Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z ulic Liberce zmizelo dvacet tun odpadu. Do úklidu se zapojilo přes devět set lidí

 
úterý, 12. června 2018, 11:39

Každý rok na jaře se Liberečáci zapojují do úklidu svého města. Také tentokrát se ho zúčastnilo asi devět stovek lidí, kteří nasbírali dvacet tun odpadu. Pozitivní je, že i když dobrovolníků je každý rok podobný počet, množství odpadu klesá a město je tak v lepším stavu. Letos se nasbíralo dvacet tun odpadků.

Na uklizené ploše o velikosti 60 hektarů účastníci nasbírali přes 500 pytlů odpadků, 60 pneumatik a 50 injekčních stříkaček. Množství nalezeného odpadu proti minulému roku výrazně kleslo. V loňském roce se celková hmotnost pohybovala okolo 43 tun, letos to bylo 20 tun.

„Jsem ráda, že občanům není lhostejné, jak jejich město vypadá a umějí přiložit ruku k dílu. Jsme tak schopni vyčistit město od mnoholetých černých skládek, které se nacházejí i na pozemcích, které městu nepatří,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí, veřejnou zeleň a cestovní ruch Karolína Hrbková.

V rámci akce Ukliďme Česko se konala také fotografická soutěž. Město její účastníky ocenilo na společném setkání na liberecké radnici.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto archiv pořadatele
 


 

Kam dál?

FOTO: Liberecké seniorské hry si užila i nejstarší účastnice. Té je...

úterý, 12. června 2018, 09:20

Díku spolku jménem Senioři České republiky měl i Liberec své krajské sportovní hry, které se uskutečnili 11. června v Koloseu....

V Železném Brodě mají nové výstavní vitríny. Pyšní se jimi škola,...

pondělí, 11. června 2018, 13:50

Na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě byla dokončena první fáze probíhající revitalizace. Jedná se o nové...

Osmý ročník projektu Učme se přežít právě odstartoval

pondělí, 11. června 2018, 10:49

Motocyklisté jsou ne náhodou považováni za nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu. Pravděpodobnost, že při své jízdě...

Víkendové bouřky přináší změnu počasí. Ochladí se a bude pršet

pondělí, 11. června 2018, 10:32

Nadcházející pracovní týden přinese vydatnější srážky a také ochlazení, teploty spadnou ke dvaceti stupňům. Dnešek ale ještě bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.