Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sportoviště ve Svojsíkově ulici je již delší dobu pro veřejnost uzavřeno. Co bude dál?

 
čtvrtek, 17. května 2018, 17:45

Liberecký sportovní areál, který se nachází pod kasárnami, nemůže v současnosti využívat hlavně veřejnost. Víceúčelové sportoviště, které bylo vybudováno roku 2000, je tak nyní prázdnější než kdy předtím.

Pozemek, na kterém se nachází hřiště na plážový volejbal, atletická dráha, výcvikový horolezecký trenažer a dvě asfaltová hřiště, měla dříve veřejnost k dispozici každý den mezi 16. až 21. hodinou. V letních měsících (o prázdninách) byly možnosti větší, neboť bylo otevřeno denně od 7 do 9.

Tiskový a informační pracovník 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Pavel Tichý sdělil: „Sportoviště je uzavřeno z důvodu skončení smlouvy O bezplatném využívání široké veřejnosti a celý areál má pod záštitou pardubická Agentura hospodaření s nemovitým majetkem. Areál a budovy tedy vojsko žádným způsobem neobhospodařuje.“ Současně dodává: „Lidé se na nás obrací čím dál častěji. My si samozřejmě uvědomujeme, že situace komplikuje život nejen vášnivým sportovcům z přilehlého okolí, ale zdůrazňuji, že je vše v jednání a město se danou věc snaží řešit s agenturou.“

Náměstek primátora pro školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr uvedl: „Zjišťovali jsme primárně zájem MŠ a ZŠ dále hřiště využívat. Zájem ale nebyl nikterak velký, jde zejména o ZŠ 5. květen a Lesní, které nemají vlastní outdoor hřiště.“ Dále pak, podle jeho slov, je v zájmu města poskytnout dostatek prostoru pro aktivní trávení volného času, proto bude město samozřejmě hledat i další možnost pro využití hřiště širokou veřejností. „Momentálně čekáme na analýzu stávajícího využití hřiště, aby budoucí smlouva měla odpovídající parametry,“ dodal Langr.

Slova náměstka Langra potvrdil i současný primátor města Tibor Batthyány, který sdělil: „Nyní čekáme na výsledky statistky návštěvnosti tohoto sportoviště a až budeme znát podrobnější podmínky vytíženosti areálu ze strany veřejnosti a také budeme vědět, jaké finanční náklady jsou s užíváním veřejnosti spojeny, pak se rozhodneme o podpisu smlouvy s Armádou ČR.

Vizitka autora

 

Šárka Steinová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: steinova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Přívalový liják spláchl část Liberce. Voda stříkala...

středa, 16. května 2018, 19:59

Zhruba půlhodinový liják doprovozený krupobitím se přehnal přes Liberec. Tedy přesněji jen přes jeho část. Nejhorší situace byla...

FOTO: Hasiči třetí den zasahují v Jindřichovicích. Příčinu požáru...

středa, 16. května 2018, 14:14

Velmi náročný a dlouhotrvající zásah. Tak mluví hasiči o požáru bývalého statku v Jindřichovicích. Na místě v jednu chvíli...

Za smrt chlapce v bazénu půjde plavčík k soudu. Hrozí mu šest let...

středa, 16. května 2018, 10:25

Na začátku září roku 2016 došlo v libereckém bazénu k tragédii. V divoké řece se utopil čtrnáctiletý chlapec, kterého nasálo...

Rekonstrukce ulice České mládeže v Liberci začne v červenci. Čekají...

středa, 16. května 2018, 08:01

Rekonstrukce ulice České mládeže, která je hlavní a prakticky jedinou přístupovou cestou do Průmyslové zóny Liberec - Jih od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.