokracie ČSSD hlasovalo o důvěrách v jednotlivé členy nejužšího stranického vedení. Sám ale členy ústředního výkonného výboru, kteří se dnes sešli v Hradci Králové, po neúspěchu v senátních a komunálních volbách o důvěru požádá. Předpokládá se, že ji dostane.