Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společně zachránili život ženě po kolapsu. Liberecký voják nyní hledá chlapce, který pomohl

 
středa, 6. června 2018, 18:30

Je to pár dní, co se rotný libereckých chemiků dostal do krizové situace. Starší žena začala kolabovat. Na pomoc ale okamžitě přispěchal také chlapec, a společně pak ženě pomohli a zachránili ji život, protože měla zapadlý jazyk. Ženu nakonec odvezla sanitka, chlapec z místa odešel. Jenže rotný by ho chtěl najít a veřejně mu za jeho čin poděkovat.

Vše se seběhlo v během pár minut v sobotu 23. května necelou hodinu po poledni v Mydlářské ulici na Františkově v Liberci. „Paní seděla na obrubníku a nebylo jí dobře. Nakonec vstala, že půjde dál, ale v tu chvíli začala kolabovat. Najednou přiběhl klučina, mohlo mu být patnáct až osmnáct a začal pomáhat. Sám od sebe,“ říká voják, který si nepřál zveřejnit jméno. „Už jsem takových situací pár zažil, chtěl bych ale ocenit hlavně toho kluka,“ vysvětluje.

Žena totiž na chvíli upadla do bezvědomí. Rotný volal sanitku a říkal chlapci, co má dělat. „Viděl, jak jí zapadá jazyk, říkal jsem mu, ať paní zakloní hlavu, jazyk se naštěstí uvolnil,“ popsal dramatické chvíle voják.

Poté už přijela sanitka a ženu odvezla, chlapec pak také odešel. „Mně se to potom rozleželo v hlavě, přišlo mi skvělé, že tak mladý kluk takhle sám od sebe pomůže,“ pokračuje.

A tak teď mladíka chce najít a veřejně mu poděkovat. „Ona to vlastně úplně taková samozřejmost není, tak bych mu minimálně svým jménem a nebo jménem armády, poslal děkovný dopis do školy, aby věděli, jakého mladého hrdinu tam mají,“ říká.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Kraj podpořil zrušení debaty ke knize Prolomení hradeb. Hampl bude...

středa, 6. června 2018, 13:30

Liberecký kraj vyjádřil podporu Krajské vědecké knihovně ve věci ohledně zrušení besedy, která měla upozornit na novou knihu s...

Knihovna zrušila přednášku protiimigračního aktivisty Hampla. Kniha...

úterý, 5. června 2018, 18:30

Hodně emocí vzbudilo zrušení přednášky Petra Hampla v liberecké knihovně. Známý protiislámský a protiimigrační aktivista chtěl v...

Vojáci z pěti zemí cvičí v Liberci. Chemici se učí, jak reagovat na...

úterý, 5. června 2018, 14:37

Jak reagovat při chemických či radiologických únicích nacvičuje na velitelsko štábní úrovni v těchto dnech v Liberci zhruba 60...

Muži začínají místo partnerského sexu dávat přednost pornu, říká...

úterý, 5. června 2018, 07:51

Bezproblémově dostupná pornografie na tabletech či chytrých telefonech je stále větším problémem jak pro partnerské vztahy, tak...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval...

  • Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.