Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z ulic Liberce zmizelo dvacet tun odpadu. Do úklidu se zapojilo přes devět set lidí

 
úterý, 12. června 2018, 11:39

Každý rok na jaře se Liberečáci zapojují do úklidu svého města. Také tentokrát se ho zúčastnilo asi devět stovek lidí, kteří nasbírali dvacet tun odpadu. Pozitivní je, že i když dobrovolníků je každý rok podobný počet, množství odpadu klesá a město je tak v lepším stavu. Letos se nasbíralo dvacet tun odpadků.

Na uklizené ploše o velikosti 60 hektarů účastníci nasbírali přes 500 pytlů odpadků, 60 pneumatik a 50 injekčních stříkaček. Množství nalezeného odpadu proti minulému roku výrazně kleslo. V loňském roce se celková hmotnost pohybovala okolo 43 tun, letos to bylo 20 tun.

„Jsem ráda, že občanům není lhostejné, jak jejich město vypadá a umějí přiložit ruku k dílu. Jsme tak schopni vyčistit město od mnoholetých černých skládek, které se nacházejí i na pozemcích, které městu nepatří,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí, veřejnou zeleň a cestovní ruch Karolína Hrbková.

V rámci akce Ukliďme Česko se konala také fotografická soutěž. Město její účastníky ocenilo na společném setkání na liberecké radnici.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto archiv pořadatele
 


 

Kam dál?

Meteorologové varují. Liberecko odpoledne a navečer pravděpodobně...

neděle, 10. června 2018, 14:06

Podobné počasí jako včera (9. června), nás čeká i dnes. Na území Čech se v odpoledních až večerních hodinách předpokládá s...

FOTO: Hasiči zasahovali na několika místech Libereckého kraje....

sobota, 9. června 2018, 17:10

Více než tři desítky výjezdů během dvou hodin hlásí hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Nejčastěji odklízel popadané...

Společně zachránili život ženě po kolapsu. Liberecký voják nyní hledá...

středa, 6. června 2018, 18:30

Je to pár dní, co se rotný libereckých chemiků dostal do krizové situace. Starší žena začala kolabovat. Na pomoc ale okamžitě...

Kraj podpořil zrušení debaty ke knize Prolomení hradeb. Hampl bude...

středa, 6. června 2018, 13:30

Liberecký kraj vyjádřil podporu Krajské vědecké knihovně ve věci ohledně zrušení besedy, která měla upozornit na novou knihu s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.